היישום אינו מחובר לאינטרנט

הוגים וטקטיקנים צבאיים מודרניים - האנס דלברוק

עבודה מס' 061234

מחיר: 119.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: פעולתו של האנס דלברוק כחלק ממה שמכונה "האסכולה הצבאית הגרמנית".

4,270 מילים ,6 מקורות ,1996

תקציר העבודה:

ההיבט הלוגיסטי יכול לשמש לנו החוקרים אמת מידה נוחה לבחון את הנתונים שנמסרו בעבור קרבות שונים והיקפם.
זו הייתה עמדתו של האנס דלברוק, היסטוריון צבאי גרמני שחי בסוף המאה ה- 19 ותחילת המאה ה- 20. דלברוק שבהכשרתו היה כרוניקאי של גרמניה בעת העתיקה, עשה הסבה למחקרים על מבנה הצבא וניסה להפיק לקחים מתוך הידוע על המבנה הלוגיסטי של אותה תקופה.
בעבודה זו אנסה להתחקות אחר פעולתו של האנס דלברוק כחלק ממה שמכונה "האסכולה הצבאית הגרמנית". דלברוק, למרות היותו אדם שנוי במחלוקת, עד כי נעלם מעיניהם של פרשנים מאוחרים יותר בתחום הצבאי, מתגלה, לא אחת, כאדם שנון, בקי ברזי המלחמה, ופרשן מעניין וענייני. דלברוק, שלא היה גנרל צבאי, שימש את העם הגרמני כפרשן, וככזה - היה צבא גרמניה נותן את ליבו להערותיו - הרי שתוצאות מלחמת העולם הראשונה היו מקבלות פנים שונות. דלברוק ברוב חכמה וניתוח, עד כי ניתן לומר - גאוני, של שדות הקרב, הציע חלופות לדרך פעולת הצבא הגרמני, בראותו ראייה כוללת של ההרכבים הצבאיים. בראייה לאחור ניתן לומר כי הלה צדק במרבית ניתוחיו את שדות הקרב, אולם, עצם פגיעתו בערכים גרמניים עליונים, ובדמוית מפוארות מן העבר, הרי שקצפם של מתווי המדיניות, כמו גם העם הגרמני היה בעוכרו, ודעותיו, השנויות במחלוקת נתקלו בחומה.
בחיבור זה אסקור את פעולתו של דלברוק, לרוב על-פי מחקרים מסדר שני, משמע: מה נאמר על דלברוק אצל פרשנים וכותבים אחרים. היקפו של החיבור הכתיב תנאי כתיבה מגבילים, מעצם כך שהחומר המצוי על דלברוק הינו במשורה, על כל פנים, נכון הוא הדבר לגבי החומר המצוי באנגלית, קל וחומר הוא הדבר בעברית. על -כן, ביכרתי, באופן אישי, למצות את המרב מן המצוי ולהסיק מסקנות תוך כדי סינתזה של הדברים שנאמרו על, או בשמו של דלברוק.

תוכן עניינים:
מבוא
סקירה כללית - חייו של האנס דלברוק
הגותו וביקורתו של דלברוק
התניה היסטורית
מבנים ומושגים אסטרטגיים וטקטיים
ארגון והפעלה טקטית ואסטרטגית של צבאות
אסטרטגיה - קשיים וכשלים
אסטרטגיית התשה מול אסטרטגית הכרעה
הערכה וסיכום
נספח - טבלת סיכום
רשימת מקורות

מקורות:

גת, עזר, "מקורותיה וגילגולה של המחלוקת בדבר היחס בין מדיניות למלחמה." חבור לשם קבלת תואר מוסמך, אוניב' תל-אביב, מאי - 1983.
הרכבי, יהושפט מלחמה ואסטרטגיה, צה"ל - הוצאת "מערכות", משרד הביטחון - ההוצאה לאור, תל-אביב, 1990.

תגים:

אסטרטגיה · מלחמה · מלחמות · דלברוק · האנס · הוגים · וטקטיקנים · מודרניים · צבאיים · ביטחון

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "הוגים וטקטיקנים צבאיים מודרניים - האנס דלברוק", סמינריון אודות "הוגים וטקטיקנים צבאיים מודרניים - האנס דלברוק" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.