היישום אינו מחובר לאינטרנט

פרויקט שיקום השכונות

עבודה מס' 064968

מחיר: 288.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: שכונת נווה-אליהו(רמת אליהו) כמקרה בוחן.

3,518 מילים ,11 מקורות ,2006

תקציר העבודה:

מראשיתו של פרויקט זה ועד לשנת 2003 נכללו בו כ- 170 שכונות ויישובים, מקריית שמונה בצפון ועד אילת בדרום; ב-61 שכונות וישובים הסתיימה עד כה פעילותו של הפרויקט.
הבסיס הציוני שהפעיל וגרם ל"גלגלי" הפרויקט לנוע קדימה ולהמשיך ולפעול משך שנים רבות
הוא האמונה שתהיה הצלחה בהגשמת יעדי הפרויקט ע"י שיתוף התושבים בשכונה ומתן האפשרות של התושבים בשכונה לקבל החלטות, החלטות אשר ישפיעו על השכונה בכלל ובהמשך על רמת החיים האישית-הפרטית.

רצינו להכיר ולגלות מעורבות ע"י כך שנבין את התהליך, מה קרה בשכונת נווה אליהו שהוביל אותה למצב שבו היא נמצאת היום, עם אוכלוסיה רבה של עולים חדשים בעיקר עולים מאתיופיה עם מצב סוציו-אקונומי נמוך אשר גורם לכך שרובה של האוכלוסייה מטופלת על ידי אגפי הרווחה.
בעבודה זו נעסוק בנושאים הבאים: רקע על פרויקט שיקום השכונות בישראל, תחומי הפעילות המרכזיים, השיקום הפיזי, השיקום החברתי, רקע על שכונת נווה אליהו, תיאור מצב השכונה טרם החלת הפרויקט, בזמן הפרויקט והמצב כיום.

קטע מהעבודה:

אחד המדדים לשכונה טובה הוא חזות נאה ומטופחת של הנכסים בה. כאשר מסתכלים על שכונה מוזנחת, הדבר ייגרום לתחושה רעה וייצור רושם רע הן על הדייר והן על המבקר בה. ישנו יחס ישר בין רמת הטיפוח של השכונה לדימוי העצמי של תושביה, ככל שזו מטופחת יותר ושמורה היטב-כך תעלה קרנה וכך גאוות דייריה תהיה גדולה יותר(1).
--------------------------------------------------------------------
1. גינזבורג, ורצברגר, 1984.

תגים:

אלמוגי · הבניה · הציבורית · שיכון · ראשון · לציון · עולים · שילוב

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "פרויקט שיקום השכונות", סמינריון אודות "פרויקט שיקום השכונות" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.