היישום אינו מחובר לאינטרנט

הסברים עצמיים

עבודה מס' 069952

מחיר: 241.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: סקירת ספרות בנושא.

4,133 מילים ,11 מקורות ,2013

תקציר העבודה:

כאשר תלמידים לומדים חומר חדש, הם נוטים לנסות ולהסביר אותו לעצמם בדרכים שונות. בעזרת הסברים אלה מנסים התלמידים לגשר על הפער בין התפיסה הראשונית שלהם את החומר החדש לבין התפיסה המקצועית אותה הם צריכים ללמוד. כאשר תלמידים נותנים לעצמם הסברים עצמיים הם מתקדמים בדרך להבנה של החומר ותהליך זה חיוני בכל שלבי הלימוד (Chi & Hausmann, 2002).

תוכן העניינים:
מהם הסברים עצמיים (Self-explanations)
למידה בעזרת דוגמאות, פתרון בעיות והסקת מסקנות
קריאת טקסט מדעי
השפעת הסברים עצמיים על הבנת הנקרא
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

במהלך השנים מנסים אנשי מקצוע שונים בתחום ההוראה להבין את הדרך בה תלמידים משתמשים בטכניקת מתן ההסברים העצמיים על מנת להבין את התהליך בהם תלמיד משתמש בזכרון ויכולותיו המנטליות כאשר הוא מנסה להגיע להבנה של חומר לימודי חדש. מחקרים רבים חקרו את הדרך בה תלמידים מספקים לעצמם הסברים אלה. נמצאו הבדלים רבים בדרך בה מבוגרים פותרים תרגילים ולומדים חומר חדש מאשר ילדים, כאשר ההבדל המרכזי הוא ככל הנראה בדרך בה ילדים משתמשים בזכרון לעומת מבוגר, וחוסר הניסיון שלהם בדרך פישוט בעיה מורכבת לבעיות פשוטות יותר. השימוש בהסברים עצמיים משפר את הבנת החומר ועוזר לתלמידים להגיע למצב בו הם מסוגלים לפתור בעיות ותרגילים בעצמם (Van-Lehn, 2005).

תגים:

למידה · לימוד · זיכרון · יכולת מנטלית · דוגמאות

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "הסברים עצמיים", סמינריון אודות "הסברים עצמיים" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.