היישום אינו מחובר לאינטרנט

תהליכי שינוי בתרבות ארגונית

עבודה מס' 021159

מחיר: 120.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: סקירת הנושא "תרבות" ובדיקת יישום שינוי במערכת החינוך; סקירת אסטרטגית השיוויון הפורמאלי, בידול המשאבים והאינטגרציה.

3,513 מילים ,21 מקורות ,1995

תקציר העבודה:

עבודה זו עוסקת בנושא בתרבות אירגונית וישומה במערכת החינוך בישראל, כאשר היא מנסה להראות כי התרבות האירגונית הבסיסית לא השתנתה במשך השנים וכי הקונספציה הבסיסית, למרות השינויים בעם, נשארה בעינה, ולכן מדיניות החינוך נשארה, פחות או יותר באותו קו.
העבודה סוקרת מה פרוש תרבות ומה פרוש תרבות אירגונית, וכן כיצד תרבות אירגונית יכולה להשתנות, ומביאה דעות רבות של חוקרים הטוענים כי תרבות הינה דבר הקשור בטעם של האנשים המרכיבים אותה. אי לכך ניתן היה לצפות כי אם אנשים אלו משתנים גם התרבות הבסיסית תשתנה, במיוחד ביטויה בתתי האירגון כבתי הספר.
העבודה שוללת הנחה זו וכביסוס לדעותיה היא מביאה שלושה אסטרטגיות, שהן במהות האירגון ובמהות בתי הספר, שהיו קיימות מאז הקמת המדינה או מימי גיבושה הראשונים של מערכת החינוך ועדיין תקפים כיום, למרות כל השינויים.
אסטרטגיות אלו הן אסטרטגיית השיוויון הפורמאלי, אסטרטגיית בידול המשאבים והאינטגרציה, שלמרות שינויים בחברה שיכלו להשפיע על נושאים אלו, במהותם עדיין קיימים גם כיום.

ראשי פרקים:
1. מבוא
2. תרבות
א. מהי תרבות
ב. מהי תרבות אירגונית
ג. השפעת שינויים סביבתיים על האירגון
3. מערכת החינוך כאירגון ותרבותה
4. התרבות האירגונית של מערכת החינוך בישראל והשינויים בה במשך השנים
א. הניהול
ב. הממונים על התיפעול בתי הספר
ג. שתוף הורים בקבלת החלטות
ד. הפיקוח על בתי הספר
ה. סיכום
5. השפעת השינויים החברתיים, האידיאולוגיים והפוליטיים על מערכת החינוך בישראל.
א. אסטרטגית השיוויון הפורמלי
ב. אסטרטגיית בידוליות במשאבים
ג. אסטרטגיית הרפורמה והאינטגרציה
6. סיכום ומסקנות
7. ביבליוגרפיה

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "תהליכי שינוי בתרבות ארגונית", סמינריון אודות "תהליכי שינוי בתרבות ארגונית" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.