היישום אינו מחובר לאינטרנט

סימולקרה ופוסטמודרניזם כגורמים להרס עצמי

עבודה מס' 069757

מחיר: 665.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: התיאוריות של בודריאר ליוטאר ופרויד וניתוח המושגים דרך הסרט "סניקדוכה ניו יורק" של צ'ארלי קאופמן.

9,865 מילים ,5 מקורות ,2013

תקציר העבודה:

בזמן שאנו חיים בתוך הסימולקרה אנו מחפשים משהו ממשי, בטוח. על מנת להיות שווה משהו אתה מחויב שיהיה לך סוף - מוות. המוות הוא מין אבטחת הממשות, בינתיים אנו נחיה בתוך הסימולציה של המוות, בתוך ההרס, בתוך ריבוי מציאויות שאופפות אותנו ושקוברות את האמת שמעולם לא התקיימה. בעבודה זו ארצה להציג ולהוכיח נקודות אלו. אי לכך השארת המחקר הראשוני שלי היא כי בסרט "סינקדוכה ניו יורק" (צ'ארלי קאופמן, ארה"ב, 2008), ריבוי המציאויות והשעתוקים גורם להרס עצמי. שאלת המוצא שלי היא האם וכיצד יוצר הסרט משתמש במושגי יסוד פוסטמודרניים כשאחד המושגים השליטים הוא "סימולקרה" מפי ז'אן בודריאר. את הסימולקרה אנסה להבין במקביל להשפעות יסודות הפוסטמודרניזם על האדם, אלו לפי ז'אן פרנסואה ליוטאר. שני ההוגים מציגים חלק מרעיונות המשפיעים ביותר על המחשבה הפוסטמודרנית של זמננו, כמובן שאין ביכולתי למצוא את כל החוטים השזורים ברעיונות פוסטמודרניים אלו, לפי כך אנסה להתיר חלק מהם ולהתייחס רק לאלמנטים הרלוונטיים לנושאינו.
ההרס העצמי מתקשר לדברים הנ"ל עקב היותו דימוי של מוות הוא לא המוות הוא ליד, וכך בורחת הישות מן הממשי וחיה במדומיין המתמשך, ריבוי הדימויים נקשרים בסימולקרה. את נושא ההרס העצמי אציג מקצרה על משנתו של פרויד, הרי סובלימציה פרוידיאנית אף היא קשורה לא במקצת בתרבות הפוסטמודרנית.

תוכן העניינים:
מבוא
הסימולקרה של בודריאר
הרס עצמי ונוירוזה - פרויד
פוסט מודרניזם מפי ליוטאר
דיון ומסקנות - "סינקדוכה ניו יורק" - ניתוח עצמי
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

סימולקרה בהגדרתה המילונית, הלטינית, היא העתק או דימוי. במחשבתו של בודריאר זה אותו ההעתק ואותו הדימוי רק שהוא חסר מקור ממשי, מקור של אמת. "סימולציה היא התחוללות של ממשי חסר מקור או ממשות באמצעות מודלים: היפר ממשי." (בודריאר 7) על מנת לתאר את המושג בודריאר פותח בדוגמא מפי אגדתו של בורחס - מפותיה של ממלכה מסוימת משורטטים בקפידה ובדיוק רב על ידי הקרטוגרפים, בהמשך הממלכה וגבולותיה נהרסים כליל אך המפה נשארת כאמת של הממלכה, כסימולקרה שלה, לפי כך "הטריטוריה כבר אינה קודמת למפה... מעתה ואילך המפה קודמת לטריטוריה - זוהי קדמת הסימולקרה..." (בודריאר 8)

תגים:

סימולקרה · פוסטמודרניזם · ליוטאר · בודריאר · פרויד · קולנוע · אומנות · קאופמן

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "סימולקרה ופוסטמודרניזם כגורמים להרס עצמי", סמינריון אודות "סימולקרה ופוסטמודרניזם כגורמים להרס עצמי" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.