היישום אינו מחובר לאינטרנט

מודל Application Service Provider

עבודה מס' 065730

מחיר: 302.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: בחינת שירות יישום ASP למכירת שירותי אפליקציות

2,703 מילים ,13 מקורות ,2006

תקציר העבודה:

בתחילת שנות ה-80 של המאה העשרים התחוללה מהפיכת המחשב האישי שאפשרה הגעת המחשב לכל שולחן ויישומים נוצרו לשרת כל נושא ועניין. מהפיכת המחשב האישי שינתה את העולם ואפשרה את מהפיכה הגדולה ביותר - האינטרנט.

כיום מעוניינות חברות גדולות (כמו מייקרוסופט או אורקל) לנצל את האינטרנט לאספקת גישה בתשלום ללקוח לתוכנות שימושיות. לשם כך נבנה מודל של ספק שירותי יישום - Application Service Provider ובקיצור ASP מבטא טכנולוגיה חדשה המבוססת על רעיונות ותיקים.
השיטה היא לא למכור יותר רישיונות הכוללים דיסק וספרות והניתנים להעתקה, אלא למכור זמן שימוש. הלקוח יתחבר אל רשתות השירות, יזדהה בקוד הלקוח שלו ויפעיל את התוכנה הנדרשת לו שתשכון על השרת ולא במחשבו הפרטי. התוכנה תופעל דרך הדפדפן בממשק חדש ואחיד ככל האפשר. המסמכים והנתונים השונים ישמרו במחשב הלקוח או במחיצות אישיות על גבי שרת ספק היישום.

מודל ה-ASP הפך את האפליקציה ממוצר לשירות. מודל זה נחשב למודל הכולל יתרונות רבים לארגון המאמץ אותו כמו חיסכון בעלויות, התחלת עבודה מיידית וגישה בכל זמן ומכל מקום לנתוני הארגון. אולם, מודל ה-ASP כולל חסרונות לצד יתרונותיו: חוסר שליטה של הארגון על האפליקציות שלו ובעיות אבטחה שונות.

עבודה זו סקרה את התפתחות מודל ASP והמושגים הנלווים למודל זה ואת היתרונות והחסרונות הטמונים בהשכרת תוכנות.
המסקנה העולה מסקירה זו מראה כי אכן למודל ASP מקום לפעולה ויתרונות שכדאי להתייחס אליהם, אך הוא אינו מתאים לכל ארגון, ולכן באחריות על ארגון לבדוק את האסטרטגיה שלו ואת צרכיו והאם הם מתאימים ליישום מודל ה-ASP.

תוכן עניינים:
1. מבוא
2. ASP - רקע ומושגים
3. ASP - יתרונות וחסרונות
4. סיכום
5. ביבליוגרפיה
6. נספחים

קטע מהעבודה:

Application Service Provider (ASP) פירושו ספק של שירותים ואפליקציות המופצים ללקוחות רבים, יחידים או ארגונים, דרך רשת האינטרנט, שבאופן אחר היו צריכים להיות ממוקמים על מחשבים האישיים או הארגוניים, בתמורה לתשלומים קטנים רבים בניגוד למחיר חד-פעמי על-בסיס חכירה או השכרה (Emmerich et al. 2000; Shapiro, 2002).
ASP מנהל ומספק יכולות אפליקציה למשתמשים רבים ממרכזי נתונים על-פני רשת רחבה (WAN) (Brown et al, 2002; Currie, 2000).

תגים:

e-business · תוכנה · אינטרנט

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "מודל Application Service Provider", סמינריון אודות "מודל Application Service Provider" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.