היישום אינו מחובר לאינטרנט

נשים בקולנוע ונשים בצבא בישראל

עבודה מס' 066031

מחיר: 554.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: האם קיימת קורלציה בין השוויון המשפטי, לבין השוויון הקולנועי.

5,276 מילים ,15 מקורות ,2007

תקציר העבודה:

הקולנוע הוא חוויה רב חושית, הוא משתמש באמצעים טוטאליים יותר משאר האומנויות, פועל בו זמנית באמצעות העין והאוזן, הן על השכל והן על הרגש. מכאן, שבאופן טבעי, מעורבותו של הצופה גדולה יותר מאומנויות אחרות. הקולנוע יוצר בנוסף, מציאות בצד מציאות קיימת, וסגולתו שהוא מיטיב להמחיש אלמנטים רבים בתחום האנושי יותר משאר האומנויות. מכאן סוד קסמו והשפעתו, וכוח המשיכה הממגנט שלו.

קולנוע הוא מדיום אהוב במיוחד, באמצעות סרטים ניתן לא רק ללמוד בצורה חווייתית ולהוסיף ידע, אלא גם לבנות ולהפנים בהדרגה אידיאולוגיות וערכים. תעשיית הסרטים משקפת את ערכי התרבות של הזמן והמקום. מכאן, שייצוג הנשים כמשתתפות בלוחמה הצבאית, הוא פונקציה של ערכים אלה, ולעיתים מהווה אינדיקאטור למצב החברתי בכללו(1) .
---------------------------------------------------------------------
1. צמרת דורית,"תלמה ולואיז זה אני" פנים, 2002.(להלן המאמר)

תוכן עניינים:
מבוא
ז'אנר הלאומי הרואי
ז'אנר הקולנוע האישי
ז'אנר הבורקס
השינוי שחל במעמדה של האישה בצבא בעקבות בג"צ מילר
סיכום ומסקנות
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

מרבית הסרטים שקדמו לתקופה המודרניסטית בקולנוע הישראלי עסקו בחוויית הקוממיות ובהגשמה הציונית בארץ ישראל. עד לאמצע שנות השישים התמקדו רוב הסרטים הישראלים בגיבורים הישראלים הכמעט מיתיים: צברים, קיבוצניקים וחיילים. בסרטים אלה הוצגו הנשים כבעלות תפקיד חשוב בהקמתה של החברה החדשה והחלופית. דמויותיהן הקולנועיות הורכבו ממצבור של ארכיטיפים הרואיים, כגון: חיילת אמיצה, בסרטים: "גבעה 24 אינה עונה" (תורלד דיקסון, 1954), "עמוד האש" (לארי פיש, 1958), "חבורה שכזו"(זאב חבצלת, 1962), וחלוצה ב"צבר" (אלכסנדר פורד, 1933), "הם היו עשרה" (ברוך דינר, 1960) (1) .
-------------------------------------------------------------------
1. שוב יעל, "הדמות הנשית והדינאמיקה של שבירת הנרטיב בקולנוע הישראלי המודרניסט", בתוך: מבטים פיקטבים על הקולנוע הישראלי

תגים:

קולנוע · ישראלי · אישה · פמניסטיות · נשים · תפקיד · נשי · פמיניזם · נשים

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "נשים בקולנוע ונשים בצבא בישראל ", סמינריון אודות "נשים בקולנוע ונשים בצבא בישראל " או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.