היישום אינו מחובר לאינטרנט

רגיש ותומך או אסרטיבי ושולט

עבודה מס' 069692

מחיר: 483.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: הבדלי מגדר בתפיסת תגובתיות ודומיננטיות של בן זוג פוטנציאלי על התשוקה המינית כלפיו.

6,860 מילים ,29 מקורות ,2012

תקציר העבודה:

תגובתיות בן הזוג הינה מרכיב חשוב בקשרים רומנטיים מבוססים ואף עשויה להעלות את התשוקה המינית בין בני הזוג. אולם, בפגישות רומנטיות בין זרים קיימים הבדלים מגדריים בתשוקה המינית כלפי בן זוג תגובתי, כך שגברים נמשכים מינית לנשים תגובתיות, ואילו נשים נמשכות פחות לגברים תגובתיים. המחקר הנוכחי מנסה להסביר הבדלים מגדריים אלו באמצעות הנגדת תגובתיות בן הזוג לדומיננטיות בן הזוג, שכידוע, נשים נמשכות לגברים דומיננטיים ואילו בקרב גברים הדפוס הוא הפוך. מחקר זה בחן באמצעות מערך ניסויי את השפעת תגובתיות ודומיננטיות בן הזוג על התשוקה המינית כלפיו. במחקר לקחו חלק 161 משתתפים, שחולקו אקראית לארבע קבוצות הכוללות תנאי תגובתיות (ניסוי לעומת ביקורת) ותנאי דומיננטיות (כנ"ל). כאשר לאחר התפעול, דיווחו המשתתפים על מידת התשוקה המינית כלפי בן הזוג. בהתאם להשערה, נמצא כי גברים נמשכו לנשים תגובתיות ולא דומיננטיות. לעומת זאת ובניגוד להשערה, בקרב נשים הדפוס היה שונה במקצת. תוצאות המחקר מחדדות את השפעת התגובתיות והדומיננטיות של בן הזוג על התשוקה המינית כלפיו.

קטע מהעבודה:

האמונה כי בן הזוג מודע, קשוב, רגיש ותומך בעצמי ( תגובתיות נתפסת;Reis, Clark, & Holmes, 2004) תורמת לאינטימיות בין בני הזוג ולחיזוק הקשר ביניהם, ולפיכך תהיה רצויה בקרב שני בני הזוג במערכת היחסים הרומנטית (Clark & Lemay, 2010).

תגים:

תשוקה מינית · דומיננטיות · תגובתיות · הבדלי מגדר · משיכה מינית · תגובתיות נתפסת · זוגיות · אהבה · מיניות

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "רגיש ותומך או אסרטיבי ושולט", סמינריון אודות "רגיש ותומך או אסרטיבי ושולט" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.