עבודות [1-9] מתוך 200 :: [עמוד 1 מתוך 23]
עבור לעמוד: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 :: עמוד הבא >>

 

עבודה מס' 70434 SHOPPING CART DISABLED
תהליכי סטרס באברון ה-ER, 2016.
בעבודה זו מוצגת חשיבותו של אברון ה-ER בתהליך אחד - סטרס תאי.
1,979 מילים (כ-6 עמודים), 9 מקורות, 149.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
במאמר זה הובאה סקירה של תהליך בקרת ייצור החלבונים בתא המנותב ע"י מנגנון מורכב כאשר מולקולת המפתח הינה BiP המאותתת למנגנון זה על קיומו של מצב סטרס תאי בדמות חלבונים שלא קופלו כהלכה.

סעיפי העבודה:
מבוא
הER ותפקידיו
קיפול חלבונים ובקרת איכות
מהם הגורמים למצב סטרס תאי?
מנגנון עצירת תרגום חלבוני התא
כיצד א"כ מתבצע תרגום חלבוני הסטרס?
בקרה שניה על תרגום חלבוני הסטרס
בקרה שלישית על תרגום חלבוני הסטרס
Binding immunoglobulin protein (BiP)
סיכום
ביבליוגרפיה

מתוך העבודה:
קיפול החלבונים הינו תהליך מורכב המערב אנזימים ושפרונים שונים. תחילה הריבוזום מתרגם את מולקולת mRNA שנדדה מהגרעין לציטופלסמה, בקצה המולקולה נוצר סיגנל פפטידי אליו נקשר קומפלקס SRP המורכב ממולקולות RNA וחלבונים, ומשהה את פעולת התרגום. קומפלקס זה מוביל את הריבוזום לרצפטור שע"ג הER אליו הוא נקשר. הפפטיד מוחדר לתעלה שע"ג הER הנקראת טרנסלוקון והתרגום ממשיך. באופן זה מוחדר החלבון לתוך הER לצורך המשך עיבודו (2).
 
עבודה מס' 70426 SHOPPING CART DISABLED
שיגור תרופות באופן מונחה, 2016.
הצגת שלוש מהשיטות החדשניות עליהן מתקיים בעשור האחרון מחקר מדעי פורה תוך הבאת דוגמאות.
2,270 מילים (כ-7 עמודים), 6 מקורות, 149.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
תהליך הובלת תרופות לאברי המטרה מהווה עקב אכילס בתהליך פיתוח וייצור התרופות זאת מאחר ויש צורך לוודא שהתרופה אכן תגיע לאיבר המטרה במצב ובריכוז הנדרש ללא שעברה תהליכי עיבוד כל שהם במהלך המסלול אשר פוגעים ביעילותה.
רוב התרופות ניטלות כיום דרך הפה או דרך הוריד כך שהתרופה מופצת בכל מחזור הדם אך בפועל רק חלק קטן מהתרופה מגיע בסופו של דבר לאיבר המטרה.
הספציפיות של תרופה לאיבר אליו היא מיועדת בד"כ נמוכה מאוד כך שסביר להניח שבדרך אל היעד תיספג גם באברים אחרים ותיצור שם תופעות לוואי שאינן רצויות. מסיבות כאלה תרופות רבות לא עברו את השלב בו הם הוכיחו יעילות פרמקולוגית ביצור החי על אף הניסיונות המעבדתיים המוצלחים.

בשורות הבאות מוצגים מספר נשאי תרופות נפוצים, בהם נערך בשנים האחרונות מחקר רציני ומעמיק במחשבה שאלו אכן ישמשו את דור תרופות העתיד בנוסף לשימושים הביוטכנולוגיים הגלומים בהם.

תוכן העניינים:
מבוא
הליפוזום
מיצלה
וירוזום
מבט לעתיד
ביבליוגרפיה

מתוך העבודה:
Targeted drug delivery מוגדרת כשיטה או תהליך בו מכווינים את התרופה אל היעד תוך ייעול האינטראקציה שלה עם אתר המטרה, כך שניתן לשלוט בזמן ובעיתוי פעולתה. באופן עקרוני, זהו תהליך העשוי להשפיע על הפרמקוקינטיקה ולא על הפרמקודינמיקה של התרופה.
חלק גדול מהתרופות הקונבנציונליות הינן בעלות ספיגה לא יעילה ברקמת המטרה או שהן רגישות לתהליכים כימיים ומטבוליים המתרחשים בדרך אל אתר המטרה. המטרה המרכזית הינה איפוא פיתוח ויצירה של מערכות הובלה שיתגברו על מכשולים אלו. שיגור התרופות ליעדן נעשה באמצעות נשאים שונים כגון: ליפוזומים, מיצלות, וירוזומים, ננו ספירות, ננו-קפסולות ועוד. שימוש במערכות אלה מגביר את יעילות התרופה ומפחית את תופעות הלוואי ועל ידי כך תורם לשיפור מצבו של החולה.
 
