היישום אינו מחובר לאינטרנט

הסחר בסמים כפשע מאורגן בבית סוהר

עבודה מס' 068598

מחיר: 302.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: הפשע המאורגן, הגדרתו, מאפייניו, תחומי עיסוקו, תוך בדיקה האם פשע מאורגן קיים בארץ.

5,215 מילים ,18 מקורות ,2009

תקציר העבודה:

להוציא את העבריינים החולים בנפשם, הפועלים מתוך כפייה, וקטגוריה נוספת של עבריינים, בעיקר אקספרסיביים, הפועלים לבדם לחלוטין, הרי שרובן המכריע של העבירות מבוצעות על-ידי קבוצות מסוגים שונים (שוהם, רהב ואדד, 1987), הוה אומר שרוב רובם של העבריינים פועלים, במידה כזו או אחרת, בשותפות ומתוך התארגנות כלשהי.

במושג "פשע-מאורגן" נעשה שימוש לתאר סוגים מסוימים של ארגונים פליליים, על בסיס המבנה הארגוני: היררכיה, חלוקת עבודה, תכנון, קביעות וכו', וכן לתאר פעולות של קבוצות פליליות על בסיס מימד התכנון (אמיר, 1978).

ריין (1995), מצביע על נקודת המוצא הכלכלית של הפשע המאורגן ומלמד על היקף הכנסות עצום כתוצאה מפעילות פלילית של הפשע המאורגן: מידי שנה, בתחום הסמים בלבד, מולבנים, עפ"י הערכות, כמאה מיליארד דולר בשנה.

במהלך עבודה זו אעמוד על הפשע המאורגן, הגדרתו, מאפייניו, אדון בסוגייה האם קיים בארץ ועיסוקו כאשר אתמקד באחד מזרועותיו העיקריים שהוא: הסחר בסמים. אגדיר מהו סם, על סוגיו השונים, אבדוק כיצד מתבצע תהליך הסחר בסמים בשליטתם של ארגוני הפשיעה וכיצד מזינים הם זה את זה ותלויים בקשר ישר.

במהלך העבודה אתייחס להיבט התיאורטי כמו גם להיבט החוקי (מבחינת החוק ומערכת המשפט) ולהיבט המעשי (כיצד נעשים הדברים בפועל).

תוכן עניינים:
1. מבוא
2. מהו פשע מאורגן?
3. האם קיים פשע מאורגן בישראל?
4. סמים - הגדרה, סוגים ומערכת המשפט
5. שוק הסמים בישראל כפעילות רחבה של הפשע המאורגן
6. התמודדות מערכות המשפט והאכיפה בתופעת הסחר בסמים
7. סיכום
8. ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

מספר ההגדרות לפשע מאורגן הוא כמספר המגדירים. יחד עם זאת, המשותף לכלל ההגדרות מצביע על פשע מאורגן כפשע המבוצע באופן שיטתי על ידי ארגוני פשיעה.
הוא, למעשה, מערכת ארגונית נמשכת, ללא אידיאולוגיה חברתית או פוליטית, של עסקים פליליים ולגיטימיים, שנוצרה ומופעלת על ידי קבוצות של יחידים בדרגות גודל שונות או על ידי רשת של קבוצות המשתפות פעולה מרצון או מכפייה, הפועלות באותו תחום עסקי או באותו איזור או אזורים סמוכים ולעיתים אף רחוקים.
בקבוצות אלה יש מגבלות לעיתים לגיוס חברים ולעיתים אף טקסי חברות, והן מתבססות על בסיס אתני, דתי, אקולוגי, ניסיון חיים משותף או תכונות אופי רצויות של החברים, או על פי שיקולי מיומנות.
הקבוצות מתארגנות ומתפתחות בהתאם לשלבים השונים של התארגנותן, מערכת ארגונית של חלוקת עבודה, וספציאליזציה של תפקידים, יחסי כוח ושליטה היררכיים ונורמות של פרסטיז'ה והישגים ("כבוד") (אמיר, 1994).

תגים:

פשע מאורגן · סחר בסמים סמים · מערכת המשפט

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "הסחר בסמים כפשע מאורגן בבית סוהר", סמינריון אודות "הסחר בסמים כפשע מאורגן בבית סוהר" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.