היישום אינו מחובר לאינטרנט

דפוסי משיכה ושותפות מינית בתרבות יוון

עבודה מס' 064310

מחיר: 181.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: כיצד נתפסה בתרבות היוונית המשיכה המינית וכיצד קושרו הביטויים של משיכה זו לדפוסי השותפות שהיו נהוגים בחברה העתיקה.

4,682 מילים ,4 מקורות ,1999

תקציר העבודה:

מטרת עבודה זו הינה לשרטט את האופן שבו הביטויים של משיכה מינית וצורות השותפות התלוייה במשיכה מינית מעוגנים בתרבות יוון העתיקה. היא באה לבחון, באמצעות כלים שהם בו זמנית פסיכולוגים, סוציולוגים ואנתרופולוגים-הסטוריים כיצד נתפסה בתרבות היוונית המשיכה המינית וכיצד קושרו הביטויים של משיכה זו לדפוסי השותפות שהיו נהוגים בחברה העתיקה. ההנחה המנחה בחינה מסוג זה, היא כי המשיכה המינית איננה טבועה באופן אימננטי בשותפות, מבחינה ביולוגית או פסיכולוגית, וכי החיבור בין השניים מחייב קישור תלוי תרבות. קישור כזה עשוי להופיע בתרבות באופן מודע תחת פרספקטיבה תאורטית כלשהיא - תאולוגית, פילוסופית, או מדעית - או באופן לא מודע אך המתבטא בקוד החברתי ובמבנה התרבותי של החברה.
בחלקה הראשון של העבודה יוצגו ביטויי המשיכה המינית ומאפיינים של שני מודלים לשותפות מינית דיאדית שהינם הבולטים בתרבות יוון. בחלקה השני ידון כיצד מקושרים ביטויי המשיכה ומוטמאים בצורות השותפות באופן מודע ולא מודע, בחתך התיחסות למאפיינים שונים במבנה החברה היוונית העתיקה, מהם מאפיינים מודעים יותר כהבחנה בין פיזיס לנומוס, וההבחנה בין גבריות לנשיות, ומהם מאפיינים של הקוד החברתי כמחויבות האזרחית, ומאפיינים תרבותיים כמבנה הפטריארכלי של החברה, ההתבססות של המשטר על כוח זרוע של גברים בני-חורין, וחשיפה למגוון נוהגים משתנה בין הערים היווניות השונות. העובדות המוצגות בעבודה מתבססים על שני מקורות עיקריים, ספרו של הפילוסוף מישל פוקו - The History of Sexuality - The Use of Pleasure , ומחקרו של ההסטוריון דובר - Greek Homosexuality. בגלל המקום האינטנסיבי שמקורות אלו תופסים בעבודה, על-אף שהיא איננה צמודה להם כלל בפרשנותה, לא יוצגו מראי-מקום ספציפיים.

הערת מערכת: בעבודה לא צויינו מראי מקום.

קטע מהעבודה:

במסורת המערבית, כמו גם במסורת היהודית, החברה היוונית העתיקה נתפסת כסבלנית ואף מעודדת ביטויים של תשוקה מינית, כפי שהדבר מתבטא במקום שהתשוקה משחקת בתאור מעשי האלים בספרות המיתולוגית, במעמד ובתפוצה שניתנה לציור ופיסול בעירום, ובהתיחסות הפתוחה לסוגית התשוקה בספרות החילונית על סוגיה. עד כמה מקורות אלו, שמטבעם שובים את תשומת הלב, משקפים פתיחות מינית בפועל בחברת יוון הוא פחות חד משמעי, אך ודאי שהם מאירים על יחס לתשוקה השונה איכותית מהטיפול שלה במסורת היהודית-נוצרית. יחס זה מקבל את התשוקה כמות שהיא, מבלי להסוות או לתעל אותה לאפיקים אחרים. התוצאה שלו היא אותם תאור ותעוד מפורשים וישירים של ביטויי המשיכה המינית שהותירה אחריה תרבות יוון, ואשר מאפשרים לחוקר המודרני להתחקות אחרי צורות המשיכה שהופיעו בחברה ללא הזדקקות לפרשנות רבה.

מקורות:

1. Aries,Ph. and Bejin,A. (1982), Western sexuality. Basil Blackwell.
2. Dover,K.J. (1978), Greek homosexuality. Cambridge, MA:Harvard University Press.
3. Faucault,M. (1986), The history of sexuality, vol 2 - The use of pleasure. Viking.
4. Lewis,T.S.W. (1982), Brothers of Ganymede. In Boyers,R. and Steiner G. (eds.), Salmagundi - Homosexuality: sacrilege, vision, politics. Saratoga Springs,N.Y.: Skidmore College.

תגים:

מין · זוגיות · אהבה · יחסים · התנהגות · מינית

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "דפוסי משיכה ושותפות מינית בתרבות יוון", סמינריון אודות "דפוסי משיכה ושותפות מינית בתרבות יוון" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.