היישום אינו מחובר לאינטרנט

יסודות הצילום (תרגיל)

עבודה מס' 069128

מחיר: 84.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: דיון בשני נושאים: התפתחות מכשירי הראייה במאה ה- 19; והתצלום המשפחתי.

1,737 מילים ,4 מקורות ,2011

תקציר העבודה:

התפתחות מכשירי הראייה במאה ה-19:
פנורמה פירושה הוא נוף או נקודת תצפית, בהקשר צילומי/ציורי. רעיון הפנורמה הינו תמונה אחת ורציפה המורכבת ממספר תמונות שחופפות בחלקן זו לזו ומחוברות יחדיו. תכליתה של הפנורמה היא הענקת חוויה קבוצתית בהצגת מראי נוף מרהיבים עבור הצופים. ציורי הפנורמות הוצגו לקהל באולמות בעלי קני מידה גדולים למדי אשר נבנו במעין צורה של "מטרייה הפוכה", אלו יכלו ללכת בתוך האולם ולהתרשם ממראות הפנורמות שקישטו את הקירות המעוגלים.

התצלום המשפחתי:
ההבדל בין הסטודיום לפונקטום נובע ראשית מעצם הבנת הפירוש המילולי של מילה; סטודיום מלטינית שזו שפת המקור של המושג מציינת כי מדובר במצב של למידה, בארת' מתאר בספרו (1988, 30) את הסטודיום באופן הבא: שקידה על דבר מה, חיבה לאדם, השקעת רגש כללית במידה נלהבת אך לא מוגזמת, החלטה האם התמונה מוצאת חן בעיניי או לא.

קטע מהעבודה:

בספרו תהה בארת' בעניין היחסים שנוצרים בין הצילום לבין הזיכרון ועם קריאת כתביו ניתן לראות כי הוא מגיע למסקנות שסותרות אחת את השנייה. מצד אחד טען כי אומנות הצילום מעניקה תחושה של זיכרון המאפשרת לחוש גם כן במציאות המתקבלת דרך התצלום לסיטואציה שהתרחשה וכעת שמורה במגירת הזיכרונות של האדם הצופה.

תגים:

צילום · חזותית · תקשורת · מאיר · ויגודר · כללי · מבוא · פונקטום · סטודיום · דגריוטייפ · סטריאוטיפ

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "יסודות הצילום (תרגיל)", סמינריון אודות "יסודות הצילום (תרגיל)" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.