היישום אינו מחובר לאינטרנט

מיזוגים ורכישות בישראל

עבודה מס' 069983

מחיר: 362.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: ניצול היתרון לגודל ע"י שימוש באסטרטגיה של מיזוגים ורכישות בשוק הישראלי.

3,528 מילים ,7 מקורות ,2012

תקציר העבודה:

העבודה שלפניכם תעסוק בנושא המיזוגים והרכישות בישראל, בהתמקדות של ניצול היתרון לגודל ע"י שימוש באסטרטגיה של מיזוגים ורכישות בשוק הישראלי.

בישראל תופעה זו של מיזוגים ורכישות הינה "צעירה", באופן יחסי, למקובל בעולם העסקי הגלובאלי. תופעת המיזוגים והרכישות מזוהה בעולם כמתרחשת בגלים החל מתחילת המאה.
כמובן שלכל שוק יש מאפיינים ייחודיים לו, בישראל עסקאות מעין אלו הן בעלות אופי שונה בשל ייחודיות המשק הישראלי ומאפייניו כגון שוק קטן באופן יחסי, ריכוזיות גבוהה, תעשייה צעירה ועוד.
שאלת המחקר בעבודה היא, האם קיים מתאם חיובי בין תשואת המניה ליתרון לגודל בחברות שהשתמשו באסטרטגיה של מיזוגים ורכישות.

בחרתי להתמקד בעבודה זו בשאלת מיצוי היתרון לגודל של החברות הרוכשות למרות שיש עולם שלם שניתן לחקור בנושא זה של מיזוגים ורכישות כגון, הסיבות שמובילות חברות לבצע רכישות, אילו חברות הן מועמדות טובות יותר להשתלטות, רווחיות החברה הרוכשת לאחר הרכישה ועוד.
וזאת משילוב של 2 מרכיבים בשוק הישראלי, נושא הריכוזיות שמביא את היתרן לגודל לקדמת הבמה והעלייה בהיקף עסקאות המיזוג והרכישה בארץ.

שיטת המחקר שנבחרה היא רגרסיה רב משתנית לכל שנה בנפרד. עבור שנת הרכישה בנפרד ועבור כל שנה שלאחריה עד השנה הרביעית שלאחר מועד הרכישה.

בדומה למחקרים קודמים, אני מצפה כי תוצאות המחקר יראו כי לא קיימת עדיפות ברורה לחברות בעלות יתרון לגודל בעת ביצוע עסקאות מיזוג ורכישה שבוצעו בישראל, וכי לא קיים מאפיין אחד שעל פיו ניתן להגדיר אם עסקאות מסוג זה יהיו מוצלחות או לא. לדעתי קיימים גורמים חיצוניים ופנימיים רבים אשר להם השפעה סינרגטית בנוגע לתשובה לשאלה האם קיים קשר חיובי בין תשואת החברה הרוכשת לבין הזמן שחלף ממועד הרכישה.

תוכן עניינים:
1. מבוא
2. סקירה ספרותית
2.1 רקע
2.2 המניעים לביצוע עסקאות מיזוג ורכישה
2.3 תוצאות מחקרים
3. שאלת המחקר והשערת המחקר
4. שיטת המחקר
4.1 המדגם
4.2 מתודולוגיה
5. הגדרות המשתנים
6. ממצאים
7. דיון ומסקנות
8. ביבליוגרפיה
9. נספחים

קטע מהעבודה:

תופעת המיזוגים והרכישות היא אחת מן התופעות הכלכליות המרכזיות בעולם העסקי יותר מעשור.
Marina Martynova, Sjoerd Oosting, Luc Renneboog (2006) מציינים כי בעשור האחרון היקפם של עסקאות מיזוגים ורכישות שבוצעו בשוק האירופאי עלה בצורה ניכרת וכי בשנת 1999 היה היקפם 1.4 טריליון דולר! ובכך השתווה להיקף העסקאות בארה"ב, שעד אז הייתה מובילה בהיקפי העסקאות שבוצעו.

תגים:

ניהולית מתקדמת · מיזוגים ורכישות · שוק ההון · בורסה · תשואה · מניות

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "מיזוגים ורכישות בישראל", סמינריון אודות "מיזוגים ורכישות בישראל" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.