היישום אינו מחובר לאינטרנט

יזמות בשוק ההון - חברת DEEP GREEN FUND

עבודה מס' 066377

מחיר: 314.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: ניתוח המאפיינים של היזם.

4,523 מילים ,10 מקורות ,2007

תקציר העבודה:

עבודה זו עסקה בניתוח המאפיינים של היזם, מר בלו (31) וחקרה את התרבות היזמית בקרן
."DEEP GREEN"
קרן ההשקעות המבוססת על תוכנה ייחודית לניתוח טכני יעיל של מניות, מצליחה כיום להשיא תשואות לבעלי העניין השונים בגובה של 25% בשנה לערך, בסיכון נמוך. כל שנה תוכנת המסחר משתכללת ומשיגה תשואות גבוהות יותר. נתון זה הוא הכוח הדוחף להצלחת היזמות.
מטרות הכנת עבודה זו היו כדלקמן:
1. הערכה ביקורתית לשקילת גורמי המפתח, הדרושים להטמעת אסטרטגיות יזמיות בארגונים.
2. הבנה כיצד פרטים מתפקדים בתוך תרבות יזמית.
היתרון התחרותי של החברה טמון בניצול חוסר הוודאות הקיים בשוק ההון, בה התוכנה מצליחה להשיא את התשואות הגבוהות ביותר יחסית לקרנות ההשקעה המגוונות.

לשם ניתוח מאפייניו של היזם הנידון והתרבות היזמית בארגון, תחילה נערך ראיון אישי עם מר בלו ולאחר מכן, רישומיו נבחנו לפי הכלים הבאים:
שלושת הכוחות המניעים יזם שלMcClelland , מודל מטריצת חדשנות/לקיחת סיכונים של Landau, ששת כובעי החשיבה של דה בונו, פירוט התרבות הארגונית לפי רשימת קריטריונים, בדיקת השת"פ של החברה לפי 4 כלים עיקריים.

ההמלצות היישומיות הבולטות העולות מן העבודה הן כדלקמן:
המלצה ראשונה: לטובת צמיחת העסק היזמי יש לבזר סמכויות בין העובדים של החברה. למרות שמר בלו נהנה מכך שאף גורם לא יודע לתפעל לבד את שיטת המסחר ויש לו מונופול על הידע שפיתח, זה פוגע ביכולת להעסיק צוות מפתחי תוכנה מומחים לשיפור ביצועי התוכנה.

המלצה שנייה: היא לרשום את שיטת המסחר כפטנט, למרות שלא מן הסביר שמישהו יוכל ללא מידע להיכנס ל"מוחו של היזם" ולקשר בעצמו מאות פונקציות ומערכת סבוכה של אלגוריתמים, למרות זאת עדיף לבטח את השיטה השווה מיליונים ולרשום פטנט.

תוכן עניינים:
תקציר מנהלים
תוכן עניינים
מבוא - רקע על הארגון ועל היזם
מאפייניו של היזם הנדון
התרבות היזמית בארגון הנדון וחלקו של היזם
סיכום מסקנות
המלצות יישומיות
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

קבלת החלטות הינה בחירה בין אלטרנטיבות שונות והיכולת לקבל החלטות נכונות היא תכונה חשובה לאנשים פרטיים למנהלים ובמיוחד ליזמים. ישנם שתי גישות מנוגדות זו לזו. מחד גיסא, גישה רציונאלית ומצודדת באמצעות מודל קבלת החלטות ותורת המשחקים ומאידך גיסא, גישה אמוציונאלית המוסברת על ידי תורת הערך, פרי מחקרם של פרופ' דניאל כהנמן ועמוס טברסקי. ההבדל התהומי בין הגישות טמון בפרקטיקה היישומית של כל אחת מהם; בניגוד לתורת התועלת שהמסבירה איך אנשים צריכים לקבל החלטות, תורת הערך מסבירה איך אנשים מקבלים החלטות בפועל. מחקרם של Kahneman & Riepe (1998) מראים כי הסיבות להחלטות הלא רציונאליות נובעות מסיבות כגון ביטחון עצמי מופרז, אופטימיות יתר ותגובה מוגזמת לצורך שינוי אירועים.
תהליך קבלת ההחלטות של היזם מאופיינת כתהליך רציונאלי גרידא, עליו ייכתב עוד בהמשך.

תגים:

קבלת · החלטות · יזמות · יזמים · חדשנות

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "יזמות בשוק ההון - חברת DEEP GREEN FUND", סמינריון אודות "יזמות בשוק ההון - חברת DEEP GREEN FUND" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.