עבודה מס' 70404 SHOPPING CART DISABLED
למידת שירה בציפורי-שיר והאזורים העצביים המבקרים אותה, 2016.
שירת הציפורים כהתנהגות מורכבת, כיצד היא מתבצעת מהם הגירויים הפנימיים והחיצוניים להתנהגות והשירה כמודל ללמידה והחיפוש אחר המצע העצבי לזיכרון.
5,026 מילים (כ-15.5 עמודים), 29 מקורות, 449.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
שירת הציפורים היא התנהגות מורכבת הנשלטת על ידי פעילות משולבת ומורכבת של מסלולים עצביים במוח ותאי שריר המושפעים מגירויים פנימיים וחיצוניים רבים. ווקליזציה מסוג זה ייחודית לפרטים מסדרת Passeriformes.  
השירה לרוב מבוצעת על ידי הזכרים בהקשרים טריטוריאליים ורבייתיים ובעלת משמעות על טיב הזכר. זכרים צעירים צריכים ללמוד את השירים האופייניים למינם על ידי האזנה לזכר בוגר מאותו מין. למידת השירה בציפורי-שיר ורכישת השפה בפעוטות חולקות מאפיינים גנטיים, נוירולוגיים והתנהגותיים דומים. מסיבות אלו ואחרות ציפורי-שיר מהוות חיית מודל טובה למחקרים על אזורים במוח ורשתות המעורבות בלמידה וזיכרון.
בעבר נהגו לחשוב שבציפורי-שיר, קובץ גרעינים המכונה 'מערכת השיר' מעורב בלמידה בנוסף לתפקידו בתפיסה והפקת השיר. ממצאים מניסויים המערבים אנליזת ביטוי Immediate early genes (IEGs) הובילו לבסוף להבנה שהמצע העצבי לזיכרון השיר הנלמד נמצא מחוץ למערכת השיר באזורים אנלוגיים לקורטקס השמיעתי בבני האדם.
בחלק הראשון של העבודה יינתן רקע מדעי על ציפורי-השיר, הקבוצה הטקסונומית המציגה את התנהגות השירה, תקשורת קולית בעופות, כיצד הציפורים מפיקים קול וסוגי הקולות המופקים.
החלק יעסוק בהתנהגות השירה כהתנהגות נלמדת, תוך התייחסות לשלבי למידת השירה, תזמון התפתחות השיר והיפותזת למידה מונחת תבנית, דרך אזכורים של הניסויים העיקריים שהובילו להבנת ההתנהגות. לסיום נסקור את המנגנונים העצביים המבקרים את התנהגות השירה תוך עיסוק בשאלה "היכן ממוקם המצע העצבי לזיכרון השיר הנלמד?"

תוכן עניינים
תקציר    
1. מבוא
1.1 ציפורי-שיר Passerine
1.1.1      טקסונומיה
1.2 תקשורת קולית, איבר הפקת הקול הציפורי ושיר
1.2.1      איבר הפקת הקול הציפורי 'Syrinx'
1.2.2      סוגים של תקשורת קולית, קריאות פשוטות לעומת שירים מורכבים
      1.2.2.1      קריאות (calls)
      1.2.2.2      שירים  songs))
2. תהליך למידת שיר, המודל הקלאסי של למידת שירה
2.1 תזמון התפתחות השיר
2.2 תהליך למידת השיר והיפותזת "למידה מונחת תבנית"
2.2.1      למידה מונחת תבנית
3. נוירו-אנטומיה החיפוש אחר המצע העצבי לזיכרון
3.1 מערכת השיר והחיפוש אחר המצע העצבי לזיכרון
3.1.1      מסלולי מערכת השיר
3.2 המסלול השמיעתי, והמצע העצבי לזיכרון
3.2.1      אתרי ה- caudomedial pallium וזיכרון שיר המדריך
4. סיכום
5. ביבליוגרפיה

מתוך העבודה:
שירת הציפורים היא בין התופעות המרתקות ביותר בטבע. לאורך ההיסטוריה, ציפורי-השיר ושיריהם היוו מקור השראה למוזיקאים, סופרים, חובבי טבע ומדענים בכל העולם [1;2] .
המחקר המודרני על למידת שירה בציפורים התחיל עם עבודותיו של William Thorpe (1958, 1961) שחקר פרטים ממין הפרוש המצוי Fringilla coelebs, המשתייך למשפחת הדרוריים. הוא הראה שפרטים שנאספו מהקן וגודלו במעבדה בבידוד חברתי, הפיקו שירים בעלי דפוסים לא נורמליים ואופייניים, אולם במידה ופרטים צעירים נחשפו להקלטות של שירת בוגרים בני מינם, בתקופה מוגדרת בצעירותם, הם לבסוף הפיקו שירים נורמליים שתאמו את השמע אליו נחשפו.
 
