היישום אינו מחובר לאינטרנט

תרבות וארגונים מורכבים

עבודה מס' 064974

מחיר: 95.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: השפעת נטיות רגשיות אופטימיות ופסימיות על תפוקות בעבודה התייחסות למאמרם של בודואן והרפז (2006) .

993 מילים ,5 מקורות ,2006

תקציר העבודה:

במסגרת עבודה זאת אתייחס למאמרם של בודואן והרפז (2006) העוסק בהשפעת נטיות רגשיות אופטימיות ופסימיות על תפוקות בעבודה.
מסקנתם העיקרית של החוקרים היא כי "תכונות אופי רגשיות, בעוצמות גבוהות, נמצאות במתאם שלילי עם רמת ביצוע. ברוב המקרים, השפעת עוצמת הרגש חזקה מהשפעת כיוון הרגש (חיובי או שלילי). "
בעבודה זאת אעשה שימוש במספר תיאוריות ומושגים כגון: פורדיזם, תיאורית יחסי האנוש ,בירוקרטיה ,שוק עבודה מפולח, תאגידים רב לאומיים, ארגונים בעידן הפוסט-מודרני וארגונים הנמצאים בבעלות עובדיהם.

קטע מהעבודה:

שיטות ניהול מודרניות מדגישות את חשיבותן של מעורבות העובדים, המוטיבציה ושביעות הרצון שלהם וכי הדרך להשגת מטרות אלו היא שילוב אסטרטגיות שיתוף עובדים. אסטרטגיות אלו מקטינות את הפערים ההירארכיים, מעשירות את התפקידים וגורמות לעובדים תחושת סיפוק וערך במקום העבודה. קיימות מספר דרכים לשיתוף כלכלי בהישגי המפעל: בקבוצה זו נכללים שיתוף ברווחים, שיתוף בהתייעלות, הקצאת ניירות ערך לעובדים ועוד.

תגים:

ניהול · עובדים · כוח · אדם · תאגיד · מעורבות · עובדים · מוטיבציה · משאבי · אנוש · סיפוק

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "תרבות וארגונים מורכבים", סמינריון אודות "תרבות וארגונים מורכבים" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.