היישום אינו מחובר לאינטרנט

פרידריך ניטשה - חשיבה הומנסטית

עבודה מס' 068459

מחיר: 72.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: סקירת הגותו, ההקשר בו פעל והשוואה לאפלטון וסוקרטס, ולאוגסטינוס ואקווידס.

2,038 מילים ,3 מקורות ,2006

תקציר העבודה:

פרידריך ניטשה נולד ב 1844 ברוקן שבפרוסיה. היה בן ונכד של כוהן דת פרוטסטנטי. שירת בצבא הפרוסי במלחמה בין השנים 1870-1871 אך חזר לבאזל כאשר בריאותו מעורערת. ניטשה השפיע השפעה עמוקה על הספרות והפילוסופיה באירופה.
אחד הרעיונות המרכזיים של ניטשה הוא "הרצון לעוצמה". ניטשה רואה את האדם כיצור אשר מגלה כי בכל פעולה מפעולותיו שולט צורך אחד- האינטרס. האינטרס זה הוא למעשה אינסטינקט "תביעה פיסיולוגית להשיג משהו ולוותר בכך על צרכים אחרים" (סיגד, 1975,ע"מ 39). ניטשה רואה את הטבע כמכלול החיים, כמשהו אלים ובזבוז של עוצמה. "הטבע הוא מאבק של כוח המתפרט לאינסוף, כאשר כל סופי בו רוצה לנצח את זולתו כדי להוסיף לחיות, כלומר להפעיל את כוחו" (סיגד,1975, ע"מ 39).

תוכן העניינים:
חלק א' - פרידריך ניטשה
חלק ב' -ההקשר בו פעל
חלק ג' -
אפלטון וסוקרטס מול ניטשה
אוגסטינוס ואקווידס מול ניטשה
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

אפלטון וסוקרטס מציגים את רעיונותיהם בנוגע למידה הטובה כקריטריון לאדם טוב.
מנסים להציג את התכונות שהופכות את האדם לאדם טוב.
5 המידות הטובות הם : אומץ לב, חכמה, יראת שמיים, מתינות וצדק.
סוקרטס - הידיעה היא הבסיס למידה הטובה. אם יש לי אומץ אז אני צריך לדעת להשתמש בו. "דע את עצמך". על פי סוקרטס כדי להיות אדם טוב עליי להיות רציונלי ולדעת את היחסים הנכונים. החיפוש אחר האמת הוא חיפוש אחר החקר והידיעה.
אצל ניטשה המידה הטובה של האדם מתייחסת לנדיבות. ניטשה רואה את הנדיבות כתכונה אשר תגרום לאדם לבצע את הוויתור אשר הכרחי על מנת ליצור את העלאדם. כאשר האדם יוותר על מקומו ומעמדו ויפנה את המקום ליצירת העלאדם.

תגים:

חשיבה הומניסטית · ליברליזם · אכסיסטנציאליזם · אקזיסטנציאליזם · תרבות המערב

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "פרידריך ניטשה - חשיבה הומנסטית", סמינריון אודות "פרידריך ניטשה - חשיבה הומנסטית" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.