עבודה מס' 70351 SHOPPING CART DISABLED
צדק חלוקתי בהקצאת איברים להשתלה, 2015.
דיון בשאלה: האם השיקולים להקצאת איברים להשתלה הוגנים?
4,080 מילים (כ-12.5 עמודים), 12 מקורות, 139.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
תחום השתלת האיברים, מהבחינה טכנולוגית ורפואית, התקדם באופן ניכר במהלך העשורים האחרונים. המכשול המרכזי העומד מול התקדמות זו, במדינת ישראל, כמו במדינות אחרות, הוא המחסור הקבוע בהקצאת איברים להשתלה. גם מדינת ישראל, בדומה למדינות אחרות בעולם מחפשת אחר דרכים להרחבת מספר תורמי האיברים להשתלה, באמצעות חוקים ותקנות בדרכים נוספות. אחת הדרכים לכך, היא באמצעות עידוד תרומת איברים, שמהווה ניסיון מאזן בין האינטרס החברתי של הגדלת תרומת האיברים ובין שיקולים מעולם האתיקה והמוסר, כמו שמירה על זכויות הפרט ומשפחתו וכן מניעת שוק סחר באיברים ("הקצאת איברים להשתלה", הכנסת, 2005).
את רוב האיברים להשתלה ניתן להקצות לאחר המוות. השתלה מן החי מותרת בישראל מקרובים בדרגה ראשונה ומקרובים בדרגה שנייה. תרומת איבר יכולה להידחות מהסיבות: פסילה רפואית (יתר לחץ דם, סוכרת וכו'); קביעה שהתרומה אינה ממניעים אלטרואיסטיים; אבחנת בדיקה פסיכולוגית שנערכת שמציגה ממצאים שתרומת האיבר עלולה לפגוע בתורם רגשית, וכדומה ("הקצאת איברים להשתלה", הכנסת, 2005).

שאלת הדיון שעומדת בבסיס עבודה זו היא - האם השיקולים להקצאת איברים להשתלה הוגנים.

תוכן עניינים:
מבוא
שאלת הדיון
רקע עובדתי ונתונים
תיאור הבעיה וניתוח מקורות הבעיה
המצב המקובל העולם
המחיר החברתי של הבעיה
אלטרנטיבות ודרכים לפתרון היצע האיברים להשתלה
חסמים
מרווחים ומפסידים
חוות דעת אישית
סיכום
ביבליוגרפיה
נספחים

מתוך העבודה:
סוגיית השיקולים של הצדק החלוקתי של הקצאת איברים להשתלה נובעת, בראש ובראשונה, מבעיה פשוטה למדי - עודף ביקוש על פני היצע מוגבל. דהיינו, מוגבלות משאבי האיברים להשתלה. אחד המקורות המרכזים לקיומו של ביקוש הגבוה מול ההיצע הנמוך (מעבר להתפתחות המהירה והמשמעותית התחום הטכנולוגי הרפואי של ניתוחי השתלות) נובעת מעלייה בתוחלת החיים בעולם (Daniels, 1990).
 
