תוצאה אחת נמצאה. לנוחיותך ניתן לחפש את המילה באיות שונה

עבודה מס' 064621

הקשר בין הדימוי העצמי לבין רמת הישגים בלימודים

מחיר: 262.95 ₪  הוסף לסל 

תאור העבודה: הגדרת המשתנים וסקר באמצעות שאלונים סגורים בקרב תלמידים.

7,192 מילים ,17 מקורות ,2004

תקציר העבודה:

"דימוי עצמי" הוא מושג מרכזי בכל תאוריות האישיות. מספר התאוריות וההתייחסות אליו הוא רב, ולפיכך ניתן למצוא שמות שונים למושג זה ללא הבחנה מהותית בינהם: מושג העצמי, תאור העצמי, קבלה עצמית, הערכה עצמי, ערך עצמי ועוד.
מושג העצמי כפי שהוגדר או תואר על ידי פסיכולוגים מתייחס לתפיסתו הספציפית של כל אדם את התנהגותו ואת המאפיין אותו. תפיסה עצמית זו נרכשת על בסיס אינטרקציה חברתית ומהווה גורם מרכזי בקביעת התנהגותו של האדם. יש מידה רבה של חפיפה בין המושגים שונים המתארים את ה"עצמי" כגון הערכה עצמית, קבלה עצמית, שביעות רצון עצמית ועוד.

מטרת העבודה הנוכחית היא לבדוק את הקשר בין הדימוי העצמי להישגיו הלימודיים הכללים של הנער. למעשה לתפיסות הסבות של התלמיד לגבי הכישלונות או ההצלחות יש השלכות ישירות על ההתנהגות ההישגית שלהם. כך לדוגמא תלמידים שנוטים לראות את חוסר הצלחתם כנובעים מאי יכולתם ללמוד מקצוע זה ,מצפים לחזור ולהיכשל בו בעת ביצוע מטלות הישגיות ,זאת משום שהם מאמינים כי היכולת שלהם ללמוד מקצוע מסוים הוא גורם קבוע. ובגלל גישה שכזו הם עלולים להימנע מלפעול במלוא יכולתם הפוטנציאלית. גם האמונה כי הצלחה לימודית נובעת מגורמים חיצוניים כמו מזל, לא תתרום לאמונה שלהם בעצמם .
להשפעת הייחוסים על התפקוד בלימודים ועל ההישגיות בלימודים יש חשיבות רבה לאור ההוכחות כי דפוסי הייחוסים עשויים להיות שונים בקבוצות חברתיות שונות. משמע המערכות הקוגניטיביות הקשורות במניע ההישג נרכשות, אולי ,באורח שונה בקבוצות ובמעמדות חברתיים שונים.
העבודה תכלול כמה חלקים: ראשית נגדיר מהי התפיסה העצמית, שנית נגדיר מהם הישגים לימודיים ונבחן את הקשר בין שני הנ"ל. על מנת לבחון את הנושא מבחינה אמפירית יבוצע סקר באמצעות שאלונים סגורים בקרב תלמידים ובו יבחנו הישגיהם הלימודיים מול הדימוי העצמי שלהם בכמה מישורים: המישור החברתי, המישור הלימודי, המישור המשפחתי והכללי. שלושת אלו הם המשתנים המסבירים של העבודה והמשתנה המוסבר הוא ההישגים הלימודיים. בעזרת כלים סטטיסטיים נבדוק האם יש קשר בין ארבעת אלו.

השערות המחקר:
1. ימצא קשר חיובי בין רמת הדימוי עצמי בלימודים לבין רמת ההישגים הלימודיים
2. ימצא קשר חיובי בין רמת הדימוי עצמי
3. בלימודים לבין רמת ההישגים הלימודיים
4. ימצא קשר חיובי בין רמת הדימוי עצמי במשפחה לבין הישגים כלליים

מערך המחקר הנוכחי הנו כמותי.
כלי המחקר הינו שאלון סגור.
אוכלוסיית המחקר הם כלל התלמידים בכיתה י' בבית ספר בבני ברק אליו יש לעורכת המחקר נגישות. אוכלוסייה זו כוללת נערים בגילאי 15-16.

תוכן העניינים
1. מבוא
2. רקע תיאורטי
2.1 הדימוי העצמי
2.2 הישגים לימודיים
2.3 התאוריה של ויגוצקי
2.4 השפעת הדימוי העצמי על שיפור הישגים לימודיים
2.5 השערות המחקר
3. שיטת המחקר
3.1 מערך המחקר
3.2 כלי המחקר
3.3 אוכלוסיית המחקר
4. ממצאים
5. דיון
6. סיכום ומסקנות
ביבליוגרפיה

*הערת מערכת: הפלטים סטטיסטים אינם מצורפים לעבודה זו.

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "הקשר בין הדימוי העצמי לבין רמת הישגים בלימודים", סמינריון אודות "הקשר בין הדימוי העצמי לבין רמת הישגים בלימודים" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל 7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.

סל קניות
סה"כ: 0.00 ₪

** עכשיו במבצע **
עבודה שניה ב – 40% הנחה*
בתוקף עד 30/06/2017
*) הזולה מבינהן

חפש עבודות
מדריך החיפוש
חפש על פי המילים:
קטגוריה:
עבודה מס':

אפשרויות חיפוש
הצג עבודות שאורכן
מ- עמ' עד עמ'
הצג תוצאות בכל עמוד

הכנס את קוד הקופון: