היישום אינו מחובר לאינטרנט

אובססיביות קומפלסיביות

עבודה מס' 064947

מחיר: 288.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: טורדנות כפייתית-מהי?

2,383 מילים ,19 מקורות ,2003

תקציר העבודה:

בעבודה זו בחרתי לעסוק בהפרעת הטורדנות הכפייתית.
בעבודה זו יעשה המאמץ לסקור באופן כללי את ההפרעה, תינתן ההגדרה המדוייקת להפרעה,קריטריונים לאבחון,מאפיינים קליניים והדינאמיקה על פיה היא פועלת.
כמו כן העבודה תנסה להבהיר מהם הגורמים להפרעה על פי המשנה הקוגנטיבית . האם ישנם גורמים ברורים משותפים ללוקים בהפרעה? האם ניתן להצביע על ארוע מסויים שיכול להוות קטליזאטור להתפרצות ההפרעה?
לסיום, העבודה תדון בשאלה האם יש דרך טיפול ספציפית שמתאימה להפרעה? תעשה סריקה של מספר טכניקות טיפול התנהגותיות המאפיינות את הגישה הביהביוריסטית ויוצעו הצעות לטיפול .

תוכן עניינים:
מבוא
פרק א': תיאור הטורדנות הכפייתית
פרק ב': הגישה הקוגניטיבית
פרק ג': הטיפול הביהביוריסטי
סיכום
רשימת מקורות

קטע מהעבודה:

הגישה הקוגניטיבית נוצרה כתגובה לבהויוריזים (גירוי-תגובה). הקוגניטיביים טענו כי אותו גירוי יכול להפיק תגובות שונות אצל אנשים שונים. לכן ניסו להסביר כיצד מתבצעים תהליכים במוח, תהליכי זכירה, קבלת החלטות, זיהוי וכדומה. התיאוריה מתבססת על מבנים תיאורטיים שהיא בונה מתוך צפייה בהתנהגות האדם וניסויים שונים הבודקים כיצד מתבצעים התהליכים הללו. החוקרים בונים רצפים שונים של פעולות שמתבצעות במערכת הקוגניטיבית וכך מנסה להבין את פעילות המוח באופן תיאורטי. אליס (Alis in:Alloy,1999), ממובילי הגישה, הציע שרוב הבעיות נובעות מליבה מסוימת של אמונות לא ראציונליות.

תגים:

OCD · אובססיה · טורדנות · כפייתיות · קומפולסיבי · אובססיבי

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "אובססיביות קומפלסיביות", סמינריון אודות "אובססיביות קומפלסיביות" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.