עבודה מס' 70344 SHOPPING CART DISABLED
עבירות צווארון לבן - רפואה שחורה, 2015.
האם ראוי להכשיר את הרפואה השחורה במדינת ישראל ולהלבינה?
15,514 מילים (כ-47.5 עמודים), 36 מקורות, 599.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
עבודה זו עוסקת בנושא של רפואה שחורה או בשמה הנוסף תשלומים בלתי פורמאליים במדינת ישראל והיא נערכה במסגרת לימודי קורס עבירות צווארון לבן.
שאלת המחקר אותה בחרתי לבחון הינה:
האם ראוי להכשיר את הרפואה השחורה במדינת ישראל ולהלבינה?
כדי לנסות ולענות על שאלה זו, היה צורך תחילה לנסות ולתת הגדרה למונח רפואה שחורה, להבין כיצד התופעה מתקיימת, מהם המניעים הן מצד המטופלים והן מצד המטפלים (הרופאים) לשימוש בה וכן לנסות ולאמוד את היקפה במדינת ישראל.
כפי שהתברר לי במהלך כתיבת העבודה, למונח רפואה שחורה ישנן הגדרות שונות ורבות בספרות ובעולם ואין הגדרה אחת שמוסכמת על כולם, כמו כן הלגיטימיות והחוקיות של השימוש ברפואה השחורה משתנים מעת לעת וממקום למקום ומכאן עולה הקושי במציאת הגדרה אחת אשר מוסכמת על כולם.
הרפואה השחורה הינה בין היתר, מתן טובת הנאה לספק שירותי בריאות בניגוד לחוק או לכללים הארגוניים הנוהגים וזאת במטרה להשיג שירותי בריאות עדיפים, תשלום ישיר לרופא המטפל בתמורה לקיצור ההמתנה לתור לטיפול המבוקש, תשלום עבור הבטחה כי המטפל הספציפי יהא זה אשר יטפל במטופל, מתן מתנות והטבות למטפל לפני, במהלך או אחרי הטיפול, מתן תרומות לקרנות מחקר של המחלקה בבית החולים בה עובד המטפל, תרומה של מכשור וציוד רפואי או כסף לשם רכישת הציוד הרפואי, תשלום עבור טיפול שבלאו הכי היה אמור להינתן ע"י ביטוח הבריאות הרגיל של המטופל וזאת במטרה להבטיח טיפול טוב יותר, וכן שימוש של רופאים במכשירים ובמבנים ציבוריים ללא רשות תוך כדי טיפול במטופלים פרטיים שלהם- כל זאת במטרה להבטיח קבלת שירותי בריאות טובים ואיכותיים יותר(1).
יובהר כי זוהי רק אחת ההגדרות מבין רבות אשר יובאו בהמשך בפרק א' לעבודתי.
תופעה זו קיימת במדינת ישראל משך שנים רבות, עוד מימיו הראשונים של היישוב הישראלי, אולם בתחילה היה זה נושא שלא הודו בו ורק בשנות ה-80 ניתנה לגיטימציה לדיון בתופעה(2).
החוק במדינת ישראל אוסר על לקיחת שוחד וזאת כקבוע בסעיף 290 לחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן: "חוק העונשין")(3), אולם כאן חשוב להדגיש כי האיסור חל לא רק על מקבל השוחד כי אם גם על מי שנותן את השוחד כקבוע בסעיף 291 לחוק העונשין(4).
יתרה מכך, אנו נראה בהמשך כי רופא שעבר עבירה זו צפוי גם לעמוד לדין בהתאם לעבירת העושק כקבוע בסעיף 431 לחוק העונשין(5), כמו"כ רופאים שבוחרים לעסוק ברפואה השחורה פועלים בניגוד לשבועת הרופאים וכי הם חשופים להתליית רישיונם כקבוע בסעיף 41 לפקודת הרופאים (נוסח חדש) תשל"ז-1976. (6)
נושא זה, העלה שאלות מוסריות, חברתיות, כלכליות ומשפטיות רבות.
בעבודה זו ובמחקרים שונים שנערכו בנושא עלה קושי לאמוד את היקף התופעה נוכח העובדה שתופעה זו מתקיימת בחדרי חדרים, מתחת לשולחן הרופאים ובדיסקרטיות רבה ומוחלטת בין המטופל למטפל.
כמו כן, אנו נראה שעל אף החקיקה שאוסרת על קבלת שוחד ועל העדפה של מטופל אחד על פני השני, רופאים רבים ומטופלים עדיין בוחרים לעשות בה שימוש וזאת כפי שיובא בהמשך נוכח המציאות בה עבריינים רבים אינם מובאים לדין וגם כאשר הם כבר עומדים לדין הענישה איננה מקסימאלית ואיננה מרתיעה.
חשוב לי לציין כי אינני מותחת ביקורת על אותם אנשים אשר בוחרים לשלם בעד רפואה שחורה שכן מדובר בנושא רגיש מאוד וחשוב לכולנו במעלתו והוא- הבריאות שלנו(!!!) ואני סבורה כי רבים יהיו מוכנים לעשות כל שביכולתם במטרה ל"מזער" את הנזקים ובטח ובטח להציל את חייהם או את חיי קרוביהם.
שיטת המחקר שנבחרה הינה תיאורטית ביקורתית שנסמכת על מחקרים, ספרות וכתבות בעזרתם סקרתי את תופעת הרפואה השחורה תוך ניסיון ליצור תמונה שלמה שתשקף את המצב במדינת ישראל.
כמו כן, בפרק ב' לעבודה עשיתי שימוש במחקר כמותי באמצעות שאלונים אנונימיים במטרה לנסות ולאמוד את היקף התופעה במדינת ישראל נכון לשנת 2015.
בפרק א' אציג את ההגדרות הרבות למונח רפואה שחורה, אסביר מהם הגורמים לקיום התופעה, מהם המאפיינים, היתרונות והחסרונות וכיצד תופעה זו באה לידי ביטוי.
בפרק ב' ארחיב על ההיסטוריה של התופעה, אסביר מהם שב"ן ושר"פ ואציג את היקף התופעה במדינת ישראל.
בפרק ג' אסקור את המצב החוקתי והמשפטי במדינת ישראל תוך מתן התייחסות גם לדין העברי.
בפרק ד' אסקור את המצב בהקשר לתופעה במדינות שונות בעולם.
בפרק ה' אציין מהם הדרכים לצמצום/מיגור התופעה ולבסוף יוצג הסיכום (סוף דבר) בו אציג את מסקנותיי.

תוכן עניינים:
פתח דבר
פרק א: רפואה שחורה מהי?
הסברים לקיום התופעה
יתרונות וחסרונות
כיצד התופעה מתקיימת
פרק ב: היקף התופעה במדינת ישראל
היסטוריה
שב"ן ושר"פ
היקף התופעה (שאלונים)
פרק ג: החוק והמשפט במדינת ישראל
החקיקה והענישה במדינת ישראל
הפסיקה
הדין העברי
פרק ד: רפואה שחורה בעולם
פרק ה: המלצות לצמצום/מיגור התופעה
פרק ו: סוף דבר
ביבליוגרפיה
נספח

מתוך העבודה:
לתופעת הרפואה השחורה/התשלומים הבלתי פורמאליים (להלן: "התופעה") פנים רבות ועל כן אין הגדרה אחת מוסכמת ומקובלת על הכל. לאור העובדה כי קימות הגדרות רבות ושונות אביא להלן מספר הגדרות שימושיות ומקובלות למונח זה.
תופעה זו קיימת משך שנים רבות והשיח אודותיה היה מועט ורק בתחילת שנות השמונים אנו עדים ללגיטימציה שנוצרה לדון בתופעה זו. מאז תחילת שנות האלפיים ישנה עלייה ברמה המחקרית לתופעה זו, אם כי תרומתה למימון מערכת הבריאות הנה מובהקת, הספרות העולמית מצביעה על כך שהתופעה מעוררת בעיות רבות, כפי שנראה בהמשך.
 
