היישום אינו מחובר לאינטרנט

הגורמים שהביאו לסיום המנדט הבריטי בארץ ישראל

עבודה מס' 070263

מחיר: 265.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: המנדט הבריטי והגורמים אשר הביאו לסיומו, הספרים הלבנים, היישוב היהודי, ההעפלה לישראל, לאומיות ואימפראליזם.

11,220 מילים ,14 מקורות ,2015

תקציר העבודה:

בעבודה זו ניסיתי לבחון ולחקור: מהם הגורמים שהביאו לסיומו של המנדט הבריטי? מה היה המניע שהביא את הבריטים לעזוב את הארץ? המחקר פותח בפרק היסטורי שיפרט את האירועים הבולטים והמרכזיים שהשפיעו על ארץ ישראל. הפרק ההיסטורי סוקר את התקופה שהחלה עם סיום שלטון העותמאנים וממשיך עד לסיום מלחמת העולם השנייה. פרק נוסף עוסק בפעולות היהודים, ובהן פעולות ההגנה והפלמ"ח להתיישבות יהודית ולהעפלה, ובפעולות המחתרות ששיאן במאבק המזוין נגד הבריטים. כמו כן, בחנתי את התנהלותן הבינלאומית של ארה"ב ובריטניה על מנת לבדוק כיצד התנהלות זו השפיעה על יחסן של מדינות אלו לשאלה הארץ ישראלית ולסיומו של המנדט הבריטי.
ראוי לציין כי היקף העבודה אינו מאפשר נגיעה בכל הגורמים שהביאו את הבריטים ואת האומות המאוחדות להגיע להחלטות שנתקבלו בנוגע לארץ ישראל והיהודים. אי לכך הוא מתייחס לגורמים המרכזיים שהשפיעו על סיום המנדט. המחקר מתבסס על עובדות היסטוריות, ספרים, מאמרים, מסמכים רשמיים ועדויות מוקלטות. כל אלו שופכים אור על שאלת המחקר עליה מתבססת העבודה.

תוכן עניינים:
מבוא
פרק 1 סקירה היסטורית
1.1 העשור הראשון למנדט ומאורעות תרפ"ט
1.2 העשור השני למנדט ו"המרד הערבי הגדול
1.3 הספר הלבן ומלחמת העולם השנייה
פרק 2 תנועת המרי העברי ההעפלה והמחתרות
2.1 תנועת המרי העברי והמחתרות
2.2 ההעפלה
פרק 3 יחסי החוץ והפנים של בריטניה
פרק 4 ארה"ב ויחסה לשאלת ארץ ישראל
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

במרוץ השנים, הממשל הבריטי נתן פרשנויות רבות לאופן בו התממש המנדט בארץ ישראל. פירושים אלו ניתנו על ידי כמה ועדות חקירה, והם באו לכללי ניסוח וגיבוש ב"ספרים הלבנים" של הממשלה הבריטית. כל אלה השפיעו על גורל הארץ ועל מעמד היהודים בה. על אתגרי ה"ספרים הלבנים" שהציבו הבריטים נוספו הקשיים שהעמידו ערביי ישראל. התנגדותם העזה להצהרת בלפור ולמנדט התבטאו בין השאר בערעור מתמיד על תוקפם המשפטי של אלה. (ברגרד, 1948, ע' 5)

תגים:

בריטים · בריטניה · ישראל · ארץ ישראל · פלשתינה · המנדט הבריטי · הספר הלבן · ההעפלה · מלחמת השחרור · מלחמת העצמאות · האומות המאוחדות · אימפרליזם · אימפריאליזם · לאומיות · אנגליה

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "הגורמים שהביאו לסיום המנדט הבריטי בארץ ישראל", סמינריון אודות "הגורמים שהביאו לסיום המנדט הבריטי בארץ ישראל" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.