היישום אינו מחובר לאינטרנט

"ארמון החלומות של הערבים" / עג'מי פואד (תרגיל)

עבודה מס' 066073

מחיר: 228.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: דיון בפרק מהספר

1,626 מילים ,2 מקורות ,2007

תקציר העבודה:

הספר דן באירועים החלים בלבנון, דרך מדינות המזרח התיכון, כאשר בסוף הפרק הנתון- מתרכז
במדינות המפרץ. בעיקר עיראק ושכנותיה: כווית, אירן, ערב הסעודית וכו'. בכל האזור הגיאוגרפי הנדון - כולל ישראל, יש היסטוריה ארוכה של "אי" דמוקרטיה, אין כאן היסטוריה של דמוקרטיה הנבנית לאיטה לאורך דורות כמו באירופה, או בארה"ב שהדמוקרטיה נבנתה כחדשה יש מאין. בספר הנדון - מבטא זאת היטב המשורר חאוי בעל הניסיון כסתת בבניה. "קשה יותר... לבנות בית על יסודותיו של בניין ישן מלהקים בית חדש מן היסוד. הסדר התרבותי והפוליטי עקשן הוא, והוכח שאי -אפשר לתקנו"(1). דעה זו מובעת ע"י המשורר בחלקו הראשון של הספר.

קטע מהעבודה:

מעשה מבוטאת כאן נקודת מרכז היקום של העולם האיסלמי - מה שהיה - הוא שיהיה, ובכל ואריאציה שהיא. ואריאציות שונות אותן מונה מחבר הספר בהמשך הפרק השלישי. מאחר וכל כולו של העולם האיסלמי מתבסס על עקרונות האיסלם, המתבטאים בשלטון צו האל בלבד ועושי דברו, אין כלל צל, הד או בבואה ל "דמוקרטיה" - פרי המצאת המערב. אומנם יש נסיונות חלושים של דמוקרטיה דגם מדינות ערב, אך אלו עדיין בראשיתם.(2) הסופר עג'מי נעזר במשורר שיד לו רבה גם בספרות הערבית אדוניס.

תגים:

עג'מי פואד · ערבים · מזרח תיכון · לבנון · כווית · ערב הסעודית · אירן · ישראל · איסלם · אדוניס · שחרור לאומי · סוני · שיעי · חומייני

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא ""ארמון החלומות של הערבים" / עג'מי פואד (תרגיל)", סמינריון אודות ""ארמון החלומות של הערבים" / עג'מי פואד (תרגיל)" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.