עבודה מס' 70343 SHOPPING CART DISABLED
הקפאת ביציות מטעמים שאינם רפואיים, 2010.
יתרונות, חסרונות והאם זהו מודל רצוי שיש לאמצו?
16,798 מילים (כ-51.5 עמודים), 75 מקורות, 499.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
עבודה זו עוסקת בנושא של הקפאת ביציות מטעמים שאינם רפואיים, קרי טעמים חברתיים כגון: לימודים, קריירה, מציאת בן זוג ועוד.
בגופה של כל אישה חבוי שעון ביולוגי  שמתחיל לתקתק מיום לידתה, המשמעות היא שככל שהשנים חולפות, כך יורדת איכות הביציות שבגופה ולכן האישה הופכת להיות פחות  פורייה וסיכויה להרות קטנים,  וזאת בשונה מהגבר שממשיך להיות פורה כמעט לנצח.
הקפאת ביציות, זהו הליך שבו שומרים ביצית בטמפרטורה נמוכה לעצירת כל התהליכים הביולוגיים בה, ובביצית מופרית- לרבות עצירת חלוקת התאים בה.
המצב החוקי במדינת ישראל עד ספטמבר 2010 אסר על הקפאת ביציות שלא במסגרת 'טיפול רפואי עקב ליקויי פוריות'.  כלומר, הקפאת ביציות הותרה רק לנשים העוברות טיפולי פוריות בעצמן, עקב בעיות פריון - שלהן או של בן זוגן,  או שהן מצויות בטיפולים רפואיים אחרים, שהם מסכני פוריות, כגון טיפולים כימותרפיים.
בחרתי לכתוב על נושא מעניין זה מכיוון שבינואר 2011 משרד הבריאות בישראל תיקן תקנה חדשה: תקנות בריאות העם (הפריה חוץ גופית) (תיקון) התש"ע 2010.  התקנה החדשה, הביאה עימה עידן חדש של הורות ובכללה הורות מבוגרת. כיום כל אישה בטווח הגילאים 30-41 יכולה לבחור לשמר את פוריותה על ידי נטילת ביציות ושמירתן למטרות הולדה עתידית וזאת ללא הוריה רפואית.

סוגיה זו, העלתה שאלות אתיות, חברתיות, כלכליות ומשפטיות רבות.
לעניות דעתי, לא נראה שהקפאת ביציות של נשים שמעוניינות להביא ילד לעולם בגיל מבוגר יותר, מהווה טעמים כבדי משקל שבגינם יש לשלול את האפשרות הזו.
שאלת המחקר בעבודתי הינה האם לאור כל הביקורות שהועלו, היתרונות והחסרונות של מתן ההיתר להקפאת הביציות מטעמים חברתיים, היה נכון לאמץ זאת במדינת ישראל. שיטת המחקר שנבחרה הינה תיאורטית ביקורתית שנסמכת על מחקרים וספרות, בעזרתם אסקור את תופעת הקפאת הביציות מטעמים חברתיים תוך ניסיון ליצור תמונה שלמה שתשקף את המצב במדינת ישראל. המגבלה העיקרית שעמדה בפניי בעת ביצוע המחקר הייתה מציאת חומרים עדכניים וזאת מכיוון שנושא זה הינו חדש יחסית ואין עדיין המון כתיבה על ההשלכות והתוצאות של מתן ההיתר של הקפאת הביציות מטעמים חברתיים ומדינת ישראל היא בין המדינות הראשונות שהתירו זאת. בפרק א' אציג את ההליך הרפואי ומטרתו, אסביר על הפוריות וההבדלים בן נשים לגברים, מה הן שיטות ההקפאה השונות, יתרונות וחסרונות, האם השיטה היא ניסיונית ולמי מתאימה הקפאת ביציות. בפרק ב' אסקור את המצב המשפטי במדינת ישראל טרם שינוי התקנות של משרד הבריאות ולאחריו, ארחיב על חוזרי המנכ"ל הנוגעים לנושא הנדון ובנוסף אדון בזכות לבריאות. בפרק ג'  אתייחס לקשר שבין הלכה לפוריות. בפרק ד'  אדון בניתוח הביקורתי להקפאת הביציות מטעמי גיל. אנסה להציג כמה שיותר לבטים מכאן ומכאן ולהסביר על ההשלכות השונות כתוצאה מהיתר זה. בנוסף ארחיב על הזכות להורות.  בפרק ה אציג את הניתוח הביקורתי לתופעה זו ואציג את עמדתי, תוך התייחסות למבט קדימה. בפרק ו אסקור את המצב במדינות שונות בעולם, האם גם שם מותר להקפיא ביציות משיקולים חברתיים. לבסוף יוצג הסיכום בו אציג את מסקנותיי.

תוכן העניינים:
פתח דבר
פרק א: ההליך הרפואי ומטרתו
• רקע רפואי
הסיבות העיקריות לירידה בפוריות האישה עם הגיל
שיטות הקפאה
הקרור האיטי
מהפכת הזיגוג-וויטריפיקציה
השוני והדמיון בין שתי השיטות
יתרונות וחסרונות של שיטות ההקפאה
הפריה חוץ-גופית (IVF)
האם הליך הקפאת הביציות הוא ניסיוני?
למי מתאימה הקפאת הביציות
פרק ב: המצב המשפטי במדינת ישראל טרם השינוי בתקנות ובעקבותיו
* תקנות בריאות העם (הפריה חוץ-גופית), התשמ"ז-1987
* חוזר מנכ"ל: הקפאת ביציות
* מי הם הגופים שרשאים לבצע זאת
* טופס הסכמה מדעת
* עלות ומימון
פרק ג: הלכה ופוריות
פרק ד: הקפאת ביציות מטעמי גיל-ניתוח מסגרת תיאורטית
* הזכות להורות
* לידה בגיל מבוגר
* הסיכונים ללידה בגיל מבוגר
* הורות בגיל מבוגר
* האוטונומיה של האישה להחליט על גופה
* הזכות לחיים וטובת הילד
* היבט כלכלי
* תפקיד הרופא

