היישום אינו מחובר לאינטרנט

דמותו ותפקידו של סוכן השינוי בתהליך הפיתוח הארגוני.

עבודה מס' 067663

מחיר: 302.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: סקירת תהליך של פיתוח ארגוני העוסק בשינוי מתוכנן, תוך התייחסות לדמותו של היועץ הארגוני.

5,158 מילים ,14 מקורות ,2009

תקציר העבודה:

החברה של ימינו היא חברה ארגונית, כאשר התלות שלנו בארגונים היא אבסולוטית, לכן לכולנו יש עניין שארגונים יתפקדו בצורה יעילה. בעידן של מהפכה טכנולוגית והשפעה הולכת וגוברת של המחשבים על תפקוד הארגון, אלפי ארגונים נולדים ומתים מדי יום, והלחצים המופעלים עליהם מצד השוק הגלובאלי והלקוחות הולכים וגוברים.
בשנים האחרונות סביבת הארגונים הפכה להיות דינאמית ותובענית יותר, מאופיינת בחוסר יציבות ורמה גבוהה של אי ודאות. בתוך כך, על מנת לשרוד, ארגונים עסוקים כל הזמן במציאת דרכים להשתלב בסביבה זו ולהתאים עצמם למציאות המשתנה (קוטר, 2003). לשם כך, ארגונים רבים מבקשים לקבל סיוע מגורמים חיצוניים, כאשר הסיוע השכיח ביותר הוא שימוש בשירותיו של יועץ ארגוני לקידום תהליך השינוי בארגון. הפיתוח הארגוני עוסק בעיקר בהיבטים ההתנהגותיים בארגון והוא מונע באמצעותו של סוכן שינוי, המקנה ידע ומיומנויות ונוטל אחריות על שינוי דפוסי ההתנהגות של קבוצה או של מערכת חברתית ומשקיע מאמצים ומשאבים לקידום השינוי (Schermerhorn Jr., Hunt & Osborn).
בהקשר זה, חשוב להבחין בין שינוי כפוי לבין שינוי שהארגון יוזם. בעבודה זו אתייחס לתהליך של פיתוח ארגוני העוסק בשינוי מתוכנן, אבחן מהם המודלים לניהול השינוי הארגוני, אבחן את דמותו של היועץ הארגוני, מהם הכישורים הנדרשים ממנו, וכן אערוך הבחנה בין יועץ חיצוני לפנימי, תוך בחינת היתרונות והחסרונות של כל אחד מאלה. לאחר מכן אפרט מהו תהליך האבחון שעורך סוכן השינוי בארגון, תוך הדגשת חשיבותו ובחינת הכלים העומדים לרשותו בתהליך זה. לבסוף, אציג את תהליך השינוי הארגוני, על כל שלביו, וכן את הדילמות האתיות עמן יש להתמודד בכל אחד משלבי תהליך הייעוץ הארגוני.

תוכן עניינים:
מבוא
שינוי ופיתוח ארגוני-רקע
מודלים לניהול השינוי הארגוני
סוכן השינוי
תהליך האבחון הארגוני
תהליך הייעוץ בפיתוח הארגוני
דילמות אתיות
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

חקר השינוי והפיתוח הארגוני הוא תחום השייך למדעי החברה , כאשר הוא מהווה יישום בתוך מדעי ההתנהגות בכלל ובתוך מדעי ההתנהגות הארגונית בפרט (Schermerhorn Jr., Hunt & Osborn) . בעידן המודרני, חקר השינוי הארגוני הופך לנדרש יותר ויותר על ידי ארגונים המבינים כי הם צריכים להתמודד עם אורח החיים הדינאמי הקיים ועם שינויים המתרחשים בסביבתם לעיתים תכופות . התפתחות הטכנולוגיה , זמינות מאגרי מידע, דרישות חדשות מצד החברה והגלובליזציה מהווים חלק נכבד מאותם הגורמים המביאים לשינוי הסביבה הארגונית . גורמים נוספים כמו אופיו של כוח העבודה, משברים כלכליים, תחרות מתעצמת , שינויים חברתיים ומדיניות כלל עולמית עשויים להוות סיבות נוספות להשתנות הסביבה הארגונית (Robbins, 2001).

תגים:

סוכן · השינוי · יועץ · ייעוץ · ארגוני · פיתוח · ארגוני · סוכן · השינוי · שינוי · ארגוני

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "דמותו ותפקידו של סוכן השינוי בתהליך הפיתוח הארגוני. ", סמינריון אודות "דמותו ותפקידו של סוכן השינוי בתהליך הפיתוח הארגוני. " או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.