היישום אינו מחובר לאינטרנט

אתיקה צבאית

עבודה מס' 063754

מחיר: 361.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: ניתוח הסיכול הממוקד ככלי ללחימה בטרור.

2,051 מילים ,4 מקורות ,2002

תקציר העבודה:

תוכן העניינים:
מבוא
מהו "חיסול ממוקד"?
תיאור המקרים הנידונים
*חיסולו של מוחמד עבייאת
*חיסולו של חוסיין עבייאת
ניתוח המקרים מבחינת האתיקה הצבאית
*מהי אתיקה צבאית?
*"הוצאה להורג ללא משפט או עצירת פצצה מתקתקת"?
*הפעלת הכוח הנדרש
סיכום
ביבליוגרפיה

תקציר:
עבודה קצרה, הדנה בסוגייה האתית של הסיכול הממוקד. בעבודה מנותחים שני מקרים שבהם מדינת ישראל הפעילה את כלי הסיכול הממוקד.
הנושא בו בחרנו לדון הוא נושא החיסול הממוקד. החיסול הממוקד הוא שיטה מבצעית שמטרתה לפגוע בראשים ובמתכננים של ארגוני הטרור, לאחר שארגוני הביטחון הישראלים הגיעו למסקנה שעצירת טרור אפקטיבית מתבצעת בחוליות הגבוהות של ארגוני הטרור (אין זו מסקנה של הישראלים בלבד, ניתן לראות שיטות דומות במהותן גם אצל הצרפתים באלג'יר).
מדיניות החיסולים בישראל התחילה בשנות השבעים של המאה הקודמת. מאז שנות השבעים עשרות מחבלים וטרוריסטים חוסלו על ידי כוחות הביטחון הישראלים. בשנתיים האחרונות של אינתיפדת "אל אקצה" ישנם לפחות שמונים מקרים נוספים של פגיעה במתכננים או משלחים של התקפות טרור.
בעבודה זו אין אינו מתכוונים לדון בשאלה האם מדיניות החיסולים היא כלי אופרטיבי מתאים למלחמה בטרור, כלומר האם לחיסול של אישיות כלשהי באמת ישנם דיבידנדים בסיכול הטרור לטווח הארוך או לא. איננו מתכוונים לדון בסוגייה זו מפני שאיננה רלוונטית לדיון בנושא האתיקה צבאית.
השאלה בה אנו מתכוונים לדון בעבודה זו היא האם הדרך שבה מבוצעת מדיניות החיסולים על ידי צה"ל תואמת את האתיקה הצבאית של הארגון?
לצורך הדיון בחרנו שני מקרים של חיסולים (האחים עבייאת) שבוצעו במהלך השנים האחרונות. לאחר שנגדיר מהי מדיניות החיסולים ככלל, נתאר את המקרים הספציפיים, אז נתחיל בדיון הסוגייה האתית שבדבר.

מקורות:

כשר אסא. אתיקה צבאית. משרד הביטחון : ת"א, 1996.
Gal Luft, "The logic of Israel's targeted killing". Middle east quarterly, 2003
Gal Luft, "The logic of Israel's targeted killing". Middle east quarterly, 2003. Page3.

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "אתיקה צבאית", סמינריון אודות "אתיקה צבאית" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.