פרק ה: הקפאת ביציות מטעמי גיל, ניתוח ביקורת
* הגבלת הגיל
* סוגיית השוויון
* עלות ומימון

פרק ו: משפט משווה
* ישראל
* הקפאת ביציות מטעמים חברתיים
* אנגליה
* ארצות הברית
* רומניה
* איטליה
* הולנד
סוף דבר
ביבליוגרפיה

מתוך העבודה:
במדינת ישראל יש קשר בין הזכות לקבל טיפולי פוריות לבין הזכות החוקתית לפרטיות בחיים המשפחתיים. זכות זו מעוגנת היום בסעיף 7(א) לחוק-יסוד: כבוד האדם וחירותו(120): "כל אדם זכאי לפרטיות ולצנעת חייו".
המצב המשפטי במדינת ישראל עד ספטמבר 2010 אסר על הקפאת ביציות שלא במסגרת 'טיפול רפואי עקב ליקויי פוריות'(121). כלומר, הקפאת ביציות הותרה רק לנשים העוברות טיפולי פוריות בעצמן, עקב בעיות פריון - שלהן או של בן זוגן(122), או שהן מצויות בטיפולים רפואיים אחרים, שהם מסכני פוריות, כגון טיפולים כימותרפיים(123).
 
עבודה מס' 70325 SHOPPING CART DISABLED
המתת חסד בישראל, 2013.
סקירת הנושא ובדיקה אמפירית של עמדות כלפי המתת חסד.
6,535 מילים (כ-20 עמודים), 30 מקורות, 499.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
שאלות רבות מתעוררות בנושא המתת החסד נושא העבודה, כחלק מנושא יותר גדול, יעסוק בסוף החיים הצורה הטבעית והלא טבעית. עבודה זו תסקור ותגדיר את המושג אותנזיה - המתת חסד, סקירה היסטורית של מעשים מסוג זה, הבעיתיות והדילמות המוסריות והרפואיות סביב המתת החסד תוך התייחסות להיבט היהודי וההיבט החוקי במדינת ישראל (מדינה יהודית ודמוקרטית, וחוק החולה הנוטה למות), סוגי המתות החסד אקטיבית ופאסיבית. במדינת ישראל המתת חסד אקטיבית היא מנוגדת לחוק.
ישנן הרבה סוגיות בתוך הנושא הגדול של המתת חסד, ישנם שיטענו כי המתת חסד היא לא יותר מאשר התאבדות בסיוע רופא (PSA - Physician Assisted Suicide). הרופא בדרך כלל מספק את האמצעים, לרוב תרופתיים כדי שהחולה יחליט לנקוט בפעולות הנדרשות בכדי לשים קץ לחייו או לחייה(Dennis, 2009). הנושא לעיל מורכב מאד, הוא מכיל תתי נושאים של התאבדות וכן סמנטיקה, הדבר הוא מעין יישום של ההגדרה של המתת חסד שהיא דינמית ונתונה לשינוי בקבוצות, חברות ותרבויות שונות, נושא זה לא ידון בעבודה זו.

המושגים והנושאים לעיל יענו על שאלות המחקר: האם המתת חסד היא פעולה אקטיבית של הרג או שמה פעולה פאסיבית המאפשרת מיתה; מהן הבעיות שמעלה הנושא של המתת חסד וכיצד החברה תופסת את הנושא לעיל לאור העובדה כי מדינת ישראל על פי הצהרת הכוונות במגילת העצמאות היא "מדינה יהודית ודמוקרטית". השערת המחקר תהיה העדפה לפעולות פאסיביות של המתה, קרי המתת חסד פאסיבית באופן מובהק יותר מאשר המתת חסד אקטיבית. המשתנה הבלתי תלוי הוא אקטיבי ופאסיבי המשתנה התלוי המתת חסד.
כחלק מהדיון של המחקר יובאו תוך כדי העבודה פסקי דין בנושא המתת חסד. וכהנגדה או ביקורת הכרות עם ארגון דיגניטאס (המקרה של שדרן הרדיו, עדי טלמור).

תוכן עניינים:
מבוא
הגדרה להמתת חסד
סקירה היסטורית
סוגי המתת חסד
המצב בישראל
המחקר
ביבליוגרפיה
נספחים (שאלון וטבלאות SPSS)

