היישום אינו מחובר לאינטרנט

מיקור חוץ כחלק ממדיניות MAKE OR BUY

עבודה מס' 063721

מחיר: 326.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: הסבר והדגמה על מפעל.

2,843 מילים ,7 מקורות ,2005

תקציר העבודה:

תוכן העניינים
מבוא
מתודולוגיה
חלק א' - מיקור חוץ מהו?
חלק ב' - MAKE OR BUY DICISION
חלק ג' - דוגמאות ממפעל (אחד המפעלים הביטחוניים בארץ. שם המפעל אינו מצויין)
המלצות
סיכום
ביבליוגרפיה

מבוא:
בחרתי לכתוב עבודה בנושא מיקור חוץ, כחלק מ-MAKE OR BUY DICISION
אחת ההחלטות הקשות של מפעל תעשייתי הינה האם לייצר בבית (במפעל) או האם להוציא עבודות לקבלני משנה.
גם בבואנו לדון בפיתוח של רעיון, אנחנו נפגשים בשאלה - אולי מהעתיקות בעולם המסחר - האם להביא את הרעיון לידי ביצוע לבד או שמא לשלם עבור שרות זה?
הגישה הראשונה דורשת, כמובן, הרבה השקעה, מאמץ וזמן ובסופו של דבר, קשה יהיה להבטיח את רמת התוצאה. יתכן מאד כי התוצאות יהיו ברמה נמוכה מאלו אשר ייקנו בכסף או בשווה כסף מאותם אנשים המתמחים בכל סוג עיסוק אותו אנו בוררים.
היום ארגונים רבים נוקטים אסטרטגיה של מיקור חוץ (OUTSOURCING) גישה זו מספקת יכולות של גמישות עסקית בנוסף ליכולת שליטה ובקרה תפעולית טובה יותר, קיצור זמן הייצור, הקטנה משמעותית של רמות המלאי, הקטנה משמעותית בשטחי עבודה וייצור, שימוש בכוח אדם אופטימלי, הקטנת העומס על המחלקות הרכש ועוד.

בעבודתי זו אנסה להסביר את המונח מיקור חוץ: מה גורם למפעל להוציא עבודות החוצה, וכמובן את הדילמה הקשה מאוד של כל מפעל תעשייתי MAKE OR BUY.
בהמשך העבודה אציג את המפעל, ואנסה להביא דוגמאות מהמפעל שהיו רלוונטיות בזמנו על החלטות שננקטו על ידי הנהלת המפעל והשפעות אלו באופן ישיר על הרווחיות וכושר התחרות של החברה/המפעל מול מתחרים בארץ ובחו"ל תוך כדי שמירה על ליבת העסקים של המפעל (CORE BUSINESS), ושמירה על מחירים תחרותיים.

מתודולוגיה
במהלך עבודתי אנסה להסביר את המושג מיקור חוץ בהתבססותי על ספרו של יהושע שטראובר "אאוטסורסינג". מהו מקור חוץ? אלו ארגונים נוקטים במדיניות של מיקור חוץ, היתרונות והחסרונות של מיקור חוץ, ועוד.
בחלקה השני של העבודה אנסה להסביר את מדיניות MAKE OR BUY כאשר אני מתבססת על ספרו של ד"ר צבי לביא "רכש הלכה למעשה". בחלק זה של העבודה ננסה להשוות בין הייצור לבין הרכישה, נעמוד על יתרונותיהן וחסרונותיהן של שתי הגישות וננסה להבין מה טוב יותר ולמי?
בסופה של עבודה זו אנסה לסכם אותה ולהמליץ המלצות.

מקורות:

אאוטסוררסינג, העברת פעילות מהארגון לניהול חיצוני, יהושע שטרואבר הוצאת יהושע שטראובר, ספרי ניהול ועסקים.
צבי לביא , ניהול רכש הלכה למעשה הוצאת משרד הבטחון, 2000 עמודים 118-126
The make or buy Decision, Anthony J. gambino , National association of accountants N.Y, 1980 p 12 מגזין לוגיסטיקה, פברואר 2005
Gary j. zenz, Purchasing and the Management of Materials, John wily Sons, N.y., 1987, p-70

תגים:

לוגיסטיקה · אאוטסורסינג · yub · ekam · ruo · gnicruostuo · מיקור · חוץ

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "מיקור חוץ כחלק ממדיניות MAKE OR BUY", סמינריון אודות "מיקור חוץ כחלק ממדיניות MAKE OR BUY" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.