היישום אינו מחובר לאינטרנט

פרשת ויקיליקס

עבודה מס' 069031

מחיר: 277.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: דיון במספר שאלות הנוגעות לתקשורת ואתיקה.

1,954 מילים ,4 מקורות ,2011

תקציר העבודה:

פרשת ויקיליקס היא סימן דרך לעתיד יבוא בכל הקשור ליחסי ממשל - ביטחון לאומי - חופש הביטוי ברשת. אתר ההדלפות פרסם בשנת 2010 שלושה גלים של מידע רגיש ביותר למדינות שונות. בכך עורר את זעמם של ממשלים שונים, ועורר את אחת הסוגיות המורכבות ביותר ביחסי ממשל - אינטרנט, מהו האיזון בין חופש הביטוי ברשת לבין שמירה על ביטחון לאומי של מדינה? בעבודה זו ידונו שאלות שונות הקשורות לתקשורת ואתיקה, כגון, היכן מיקמה עצמה התקשורת ביחס לפרשה? מה ניתן ללמוד מיחסה של התקשורת על דעותיה בנוגע לשמירה על ביטחון לאומי מחד והגנה על חופש הביטוי מאידך? וכן שיקולי הרייטינג של התקשורת למול אחריות אתית.

אדון בעבודה זו בשלוש שאלות מרכזיות שעוררה פרשת "ויקיליקס";
1. האם בעידן האינטרנט אין למדינה ריבונית היכולת למנוע הדלפות שעלולות לפגוע בביטחונה הלאומי?
2. מהו חלקה של התקשורת בפרשת ויקיליקס? האם היא פרו-ויקיליקס, או האם היא מחזיקה בעמדות אתיות של "ועדת העורכים" שלה אחריות כלפי הממשל וביטחונה הלאומי של המדינה?
3. האם התקשורת מאפשרת דיון ציבורי מעמיק בהשלכות של הדלפות "ויקיליקס" על הביטחון הלאומי, על הדיפלומטיה, על הצנזורה ועל הרייטינג?

קטע מהעבודה:

בר-טל ויעקובסון מבחינים בין מצב חירום (אותו הם מכנים "מצב משבר של ביטחון") אקטואלי ואמיתי, לבין מצב חירום מדומיין ומניפולטיבי, אותו יוצר השלטון בכדי שישרת את צרכיו - למשל גיוס תמיכה פוליטית או הסטת תשומת לב מכשל שלטוני. (Bar-Tal & Jacobson, 1998 : 6 אצל נויברגר, 2007 : 6) אין ספק כי בפרשת "ויקיליקס", הגל האחרון שפורסם ועורר זעם רב בקרב הממשלות, לא היה עקב סיכון הביטחון הלאומי, אלא בגלל שהיחסים הדיפלומטיים עלולים להיפגע מפרסום כזה מידע, דבר שהביך ביותר את המנהיגים המעורבים.

תגים:

ויקיליקס · ג'וליאן אסאנג' · WIKILEAKS · הדלפות · צנזורה · חופש הביטוי · דיפלומטיה

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "פרשת ויקיליקס ", סמינריון אודות "פרשת ויקיליקס " או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.