היישום אינו מחובר לאינטרנט

לקויות למידה בקרב סטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה

עבודה מס' 070158

מחיר: 483.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: דרכי התמודדות והעצמה אישיים ומוסדיים.

8,093 מילים ,54 מקורות ,2014

תקציר העבודה:

עבודה זו הינה עבודה עיונית שמטרתה לסקור את תחום לקויות הלמידה בקרב סטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה בישראל, ובפרט סקירה של דרכי ההתמודדות וההעצמה האישיים והמוסדיים שפועלים כיום בשדה ההשכלה הגבוהה על מנת להנגיש ולשלב אותו לאוכלוסיית לקויי הלמידה.
המחקרים מראים סבירות גבוהה מאוד לכך שילד עם לקויות למידה יגדל להיות מבוגר עם לקויות למידה, ועלול להיתקל בקשיים בלימודיו האקדמיים או המקצועיים ובעולם התעסוקה. בארץ מעריכים את היקף לקויי הלמידה בקרב הסטודנטים בשיעור של בין 5%-15% סטודנטים מאובחנים ולא מאובחנים. ללקות הלמידה ישנן השפעות רגשיות, חברתיות ולימודיות על הסטודנט, אשר נדרש להתמודד עם השפעות אלו במגוון דרכים.
דרכי ההתמודדות המרכזיות של המוסדות האקדמיים והסטודנטים עצמם כוללים העדפה מתקנת, הפעלה של מרכזי תמיכה ושילוב המספקים תמיכה אישית וקבוצתית, שימוש בטכנולוגיה מסייעת ויישום של תכניות לסינגור עצמי שמתמקדות בהעצמת הסטודנט עם לקות הלמידה.
כל אלו מתקיימים לצד התפתחות בהבנה כי המוסדות האקדמיים נדרשים לספק מענה גם להכנתם של סטודנטים לקויי למידה גם לשוק התעסוקה, הטומן בחובו קשיים מיוחדים לאוכלוסייה זו.

תוכן עניינים:
תקציר
מבוא
פרק 1: לקויות למידה מהן
1.1 לקויות למידה- הגדרה וסוגים
1.2 ילדים ונוער עם לקויות למידה
1.3 לקויות למידה אצל מבוגרים

פרק 2: לקויות למידה בקרב סטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה
2.1 שילוב לקויי למידה באקדמיה בעולם ובישראל
2.2 בעיות חברתיות, רגשיות ולימודיות הנובעות מלקות למידה אצל מבוגרים באקדמיה

פרק 3: דרכי התמודדות של מוסדות אקדמיים וסטודנטים עם לקויות למידה עם הלקות
3.1 קשיים ומורכבות בקליטת סטודנטים עם לקויות למידה במוסדות להשכלה גבוהה
3.2 דרכי פעולה להתמודדות עם לקויות למידה במוסדות להשכלה גבוהה בישראל
3.2.1 העדפה מתקנת
3.2.2 מרכזי תמיכה ושילוב
3.2.3 סיוע טכנולוגי והתאמות
3.2.4 סנגור עצמי

פרק 4: מבט לעולם התעסוקה

דיון ומסקנות
רשימה ביבליוגרפית

קטע מהעבודה:

בשנים האחרונות ישנו גידול במספר הסטודנטים עם ליקויים בכלל, ועם לקויות למידה בפרט, הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה בכל העולם. גם בישראל, הוועדה לבחינת מיצוי יכולתם של תלמידים עם לקויות למידה ציינה כי ניתן להתרשם מגידול מהיר במספר הסטודנטים עם לקויות למידה במוסדות להשכלה גבוהה והערכות שונות מצביעות על בין 5% ל- 15% סטודנטים עם לקויות למידה במוסדות השונים להשכלה גבוהה (פוגל, 1998).

תגים:

ליקויי למידה · לקויות למידה · אקדמיה · לימודים גבוהים · השכלה גבוהה

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "לקויות למידה בקרב סטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה", סמינריון אודות "לקויות למידה בקרב סטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.