היישום אינו מחובר לאינטרנט

תמורות בהתפתחות מדע המדינה והיסטוריה

עבודה מס' 068942

מחיר: 181.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: דיון בטיעוניהם של ליפסט וג'נסן והצגת דעה אישית.

4,724 מילים ,12 מקורות ,2009

תקציר העבודה:

עבודה זו הינה תוצר של הכנת הרפארט בתחום מדעי המדינה מול מדעי החברה האחרים. העבודה מתבססת על הקדמתו של מרטין ליפסיט לספר "Politics and Social science" , שהוא אסופת מאמרים שריכז ליפסט, ועל המאמר של ריצ'רד ג'נסן "history and the political scientist".
המאמר השני שעליו מתבססת העבודה נכתב ע"י ריצ'רד ג'נסן והוא נועד להציג את מערכת היחסים בהתפתחות מדע המדינה וההיסטוריה כתהליך של התרחקות והתקרבות.

בעבודה זו ננסה לשקף את אשר "ספגנו" במהלך לימודינו בקורס גישות ואסכולות.
במהלך עבודה זו - שמסכמת את עיקרי הרפראט - נציג את טיעוניהם של ליפסט וג'נסן, נדון בהם ונחווה את דעתינו עפ"י הידע שרכשנו בתואר הראשון שלנו.
בסוף העבודה מבוצע ניתוח של המתח בין שתי העולמות: מדעי המדינה מול ההיסטוריון דרך תפיסתו של ההיסטוריון היהודי מרק בלוך.

תוכן עניינים:
מבוא
פרק א' - התפתחות מדעי החברה
פרק ב' - מדע המדינה במשבר עפ"י Richard Jensen
פרק ג' - התפתחות מדעי המדינה בחמישה שלבים / דורות
פרק ד' - בין היסטוריה למדעי המדינה
סיכום
ביבליוגרפיה
נספח-מצגת (קובץ נפרד)

קטע מהעבודה:

מדעי החברה השתנו והתפתחו יחד עם התופעות החברתיות, ותמיד היו נתונות לתמורות בתקופה אותה חוו החוקרים. קשה להגדיר את הנקודה בה התפתח כל אחד מהמדעים משום שההסתעפויות קרו באופן כמעט ספונטני לאור צורכי השעה. הדיסציפלינות הראשונות שהתפתחו היו ההיסטוריה והסוציולוגיה, אשר השתיתו עולם מושגים בסיסי לדיון בתופעות קיימות. ככל שהתפתח המדע הפך התיחום בין המדעים השונים ברור יותר וכך גם ההתמכות של החוקר על תחומו. כלומר, המדע החדש מפתח עולם של מושגים ושיטות מחקר עצמאיות.

תגים:

מדעי המדינה · היסטוריה · חקר המדיניות · תפיסות

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "תמורות בהתפתחות מדע המדינה והיסטוריה", סמינריון אודות "תמורות בהתפתחות מדע המדינה והיסטוריה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.