תוצאה אחת נמצאה. לנוחיותך ניתן לחפש את המילה באיות שונה

עבודה מס' 061460

ההתפשטות הגיאוגרפית של המרחב החרדי בירושלים

מחיר: 87.95 ₪  הוסף לסל 

תאור העבודה: המאבק הציבורי והטריטוריאלי בין החרדים והחילוניים בירושלים.

6,827 מילים ,10 מקורות ,2001

תקציר העבודה:

המאבק הציבורי בין חרדים לחילונים הנו נושא אשר נחקר רבות, ונדמה שאינו יורד לעולם מהכותרות. גם לאחר כמעט מאה שנים של מאבק מתמשך אנו נמצאים בעיצומו של דיון בנוגע להשתתפות הציבור החרדי בעשייה הלאומית-בין אם זו שאלת גיוס בני הישיבות ובין אם זה בשאלת המאבק בג"צ-בד"צ. עבודה זו תנסה לעקוב אחר המאבקים בין חרדים וחילונים על המרחב הציבורי בעיר ירושלים, וכן על המאבק הטריטוריאלי בירושלים-כך שהספקטרום שלנו מצומם לירושלים ולא בא לנתח תהליכים כלל ארציים.
הראייה המרכזית שתלווה אותנו לאורך העבודה היא כי המאבק בין החרדים לחילונים בירושלים הוא מאבק על המרחב הציבורי והמרחב הפיזי, והוא כרוך בהתפשטות החרדית על חשבון האוכלוסייה החילונית. אין כל עדות כי במאבק הטריטוריאלי היה מצב הפוך בו חילוניים דחקו את רגליהם של חרדים מרחוב או שכונה מסוימת, אם כי במאבק הציבורי ישנם מספר קטן של "ניצחונות" למחנה החילוני. אין ספק כי ההתפשטות הטריטוריאלית הובילה למאבק שכן ללא מגע בין האוכלוסיות לא היה נוצר כל קונפליקט. אולם אנו החלטנו לערוך הפרדה מלאכותית בין שתי המגמות הללו מתוך רצון לנתח את המניעים של ההתפשטות הכרוכים בהתפתחויות דמוגרפיות-היסטוריות-גיאוגרפיות, והמאבקים שנוצרו בשל התפשטות זו. לפיכך העבודה תתמקד בשתי מגמות בולטות:
1. ההתפשטות הגיאוגרפית של ה"מרחב החרדי" בירושלים, תוך דחיקת האוכלוסייה החילונית.
2. המאבק במישור הציבורי בין שני המגזרים.
לפיכך שני הפרקים המרכזיים יסקרו את המאבק בשני המישורים הללו, שאין ספק שהם כרוכים זה בזה. לבסוף בפרק השלישי נביע אנו את רשמינו ממאבקים אלו, ואת הפתרונות האפשריים למאבק מתמשך זה. בפרק זה ננסה "להתנער" מקביעות מלומדים בנושא ולתת נופך אישי ככל הניתן בפתרון בעיה זו.

תוכן העניינים:
הקדמה
ההתפשטות הגיאוגרפית של המרחב החרדי בירושלים-התרחבות תוך הסתגרות
המאבק הציבורי בין המגזר החרדי לציבור החילוני
סיכום
רשימה ביבליוגרפית

הערת מערכת: בעבודה זו לא נכתבו הערות שוליים\מראי מקום.

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "ההתפשטות הגיאוגרפית של המרחב החרדי בירושלים", סמינריון אודות "ההתפשטות הגיאוגרפית של המרחב החרדי בירושלים" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל 7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.

סל קניות
סה"כ: 0.00 ₪

** עכשיו במבצע **
עבודה שניה ב – 40% הנחה*
בתוקף עד 30/06/2017
*) הזולה מבינהן

חפש עבודות
מדריך החיפוש
חפש על פי המילים:
קטגוריה:
עבודה מס':

אפשרויות חיפוש
הצג עבודות שאורכן
מ- עמ' עד עמ'
הצג תוצאות בכל עמוד

הכנס את קוד הקופון: