היישום אינו מחובר לאינטרנט

אסטרטגיה עסקית: חברת "אלישרא מערכות אלקטרוניות בע"מ"

עבודה מס' 064839

מחיר: 312.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: ניתוח אסטרטגי והצעה לשינוי אסטרטגי

3,304 מילים ,10 מקורות ,2006

תקציר העבודה:

מטרת העבודה: חקר אסטרטגי של חברת "אלישרא מערכות אלקטרוניות בע"מ" לפי 3 המימדים במרחב התחרותי: המימד הפנים ארגוני, מימד הסביבה החיצונית של הארגון ומימד הזמן. לאחר ביצוע החקר נדרש לנסח הצעה לשינוי כלשהו בחברה שיתמוך באסטרטגיית החברה וישפר את מיצובה של החברה ואת ביצועיה.

פרופיל חברה ותחום עיסוק: חברת "אלישרא מערכות אלקטרוניות בע"מ" מפתחת, יצרנית וספקית של מערכות הגנה ותקיפה צבאיות בים, ביבשה ובאוויר. מערכות הלוחמה האלקטרונית של אלישרא מותקנות בלמעלה מ-30 סוגי מטוסים ומסוקים כמו גם על פלטפורמות אחרות. אלישרא מכסה תחומים רחבים ביותר של מומחיות בתחומי המכ"ם, אותות דיגיטאליים, אנטנות חדשניות, מערכות תוכנה מתוחכמות, רכיבי מיקרוגל מתקדמים, מעגלים משולבים,מערכות שליטה ובקרה ולוחמה אלקטרונית קרקעית ומערכות חיפוש והצלה.
החברה מתמודדת בענף המוצרים הצבאיים מול מתחרות מבית הגדולות ממנה כמו "אלביט מערכות" ,רפא"ל "אלת"א", "תע"א" וכן מול מתחרות ברחבי העולם כמו General dynamics , לוקהיד-מרטין, בי. איי. איי. סיסטמס או רייטאון. אך לחברת "אלישרא" יתרון תדמיתי מול מתחרותיה בעולם כספקית מערכות אלקטרוניות לצה"ל הנחשב לצבא מתקדם טכנולוגית בעולם.

ממצאים עיקריים מהניתוח: חברת "אלישרא" מיישמת מבנה ארגוני חטיבתי כאשר לכל חטיבה (SBU) עצמאות ניהולית ואסטרטגית כשהנהלת החברה מבצעת מעקב אסטרטגי, כלכלי וביצועי על החטיבות השונות ומתאמת בין פעילויותיהן. כמו כן מיישמת הנהלת החברה מערכת לשימור ולשיתוף ידע בין החטיבות השונות על מנת ליצור סינרגיה בין פעילויות החטיבות.

הצעה לשיפור: יכולות הליבה של חברת "אלישרא" הנובעות מאופי מערכות ה RF שהיא מייצרת מגיעות באופן ישיר מרכיבי ה RF שהם אבני הבניין של המערכות אותם מייצרת ומוכרת "אלישרא". לאור הניתוח נחשפה העובדה כי הנהלת "אלישרא" אינה נותנת דגש בתחום זה ו"אלישרא" חסרה את היכולת להוביל בתחום זה שהוא תחום הליבה שלה. ההצעה היא שחברת "אלישרא" תרכוש חברה המייצרת רכיבי RF בטכנולוגיות ייצור חדשניות ותשתמש בידע של החברה הנרכשת בשילוב עם הידע הקיים באלישרא להשגת סינריה לשם מיצוב גבוה יותר (ואולי אף מוביל) בענף רכיבי ה RF לפחות אל מול מתחרותיה מהארץ.

הערת מערכת: מקורות העבודה הם חומרי אינטרנט וראיונות אישיים.

קטע מהעבודה:

המבנה הארגוני של חברת "אלישרא" מבוסס על יחידות עסקיות אסטרטגיות המאורגנות במבנה רב-חטיבתי, הנהלת "אלישרא" מגדירה יחידה עסקית חטיבתית על סמך קווי מוצר ייחודיים כאשר לכל קו מוצר יש חטיבה עם כל הפונקציות התומכות. צוות המטה בהנהלת החברה מתאם פעילויות בין החטיבות ומבקר אותן באמצעות בקרה תקציבית.

תגים:

elisra · אלישרא · אסטרטגיה · גלובאלית · הצעה · ניתוח · עסקים · עסקית

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "אסטרטגיה עסקית: חברת "אלישרא מערכות אלקטרוניות בע"מ"", סמינריון אודות "אסטרטגיה עסקית: חברת "אלישרא מערכות אלקטרוניות בע"מ"" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.