היישום אינו מחובר לאינטרנט

מעמד האישה הפלסטינית

עבודה מס' 067152

מחיר: 144.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: מעמדה של האישה הפלסטינית בפרט והאישה המוסלמית בכלל, על פי סרטן הדוקומנטרי של ענת אבן ועדה אושפיז, "אסורות" (ישראל, 2001).

2,568 מילים ,8 מקורות ,2006

תקציר העבודה:

בעבודה זו בחנתי את מעמדה של האישה הפלסטינית בפרט והאישה המוסלמית בכלל, תוך התבססות על סרטן הדוקומנטרי של ענת אבן ועדה אושפיז, "אסורות" (ישראל, 2001). הסרט משקף את שגרת חייהן של שלוש נשים פלסטיניות המתגוררות בבניין משותף הממוקם על קו הגבול שבין ישראל לשטחים. נשים אלה נאלצות להתמודד עם הכיבוש הישראלי, הרובץ ממש על גג ביתן, מחד; ועם נידוין מהחברה בשל היותן נשים אלמנות, מאידך.
בחרתי למקם את הסרט "אסורות" כקולנוע ישראלי פוליטי, ומניתי את מאפייניו השונים. בנוסף, תיארתי את מעמדן של הנשים הפלסטיניות בפרט, ואת מעמדן של הנשים באסלאם, בכלל. כרקע לתקופה ולמרחב בהם מתרחש הסרט, הצגתי את ציוני הדרך ההיסטוריים והגיאו-פוליטיים.

תוכן עניינים:
"אסורות" / ענת אבן ועדה אושפיז, ישראל 2001 - תקציר וניתוח הסרט
הקולנוע בהקשר הפלסטיני
נשים פלסטיניות בישראל
נשים בדת האסלאם
רקע היסטורי וגיאו-פוליטי - מאז ועד היום
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

קולנוע המציג את המציאות הפלסטינית מדגיש אלמנטים של זמן ומרחב. ציון הזמן נועד על מנת למקם את הצופים בתהליכים ההיסטוריים והגיאו-פוליטיים שהשפעתם ניכרת בחברה הפלסטינית, וזאת בכדי שיוכלו להבין את העלילה בהקשר הרלוונטי. לדוגמא: אינתיפאדת אל-אקצה, הקמת גדר הביטחון, מותו של ערפאת, פתיחת המחסומים בשטחים וכדומה. ציון המרחב נועד על מנת להמחיש את סגנון חייה של החברה הפלסטינית המסורתית הסגורה והחסומה. המרחב בו מתרחשת העלילה יהיה בדרך כלל: כפר, מחנה הפליטים, מחסומים צבאיים, מעברי גבול וכדומה. באופן כללי ניתן לומר כי סרטים הדנים במציאות הפלסטינית, מעצבים את החוויה הפלסטינית של התלות בגבולות: מעברי גבול, בדיקות מכס, הגבולות שישראל הציבה והגבולות של פלסטין בעבר.

תגים:

קולנוע · פלסטיני · ישראלי · סכסוך · יחסים · נשים · מגדר · אסורות · דיכוי · נשים · במזרח · התיכון · אסלאם · קולנוע · פוליטי

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "מעמד האישה הפלסטינית", סמינריון אודות "מעמד האישה הפלסטינית" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.