מתוך העבודה:
על פי ההגדרה המילונית של מילון וובסטר,מגדיר המתת חסד- אותנזיה כ:"הריגה ללא כאב של פציינט הסובל ממחלה ללא מרפא ומרובת כאבים.אולם, ההגדרה הנוכחית והתפישה של אותנזיה השתנו במהלך ההיסטוריה והן משתנות מתרבות לתרבות.אנשים נוטים לייחס משמעויות שונות לאותן מילים..." המתת חסד לא הייתה קיימת לולא הייתה משמעותה זהה להתאבדות.התאבדות היא נטילת החיים מעצמי אבל לא בהכרח כתוצאה משיקלול כל שאר הפתרונות האפשריים.המתת חסד היא פעולה סופית של מאבק לחיות בכבוד לנוכח העובדה כי הכאב והסבל לא יפסקו. הראשון שידוע כי טבע את המונח המתת חסד(המילה באנגלית Euthanasia ) היה וויליאם לקי בשנת 1869, בכתביו הוא דן בהתאבדות שכוונה כהמתת חסד כפטירה מסבל של מחלה והמנעות מקשיי ההזדקנות.כמו שכבר צוין,ההגדרות משתנות אבל ניתן להבחין כי כובד המשקל בנוגע להמתת חסד נע סביב בראשונה,למשאלות הלב והיכולת מבחינה תודעתית של החולה שהמתת החסד נעשית כלפיו ושנית, הדרכים שבה היא תצא אל הפועל ( Roberts & Gorman,1996).
 
עבודה מס' 70313 SHOPPING CART DISABLED
סמינר בשווקים אלקטרוניים- אפליקציות רפואיות, 2014.
סקירת תחום האפליקציות הרפואיות ובדיקת מקרה מבחן - האפליקציה בעברית שהושקה על ידי חברת התרופות יאנסן ישראל, השייכת לתאגיד J&J העולמי.
9,145 מילים (כ-28 עמודים), 30 מקורות, 99.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
בפרויקט זה בחרתי לסקור את תחום האפליקציות הרפואיות וכמקרה מבחן מתוכו את האפליקציה בעברית שהושקה על ידי חברת התרופות יאנסן ישראל, השייכת לתאגיד J&J העולמי.
האפליקציות הרפואיות מציבות אתגרים מורכבים בידי מפתחיהן בשל העיסוק הרגיש בנתונים הרפואיים של המשתמש. מעבר לכך, בשל ההשפעה האפשרית על בריאותו של המשתמש, ארגון המזון והתרופות האמריקני נכנס לתמונה ומנסה לפקח על תחום זה.
בעולם בו ההוצאה על שירותי בריאות הולכת ועולה ותופסת נתח משמעותי יותר בעוגת ההוצאות של כל מדינה, נדרש פיתוח של פתרונות חדשניים אשר יאפשרו אספקת שירותי בריאות בעלות מוזלת ואף עם יעילות גבוהה יותר, בין אם בשל הזמינות שהטכנולוגיה מאפשרת, ובין אם בשל יכולות העיבוד המתקדמות הקיימות במכשירים ניידים.
אפליקציית אייקון אינה אפליקציה מצילה חיים, אלא באה לשפר את איכות חייהם של ההורים והילד הסובל מהפרעת קשב. אפליקציה זו פותחה להשגת מספר מטרות אותן אני סוקר בהמשך, כאשר בראש ובראשונה מטרתה להעלות את ההיענות לטיפול, שבתחום זה של הפרעת קשב נמוך במיוחד ביחס לטיפול במצבים בריאותיים כרוניים אחרים.
מורכבות התכנון וההוצאה לפועל של אפליקציות רפואיות ככלל באה לידי ביטוי באופן די ממצה כאשר בוחנים את אפליקציית אייפון בפרט, ולכן זהו מקרה מבחן שמעניין במיוחד לנתח ולהציע פתרונות לטיפול בו.
סביר להניח, כי עבודת הכנה מדוקדקת יותר המערבת את כל הגורמים שצפויים לבוא במגע עם האפליקציה הרפואית תאפשר את הצלחתה.
במסגרת העבודה על פרוייקט זה אנו נחשפים לקשת רחבה של גורמים, מניעים, גופים, אמונות, צרכים, חסמים ועוד השפעות אשר יש לקחתם בחשבון בנוגע לאפליקציות רפואיות.
מהיותה אפליקציית מרשם, משמע, אפליקצייה שניתן להשתמש בה רק תחת רישום של רופא, לא יכולתי להציג תמונות מסך מתוך האפליקציה בפרוייקט זה. ניתן לצפות בתצלומי מסך נבחרים בעמוד ההורדה בחנות האפליקציות (קישורים בהמשך הפרוייקט).
במהלך העבודה ציינתי את מקורות המידע לחלק מהנתונים המופיעים כאן. כל מקור מידע מצוין לרוב רק פעם אחת- בסופה של הפסקה בה מופיע מידע ממקור זה לראשונה. כל מקורות המידע ממוספרים בהיפר קישור לעמוד האינטרנט המציג אותם במלואם או מקשר לתקציר שלהם.

תוכן העניינים:
תקציר
ענף חברות התרופות
חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון
אפליקציות רפואיות
אפליקציית אייקון- הצגה וניתוח
יתרונות ומטרות עיקריות של אפליקציית אייקון
הצעות לשיפור
השפעות המערכת על ארגונים אחרים ועל הענף הכלכלי (כולל ניתוח SWOT)
סיכום
ביבליוגרפיה

מתוך העבודה:
יכולות המחשוב הגבוהות של המכשירים הניידים מאפשרות לנטר ולאבחן מצבים רפואיים שונים, החל מאלצהיימר, מחלות לב וכלי הדם וכלה במחלות והפרעות נוספות.
אפליקציה רפואית לפי ה FDA (Food and Drug Administration, ארגון המזון והתרופות האמריקני) היא יישום או תכנה המותקנת במכשיר נייד כלשהו (סמארטפון, טאבלט, מחשב נייד) והמאפשרת לקבל מידע בריאותי כללי או אישי, לנהל ולעקוב אחר טיפול רפואי או מצב בריאותי (לרבות כושר גופני), לבצע אבחנות רפואיות, לקבל תמיכה והכוונה בנוגע לסימפטומים קליניים ומצבים בריאותיים שונים או לתקשר עם אנשי צוות רפואי דרך האינטרנט (20).
 
