היישום אינו מחובר לאינטרנט

השפעות התיירות במושבה ראש פינה

עבודה מס' 065451

מחיר: 302.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: בחינת השפעות התיירות הכלכליות, החברתיות-תרבותיות והסביבתיות.

3,273 מילים ,17 מקורות ,2006

תקציר העבודה:

לימוד תיירות על פי Mathieson & Wall (1992) מתייחס לאנשים כפי שהם מחוץ לסביבתם הטבעית, לעסקים העונים על צורכיהם ולהשפעות שיש להם על הקהילה המארחת ברמה הכלכלית, הפיזית והחברתית. תעשיית התיירות היא בעלת משמעות כלכלית וחברתית עצומה, Mathieson & Wall (1992) טוענים כי יותר מ- 270 מיליון תיירים מוציאים כ- 92 מיליארד דולר מדי שנה מחוץ למדינתם. בנוסף להיותה התעשייה הגדולה בעולם, התיירות מוסיפה להתפתח ומייצגת שיעור גידול מהיר ביותר (כ- 6% בקירוב מדי שנה). יחד עם זאת ובמיוחד לאורך 30 השנים האחרונות גברה המודעות להשפעות התיירות על יעדיה. כל פיתוח תיירותי, כמו גם המשך הפעילות התיירותית הקיימת מחייבים חקר של השפעות ספציפיות אלו ברמה ארצית, אזורית ומקומית. וזאת על מנת להבין כיצד ניתן למזער את ההשפעות השליליות, תוך ניצול ההשפעות החיוביות. בעבודה זו, נעריך את התפתחות התיירות ואת השפעותיה ביעד ספציפי שנבחר והוא המושבה ראש פינה. יש לציין כי במסגרת העבודה נעשתה פעילות מחקר בקרב התושבים המקומיים לצורך אישוש מגמות ועמדות בנוגע להשפעות מתיירות בקהילה. העבודה תתחלק לשלושה פרקים. בפרק הראשון נסקור את התיירות כתעשייה, בישראל (ברמה ארצית) ובגליל (ברמה אזורית). הפרק השני יעסוק בראש פינה כיעד תיירותי ובהתפתחות התיירות ביעד (ברמה מקומית). הפרק האחרון יבחן את ההשפעות הכלכליות, החברתיות והסביבתיות של התיירות בראש פינה. מטרת העבודה להתייחס באופן ביקורתי למובן החיובי והשלילי של השפעות התיירות ולנתח גורמים כלכליים, סביבתיים וסוציו-אקונומיים בהקשר לפיתוח תיירות ברמה ארצית, אזורית ומקומית.

תוכן עניינים:
מבוא
פרק 1 - תעשיית התיירות בישראל בכלל ובצפון בפרט
פרק 2 - ראש פינה כיעד תיירותי
רקע
פרופיל יעד תיירותי
המוצר התיירותי
פרק 3 - השפעות התיירות בראש פינה
השפעות כלכליות
השפעות חברתיות
השפעות סביבתיות
סיכום ומסקנות
רשימה ביבליוגרפית
נספחים

קטע מהעבודה:

הגידול בתיירות העולמית בשנים האחרונות, הנובע מגורמים שונים בא לידי ביטוי גם בישראל. בשנים האחרונות חל גידול ניכר בתיירות הפנים ובתיירות הנכנסת בישראל. על פי נתוני משרד התיירות (מתוך www.tourism.gov.il) , חל גידול של כ-42% בתיירות הנכנסת לישראל בין שנת 2004 ל-2003, וכמו כן, חלה עליה של כ-47% בהכנסות מתיירות.

תגים:

פיתוח · תיירות · סביבה · חברה · חהרתית · נזקים · יעד · תיירותי · קיימא

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "השפעות התיירות במושבה ראש פינה", סמינריון אודות "השפעות התיירות במושבה ראש פינה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.