היישום אינו מחובר לאינטרנט

חוויית הקרב ואופן השפעתה על עולמם של החיילים

עבודה מס' 069182

מחיר: 241.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: מחקר איכותני שבוצע באמצעות ראיון עם 4 חיילים שהשתתפו בפעילות קרבית.

5,215 מילים ,8 מקורות ,2011

תקציר העבודה:

מטרת מחקר זה היא לבחון את העומק, העוצמה והאופי של חוויית הקרב וסכנת חיים של חיילים קרביים, ואיזו השפעה היתה לכך על חייהם. כדי לענות על סוגיה זו, נערכו ראיונות עומק חצי מובנים עם ארבעה גברים צעירים בטווח הגילאים 24-26 מאזור המרכז, כולם חיילים קרביים משוחררים מיחידות חי''ר. המחקר נערך בשיטה האיכותנית בניתוח תוכן פנומנולוגי בצורה של ראיון עומק חצי מובנה, על מנת להבין היטב את חוויותיהם של המשתתפים. השאלון מורכב מארבע שאלות עיקריות ושלוש שאלות הכוונה. מתוך הממצאים ניתן להסיק כי חוויית הקרב משפיעה על אורח חייהם של החיילים, על התנהגותם ועל מצבם הנפשי. כל המשתתפים ציינו שכתוצאה מפעילות קרבית חשו תחושות של חוסר אונים, דריכות ופחד גם בסביבה הלא מאיימת. חלק מהמשתתפים - באופן כזה או אחר - סבלו מפלאשבקים ומחלומות המשחזרים את האירועים שחוו. אופי ועוצמת התגובות הללו תלויים באופן בו החיילים מפרשים את החוויה. כמו כן נמצא כי שיתוף חוויות נרטיבית מסייעת להתמודד עם החוויה ואף לייחס לה משמעות חיובית יותר. גם עניין ההסתגלות למצב סכנה במהלך שגרה קרבית תורם לטשטוש ההרגשות השליליות.

תוכן עניינים:
-מבוא
-שיטה: משתתפים, כלים, הליך
- ממצאים
-דיון
-ביבליוגרפיה
-נספחים - ציטוט מלא של אחד הראיונות

קטע מהעבודה:

טובל-מרשיאץ' ועמיתיה (2004) מציינים שני אספקטים חשובים בהתמודדות עם טראומה. אחד מהם הוא המנגנונים הנרטיביים. שיתוף אחרים בחוויה הטראומתית - בין אם בעל-פה ובין אם בכתב - משפר משמעותית את תחושת הטראומה. נמצא כי ככל שהקורבן מספר את הסיפור יותר פעמים, נכנס יותר לפרטים ומתאר את חוויותיו באופן מדויק יותר כך קל לו יותר להתמודד עם האירוע.

תגים:

חיילים · קרב · תסמונת וייטנאם · PTSD · קרב · מלחמה · הלם קרב · הפרעת דחק · פוסט טראומה · לחימה · מלחמה · מלחמות · פסכולוגיה

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "חוויית הקרב ואופן השפעתה על עולמם של החיילים", סמינריון אודות "חוויית הקרב ואופן השפעתה על עולמם של החיילים" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.