עבודה מס' 70312 SHOPPING CART DISABLED
כלכלה התנהגותית - היענות לטיפול רפואי, 2015.
סקירה תמציתית של עולם האפליקציות הרפואיות ככלי להגברת היענות לטיפול, והצגת 6 מאמרים נבחרים מהשנים הבודדות האחרונות בנושא.
7,454 מילים (כ-23 עמודים), 15 מקורות, 99.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
בכל מדינה בעולם רמת ההיענות לטיפול רפואי נמוכה מאוד ובממוצע עומדת על כחצי- רק חצי מהמטופלים פועלים בהתאם להוראות הטיפול כפי שנקבע להם על ידי הרופא. החצי השני, אשר אינו פועל בהתאם להוראות הטיפול שנקבעו להם, עולה למשק העולמי במצטבר 290 מיליארד דולר.
סכום גבוה זה מבוסס על ימי אישפוז שהיו נמנעים, על שימוש בתרופות או חומרים רפואיים אחרים שלא היה נדרש שימוש בהם ועל משאבים נוספים שמערכת הבריאות לא הייתה צריכה להשקיע לו היו אותם מטופלים פועלים בהתאם להוראות הטיפול שקיבלו.
עד כניסת הטלפונים הניידים לחיינו הניסיון העיקרי להגברת היענות לטיפול הייתה מבוססת בעיקר על הסברה וחינוך ומעט על אמצעים שונים שיקלו על המטופל לנהל את הטיפול.
התקדמות הטכנולוגיה מקלה על הניסיונות לשפר את ההיענות, שכן הטכנולוגיה מקלה על המטופל לנהל את הוראות הטיפול בעצמו עם מעורבות מינימלית של איש צוות רפואי.
בעבודה זו אציג סקירה מתומצתת של עולם האפליקציות הרפואיות ככלי להגברת היענות לטיפול כפי שהוא נראה היום ולאחר מכן אציג 6 מאמרים נבחרים מהשנים הבודדות האחרונות אשר מציגים זוויות שונות של עולם זה, אשר מכולן ניבטת מסקנה אחת: העוצמה של הכלי בהשפעה על בריאותו הפיסית והנפשית של המטופל.
עולם זה של האפליקציות הרפואיות מרתק לא רק בשל החשיבות הרבה הגלומה בו, אלא דווקא בשל ההתמודדות עם המגבלות, ההטיות והכשלים האחרים בקבלת החלטות בריאותיות בעלות משמעות כלכלית, שאותם אנו מנסים לתקן.

עבודה זו כוללת סקירת ספרות עדכנית (נכון ל- 2015) וניתוח ממצאים העולים מהמחקרים. הכותב עובד בחברת תרופות אשר פיתחה אפליקציה ולכן העבודה מביאה ראייה ביקורתית מתוך התעשייה הזו.

תוכן עניינים:
הקדמה
מבוא לאפליקציות רפואיות
מאמר ראשון
מאמר שני
מאמר שלישי
מאמר רביעי
מאמר חמישי
מאמר שישי
סיכום ואינטגרציה
ביבליוגרפיה

מתוך העבודה:
הצורך העולה וגובר לספק שירותי בריאות זמינים לאוכלוסייה מזדקנת מקבל מענה באופן טבעי מהיכולות המתקדמות של הטכנולוגיות הניידות הקיימות כיום בשוק.
יכולות המחשוב הגבוהות של המכשירים הניידים מאפשרות לנטר ולאבחן מצבים רפואיים שונים, החל מאלצהיימר, מחלות לב וכלי הדם וכלה במחלות והפרעות נוספות.
אפליקציה רפואית לפי ה FDA (Food and Drug Administration, ארגון המזון והתרופות האמריקני) היא יישום או תכנה המותקנת במכשיר נייד כלשהו (סמארטפון, טאבלט, מחשב נייד) והמאפשרת לקבל מידע בריאותי כללי או אישי, לנהל ולעקוב אחר טיפול רפואי או מצב בריאותי (לרבות כושר גופני), לבצע אבחנות רפואיות, לקבל תמיכה והכוונה בנוגע לסימפטומים קליניים ומצבים בריאותיים שונים או לתקשר עם אנשי צוות רפואי דרך האינטרנט (1).
 
סל קניות
סה"כ: 0.00 ₪

** עכשיו במבצע **
עבודה שניה ב – 40% הנחה*
בתוקף עד 30/06/2017
*) הזולה מבינהן

חפש עבודות
מדריך החיפוש
חפש על פי המילים:
קטגוריה:
תת-קטגוריות:
All
כללי
רפואה
עבודה מס':

אפשרויות חיפוש
הצג עבודות שאורכן
מ- עמ' עד עמ'
הצג תוצאות בכל עמוד

הכנס את קוד הקופון:
עבודות [1-9] מתוך 200 :: [עמוד 1 מתוך 23]
עבור לעמוד: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 :: עמוד הבא >>