היישום אינו מחובר לאינטרנט

האם יש קשר בין תפיסת המאמן כמנהיג למוטיבציה ולביצוע פעילות גופנית בקרב מתאמנים?

עבודה מס' 070252

מחיר: 302.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: מחקר באמצעות שאלון.

9,353 מילים ,32 מקורות ,2015

תקציר העבודה:

בשנים האחרונות העניין בגורמים המעלים מוטיבציה וכתוצאה מכך את תדירות הביצוע של פעילות גופנית צובר תאוצה.
מחקר זה בחן את השפעת תפיסת המאמן כמנהיג על המוטיבציה לעשיית ספורט ועל עשיית ספורט בפועל בקרב קבוצות דיכוטומיות הנבדלות בגיל, במין (זכר, נקבה) ועל סמך ההשכלה שלהם (תיכונית, תעודה, תואר ראשון, אחר). הסוגיה נבחנה בקרב מדגם נוחות של 96 אנשים- 22 גברים ו-74 נשים, כאשר ממוצע הגילאים עמד עד 27.5.
נמצא שלתפיסת המאמן כמנהיג בקרב המתאמנים, יש השפעה חיובית על גישתם ורצונם לבצע פעילות ספורטיבית, כפי שאושש בצורה דומה במחקרים קיימים, אשר התמקדו בספורט התחרותי. עוד נמצא שהמוטיבציה משפיעה על העשייה לבצע פעילות גופנית, כך שגם ביצוע פעילות גופנית מושפע בעקיפין מתפיסת המאמן.
בקרב המין הנשי, נמצא שהרצון והמוטיבציה לבצע פעילות גופנית כתוצאה מתפיסת המאמן כמנהיג ברמה גבוהה יותר ביחס לגברים, אך מנגד העשייה שלהן פחותה מזו של הגברים. מכאן נובע כי לא בהכרח אם יש רצון אז תהיה גם עשיית פעילות גופנית, ולא בהכרח אם מבצעים פעילות גופנית יש את הרצון .כאשר נבדקה הסוגיה על סמך ההשכלה של הנחקרים, נמצא כי אצל אנשים לא משכילים(תחת קטגוריה "אחר") הקשר בין תפיסת המנהיג למוטיבציה גבוהה יותר, יתכן כי הזמן הפנוי שלהם רב יותר, או לחלופין קל יותר להלהיב אותם, זאת בניגוד לקשר השלישי שנמצא בין "תפיסת המאמן כמנהיג" לבין "ביצוע" בקרב נשאלים אשר מחזיקים בתעודה. יתכן, ושיטות הדגימה אשר הושמו במחקר זה, כדוגמת מדגם נוחות ושיטת כדור השלג בה נעשה שימוש לדגימת המשתתפים הטו בצורה מסוימת את התוצאות. יתכן ודגימה מראש של אנשים שאינם בעלי עניין לעסוק בפעילות גופנים או לחלופין שרמת הרצון שלהם לבצע פעילות גופנית והעשייה גבוהה, עלול לפגוע בתוקפם שם הממצאים. השאלון הופץ באמצעות רשתות חברתיות ובחלוקה פרונטלית.

תוכן עניינים:
תקציר
מבוא
סקירת ספרות
שיטה
-משתתפים
-כלי המחקר
-הליך המחקר
-שיטת הניתוח
ממצאים
דיון
ביבליוגרפיה
נספחים
נספח 1- שאלון
נספח 2-שאלון LES
נספח 3- ניתוחים סטטיסטים
נספח 4-בדיקות מהימנות, קורלציה ורגרסיה לתפיסת המאמן מנהיג, מוטיבציה ועשיית פעילות גופנית

קטע מהעבודה:

למושג מנהיגות יותר משלוש מאות וחמישים הגדרות, אך אינן ברורות והבנה אינה חד משמעית על מה שמבדיל מנהיגים מאינם מנהיגים (Cuban 1988). לפי ההגדרה הרווחת, מנהיגות היא תהליך של השפעה על פעולות היחיד או הקבוצה בכיוון של השגת מטרה במצב נתון Hersey & Blanchard,1977)). התהליך הינו דינאמי בו קיימת השפעה דו כיוונית של מנהיג ומונהגים (Robbin, 2010).

תגים:

ספורט · פעילות גופנית · מנהיגות · תפיסת מנהיגות · מנהיגות מעצבת · מאמן · מתאמנים · מאמנים · רצון · מוטיבציה · ביצוע

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "האם יש קשר בין תפיסת המאמן כמנהיג למוטיבציה ולביצוע פעילות גופנית בקרב מתאמנים?", סמינריון אודות "האם יש קשר בין תפיסת המאמן כמנהיג למוטיבציה ולביצוע פעילות גופנית בקרב מתאמנים?" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.