היישום אינו מחובר לאינטרנט

גלילאו והשיח המדעי בספריו The starry messenger ו the assayer

עבודה מס' 066946

מחיר: 120.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: השיח המדעי המתעורר בעקבות ספריו של גלילאו ובעיקר משני ספריו The starry messenger ו the assayer.

4,230 מילים ,5 מקורות ,2007

תקציר העבודה:

גלילאו נולד בשנת 1564, בשנה בה נולד וויליאם שייקספיר, ובשנה בה מת מיכאלאנג'לו. כשהיה בן 10 עברה משפחתו של גלילאו לפירנצה. אביו של גלילאו Vincenzho מארגן חבורה של מוסיקאים, אנשי ספרות, מדענים ושאר אינטלקטואלים אוהבי תרבות אשר נפגשים באופן קבוע ודנים על התפתחויות וכיוונים שונים, בנושאים אותם אהבו. גלילאו הילד היה נוכח ברבות מפגישות אלו, ושם החל להפנים איך ללמוד. הרעיונות שהניבה הקבוצה , בעיקר בתחום המוסיקה, היו רעיונות חדשניים לתקופה, רעיונות שנבדקו ונוסו על ידי אנשי החבורה עצמה. אביו שהיה איש רנסאנס וחידוש בתחומים כגון מתמטיקה ומוסיקה, נבדל גם בכך שהיה מעט סרקאסטי, והשתמש בחשיבה עצמאית, דבר שעזר לו לדחות את העקרונות שהיו נפוצים בימי הביניים בתחומים בהם עסק. יש לשער כי גלילאו הפנים ממנו בילדותו גם את דרך הניסוי וגם את החשיבה העצמאית, דברים שיאפיינו אותו בהמשך.
אביו של גלילאו היה שאפתן לגבי בנו, ודחף אותו ללימודי הרפואה, אך גלילאו התעניין יותר בקריאה של אריסטו ואפלטון, ובעיקר נמשך לעבודותיהם של אוקלידס וארכימדס. גלילאו נטש את לימודי הרפואה וחזר לפירנצה, ולאחר כ- 4 שנים הוא עבר חזרה לפיזה ומצא שם משרת הוראה (בלי תואר). לאחר מכן הוא עבר ללמד בפאדובה שם הוא נשאר עד לפרסום עבודתו The Starry Messenger ב- 1610.

תוכן עניינים:
מבוא
חשיבות התצפית
האמת בתצפית
המעבר מתצפיות למסקנות בעזרת הרציונל
למדען חייבת להיות דעה עצמאית
חשיבות הגדרת המושגים
רעיונות לא מקובלים מביאים לפריצה
פתרון של בעיה ידועה, קשה לפעמים מהמצאה חדשה
השימוש באינטואיציה
ההכרעה על ידי ניסוי
אי הידיעה
אפילוג
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

עבודתו זו של גלילאו The Starry Messenger היא בעצם מסמך המתאר תצפיות. תאור קצר יחסית של תצפיות שנעשו באמצעות הטלסקופ. זוהי הפעם הראשונה בתולדות האנושות שמישהו מסתכל אל השמיים דרך מכשיר הגדלה כלשהו, ולא רק שהוא מסתכל , הוא גם מנסה להבין מה הוא רואה, ואף מתאר זאת בלשון עממית וקלה לכל אדם.עבודתו זו עושה גלים באירופה, והספר נמכר במספר גדול של עותקים. הביקוש לטלסקופים רב, בעיקר לכאלו שנעשו על ידי גלילאו עצמו. פילוסופים שונים ואפילו אסטרונומים סרבו לאמץ תחילה את הכתוב, אך שמו של גלילאו נישא בפי כל. הוא נוטש את משרתו בפאדובה לטובת משרה חדשה אצל ה- Grand Duke שם הוא משמש כמתמטיקאי וכפילוסוף החצר.

תגים:

גלילאו · גליליי · שיח · מדעי · תצפית · מדעית · רציונל

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "גלילאו והשיח המדעי בספריו The starry messenger ו the assayer", סמינריון אודות "גלילאו והשיח המדעי בספריו The starry messenger ו the assayer" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.