תוצאה אחת נמצאה. לנוחיותך ניתן לחפש את המילה באיות שונה

עבודה מס' 064418

הבנק המרכזי, מפקח על הבנקים - האם ביצע תפקידו כהלכה?

מחיר: 284.95 ₪  הוסף לסל 

תאור העבודה: בדיקת פעילותו של המפקח וכיצד כשל בשני מקרי המעילה\חוסר סדרים החמורים ביותר במשק הישראלי: פרשת ויסות המניות ופרשת בנק למסחר.

9,002 מילים ,19 מקורות ,2004

תקציר העבודה:

המפקח על הבנקים פועל כממונה על פעילות הבנקים והוא חלק ממשרד האוצר. במסגרת תפקידו הוא פועל להבטחת הפעולות בבנקים, כחלק משירות לציבור המעוניין להבטיח כי הבנק לא יפשוט את הרגל. המפקח פיק הנחיות לבנקים כיצד לפעול, בודק את פעילותם, מבקש מהם דיווחים שוטפים, וכן פונה אליהם בבקשות שונות מעת לעת לביאורים שונים.
מערכת הבנקאות מהווה חלק חשוב ומרכזי של המשק, בעיקר משום שהיא בעצם מנהלת את ענייני הכספים של כולנו. זה כולל את החברות העסקיות, בעלי החברות ומשקי הבית - בעצם כל אזרח ואזרח. לכן תקלות בתפקוד המערכת הבנקאית עשויות לפגוע, אפילו קשה, בתפקוד המשק כולו. מכאן שלכולנו יש אינטרס שהמערכת הבנקאית תתפקד היטב ותהיה יציבה (אפשטיין,1997). משקי הבית משקיעים באמצעות הבנקים גם בקרנות נאמנות, שהוא חלק ניכר מעסקיהם (Apap & Griffith ,1998) ). מטרת הפיקוח על הבנקים היא לדאוג למניעת תקלות במערכת הזאת. תפקידו של הפיקוח הוא שמירה:
''על יציבות התאגידים הבנקאיים מהיבט ההגנה על כספי המפקידים.''
''על הניהול התקין של התאגידים הבנקאיים.''
על ''ההגינות ביחסים העסקיים שבין הבנקים ללקוחותיהם.''

ראש הפיקוח, המפקח, ממונה על ידי נגיד בנק ישראל. הביסוס החוקי של תפקידי הפיקוח על הבנקים כולל גם את הכלים שעומדים לרשות של המפקח וצוות העובדים. בין הכלים הללו ניתן למנות:
- קביעת נורמות והגבלות לפעילות הבנקים כולל ''הגבלת סכום ההלוואה המרבי שניתן לתת ללווה יחיד ולגורמים הקשורים לבנק (הלווים והמנהלים)...''
- הליכי רישוי.
- ביקורת והערכה של פעילות הבנקים.
- טיפול בפניות הציבור.

לכל אחת מפעילויות אלו יש השפעה על שוק ההון, אולם שלושת האחרונים יש להם גם משמעות לגבי מניעת מעילות.
מטרת העבודה הנוכחית היא לבדוק את פעילותו של המפקח בכל הנוגע לארבעת סעיפים אלו, וכיצד כשל בהם הביא לשני מקרי המעילה\חוסר סדרים החמורים ביורת במשק הישראלי: פרשת ויסות המניות ופרשת בנק למסחר.
שאלת המחקר היא האם תפקידו של המפקח רחב מידי, והאם בשני המקרים המפורסמים ביותר בישראל (ויסות מניות הבנקים ומקרה בנק למסחר) ניתן לומר כי המפקח התרשל בפעולותיו.

ראשי פרקים
1. מבוא
2. תפקידו של המפקח על פי החוק
מגזר הבנקאות בישראל
הפיקוח על המגזר
3. פעולות פיקוח ספציפיות של היועץ
פיקוח על היעוץ ללקוחות
בדיקת הלימות ההון
פיקוח על מתן אשראי
פיקוח על עמלות
פיקוח על המיזוגים והפרטות
4. פיקוח על פי תקנים מחו"ל
5. מקרה ויסות מניות הבנקים
6. מקרה בנק למסחר
7. סיכום ומסקנות
8. ביבליוגרפיה
9. נספחים- פרוט החוקים המוזכרים בעבודה

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "הבנק המרכזי, מפקח על הבנקים - האם ביצע תפקידו כהלכה?", סמינריון אודות "הבנק המרכזי, מפקח על הבנקים - האם ביצע תפקידו כהלכה?" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל 7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.

סל קניות
סה"כ: 0.00 ₪

** עכשיו במבצע **
עבודה שניה ב – 40% הנחה*
בתוקף עד 30/06/2017
*) הזולה מבינהן

חפש עבודות
מדריך החיפוש
חפש על פי המילים:
קטגוריה:
עבודה מס':

אפשרויות חיפוש
הצג עבודות שאורכן
מ- עמ' עד עמ'
הצג תוצאות בכל עמוד

הכנס את קוד הקופון: