היישום אינו מחובר לאינטרנט

הפרעת טורדנות- כפייתיות

עבודה מס' 068863

מחיר: 544.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: תיאור ההפרעה ותסמיניה, הפנומנולוגיה (תיאור החוויה), אטיולוגיה וגישות הטיפול השונות.

5,969 מילים ,12 מקורות ,2011

תקציר העבודה:

הפרעת טורדנות- כפייתיות (Obsessive- Compulsive Disorder) מאופיינת בהופעת הרהורים טורדים ומראות מעיקים לא רצויים ופולשניים, המלווים בדרך כלל בהתנהגויות כפייתיות, המיועדות לנטרל את המחשבות או המראות הטורדים, או למנוע אירוע או מצב מאיים. לפי ה DSM-IV, טורדנות או דיבוק פירושו "הרהורים, דחפים או מראות עקשניים, חוזרים ונשנים, שהאדם מתנסה בהם במועד כלשהו במהלך ההפרעה, כפולשניים וכבילתי יאים... האדם מנסה להתעלם מהרהורים, דחפים או מראות אלה או להדחיקם, או לנטרלם באמצעות מחשבה או פעולה אחרת".

תוכן עניינים:
תיאור ההפרעה
פנומנולוגיה
אטיולוגיה
גישות לטיפול
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

גישות ותיאוריות שונות ניסו להסביר את היווצרותה של ההפרעה הטורדנית- כפייתית. במאה השבע עשרה טורדנות וכפייתיות נחשבו לרוב כתסמינים של מלנכוליה דתית (Stanford 2011), או כהשתלטות השטן על האדם. גם היום קיימים אנשים המייחסים את ההפרעה הטורדנית כפייתית להשתלטות שטנית ומחפשים מזור דרך גירוש שדים (Goodman 2010). בסוף המאה התשע עשרה, החלו להתפתח התפיסות המודרניות לגבי מקור ההפרעה ופסיכיאטרים התווכחו האם מקור ההפרעה הוא בהפרעות בכוח הרצון, ברגשות או באינטלקט (Stanford 2011).

תגים:

טורדנות · כפייתיות · OCD · אובססיביות · קומפלסיביות · פסיכיאטריה · פסיכופתולוגיה

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "הפרעת טורדנות- כפייתיות", סמינריון אודות "הפרעת טורדנות- כפייתיות" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.