היישום אינו מחובר לאינטרנט

הזנחה והתעללות בקשישים

עבודה מס' 067216

מחיר: 423.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: תיאור תופעת ההתעללות בקשישים, בחינת היקף התופעה בארץ ודרכי התמודדות עמה.

3,317 מילים ,12 מקורות ,2006

תקציר העבודה:

לימים, עם התגברות המודעות לזכויות הפרט התחדדה גם הרגישות לזכות לחיות ללא אלימות. הפמיניזם בשנות ה-60 של המאה העשרים יצא נגד אלימות כלפי נשים. שוחרי זכויות הילד פעלו לעצור את האלימות נגד ילדים. חוקקו חוקים, פותחו שירותים חברתיים ומחקרים בחנו את התופעה. רק בשלב מאוחר יותר החלו החוקרים לעסוק גם בתופעה הכאובה של אלימות נגד זקנים.
מחקרים בעולם המערבי מעריכים כי 4-6 אחוזים מהזקנים סובלים מהתעללות. הזנחה פיסית וניצול כלכלי הם הנפוצים ביותר. הפוגע הוא בדרך כלל בן משפחה, בן זוג או ילד/ה בוגר/ת(1). המידע לגבי התעללות בזקנים במסגרות מוסדיות מעורפל אף יותר, משום שעובדי מוסדות אלה נמנעים מלדווח על התעללות, ואילו רבים מהזקנים אינם מסוגלים לספק מידע זה(2).

בישראל היקף התופעה מדאיג אף יותר. על פי סקר ארצי שנערך ב-2004 שכ-18% מהנחקרים נחשפו לסוג פגיעה אחד או יותר של התעללות במהלך 12 החודשים שקדמו לסקר. הפער בין הממצאים המבהילים בישראל לאלה המדווחים בארצות מערביות אחרות אינו מוסבר, אך ודאי שהוא מעלה שאלות קשות ביחס לאמיתותן של הנחות היסוד שלנו הנוגעות לכבוד לזקן ולדאגה לשלומו.
מטרת העבודה היא להגדיר את תופעת ההתעללות בקשישים על כל סימניה, לבחון את היקף התופעה בארץ ודרכי התמודדות עמה.

תוכן עניינים:
מבוא
התעללות בקשישים- הגדרות
סימני הזנחה והתעללות
היקף תופעת ההתעללות בקשישים בארץ
חוקים ותוכניות הקיימים כיום למניעה וטיפול בהתעללות והזנחה של קשישים
סיכום, מסקנות והמלצות
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

התעללות בקשישים- ההגדרות
זקנים, על פי ההגדרה הקבועה בחוק, הם נשים בנות 60 ומעלה וגברים בני 65 ומעלה. בישראל של היום הם מונים כ-10% מכלל האוכלוסייה. הצעירים שבהם רחוקים בהווייתם ובתפקודם מ"זיקנה" וזוכים לשנים רבות של בריאות טובה, חיי עבודה, יצירה והנאה משלב זה בחייהם. עם העלייה בתוחלת החיים, רבים מהם מטפלים עדיין בהורים זקנים מאוד, ביניהם כאלה שזכו בבריאות, בצלילות ובזיקנה לתפארת ואחרים שזיקנתם היא מכאוב ותלות, חוסר אונים וקשיי תפקוד פיסיים ונפשיים.

תגים:

התעללות בקשישים · הזנחה · זיקנה · זקנים · גרונטולוגיה · אלימות

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "הזנחה והתעללות בקשישים", סמינריון אודות "הזנחה והתעללות בקשישים" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.