היישום אינו מחובר לאינטרנט

המדיניות הציבורית כלפי מהגרי עבודה בישראל כמקדמת מנגנוני הדרה והכלה

עבודה מס' 070037

מחיר: 302.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: בחינה וניתוח של המדיניות הציבורית הננקטת כיום בישראל כלפי מהגרי העבודה, וזאת לפי שלושה אספקטים עיקריים- מדיניות ממשלתית, עירונית וחברתית.

8,998 מילים ,36 מקורות ,2010

תקציר העבודה:

מטרת העבודה הנוכחית הינה לבחון ולנתח את התחומים וההיבטים השונים המרכיבים יחדיו את המדיניות הציבורית הננקטת כיום בישראל כלפי מהגרי העבודה. על מנת להפוך בחינה זו לממוקדת יותר, העבודה מתיימרת לבדוק האם מדיניות ציבורית זו פועלת כמקדמת מנגנונים אשר מדירים את אוכלוסיית מהגרי העבודה מכלל החברה, או שמא חותרת למען קידום מנגנונים המכילים את המהגרים לקרבה ותורמים לביסוסם כאוכלוסייה הזוכה לממש את זכויותיה השונות.
על מנת לענות על שאלה זאת באופן ממצה ומקיף, חלקה הראשון של העבודה עוסק בסקירת תופעת הגירת העבודה בפרספקטיבה גלובלית, כמו גם בסקירת תופעה זו בהקשרה המקומי- ישראלי. בהמשך, מובאת סקירה מושגית של מנגנוני הדרה והכלה חברתיים, על מאפייניהם השונים. חלקה השלישי של העבודה מתמקד בהצגת הממצאים השונים אשר נאספו בכל הנוגע לתחומי המדיניות השונים המתקיימים בקרב המדיניות הציבורית הכוללת- מדיניות ממשלתית, מדיניות עירונית ומדיניות חברתית ואילו בחלק האחרון מובא דיון המשלב בין כל אלו, תוך ניסיון לענות על שאלת המחקר.

תוכן עניינים:
מבוא
רקע:
- על הגירת עבודה בפרספקטיבה גלובאלית
- על הגירת עבודה בישראל
סקירה מושגית:
- על פרקטיקות של הדרה והכלה חברתית
מתודולוגיה
ממצאים:
- מדיניות ממשלתית
- מדיניות עירונית
- מדיניות חברתית- פעילותם של ארגוני זכויות אדם
דיון
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

היווצרותה וצמיחתה של הגירה לצורכי עבודה מהווה תופעה חברתית- כלכלית בולטת ומתחזקת ברחבי העולם במאה האחרונה, כחלק ממגמה של תהליכי גלובליזציה ושינויים טכנולוגיים אשר מאפשרים ניידות קלה יותר של הון, סחורות, שירותים ועבודה בין מדינות ויבשות. הגירה מעין זאת מתבטאת בתנודת כוח אדם ממדינות מתפתחות למדינות מתועשות ומפותחות, בהן קיים ביקוש לכוח עבודה זול בענפי תעסוקה אשר אינם נחשבים אטרקטיביים לכוח העבודה המקומי (ליסק והאילן, 2005).

תגים:

מהגרי עבודה · מדיניות ציבורית · מנגנוני הדרה · מנגנוני הכלה · פליטים · סודאנים

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "המדיניות הציבורית כלפי מהגרי עבודה בישראל כמקדמת מנגנוני הדרה והכלה", סמינריון אודות "המדיניות הציבורית כלפי מהגרי עבודה בישראל כמקדמת מנגנוני הדרה והכלה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.