היישום אינו מחובר לאינטרנט

ייצוג שחורים באופרות סבון אמריקאיות ובטלנובלות ברזילאיות

עבודה מס' 063503

מחיר: 417.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: אופרת הסבון "צעירים חסרי מנוח" והטלנובלות "טרה נוסטרה" ו"קשרי משפחה" כמקרי מבחן.

14,471 מילים ,18 מקורות ,2004

תקציר העבודה:

ייצוגן של קבוצות מיעוטים בכלל ושחורים בפרט באמצעי תקשורת ההמונים היווה כר פורה למחקר וניתוח בקרב חוקרים ואקדמאים רבים. בהקשר זה, נכתבו מאמרים העוסקים בייצוג שחורים באופרות הסבון האמריקאיות וטלנובלות הברזילאיות - שני ז'אנרים פופולריים ביותר, הנצפים ע"י מליוני צופים ומהווים מרחב לדיון ציבורי אודות נושאים חברתיים ופוליטיים הן בברזיל והן בארה"ב. הטענה הרווחת בקרב חוקרים היא כי לאורך שנות קיומם של שני ז'אנרים אלו, הם נכשלו במתן ייצוג הולם לשחורים הן מבחינת נוכחותם של דמויות שחורות על המסך והן מבחינת אופן ייצוגן ותפקודן של דמויות אלו (Joel Zito ;karen Lindsey, 1993 (Araujo, 2000.

בעבודה זו אסקור את ייצוג השחורים בשני הז'אנרים הללו משנות ה-60 ועד שנות ה-90. כמו-כן, אנסה להמשיך את דרכם של החוקרים השונים ולבחון את המידה והאופן בהם מיוצגים שחורים באופרות הסבון האמריקאיות ובטלנובלות הברזילאיות בסוף שנות ה-90 ותחילת שנות ה-2000, והאם חל בהם שינוי בייצוג השחורים לאורך השנים. בנוסף, אתמקד בשאלה האם קיים הבדל בייצוג השחורים ובעיסוק בנושאים של גזע וגזענות בשני ז'אנרים טלויזיונים אלו, שמחד מאפיינים שתי תרבויות שונות, ומאידך ממלאים פונקציה דומה וחשובה כבמה לדיון ציבורי על נושאים חברתיים.
טענתי המרכזית היא כי בשני ז'אנרים אלו אמנם חל שינוי מסוים בייצוג שחורים הן מבחינה כמותית והן מבחינה איכותית, אולם גם כיום, בשנות ה-2000, דמויות שחורות הינן בגדר נוכחות-נעדרות בכל אחד מהם. עובדה זו באה לידי ביטוי בכל אחד מן הז'אנרים באופן שונה: באופרות הסבון האמריקאיות מופיעות דמויות שחורות, הנטמעות כמעט לחלוטין ב"עולם לבן" בעוד שבטלנובלות הברזילאיות כמות הדמויות השחורות היא מזערית, וחלקן הגדול עדיין ממשיך להופיע כדמויות משניות או סטריאוטיפיות (משרתים, נהגים או עבדים). בנוסף אטען כי בעוד שאופרות הסבון האמריקאיות נמנעות לחלוטין מהעלאה לדיון נושאים הקשורים לזהות השחורה ולגזענות, הטלנובלות הברזילאיות של שנות ה-2000, נעות על הרצף שבין טלנובלות - דוגמת אלו ההיסטוריות - ששמות נושאים אלו במרכז העלילה, לבין טלנובלות - דוגמת אלו המודרניות - הנמנעות ברוב המקרים לעסוק בשאלת הזהות השחורה והגזענות.

תוכן העניינים:
הקדמה
אופרות הסבון האמריקאיות והטלנובלות הברזילאיות: מאפיינים
מאפייני אופרות הסבון האמריקאיות
מאפייני הטלנובלות הברזילאיות
ייצוג וסטריאוטיפים: ייצוג הגזע בטלויזיה האמריקאית והברזילאית
ייצוג וסטריאוטיפים: מאפיינים והשפעות
ייצוג הגזע בטלויזיה האמריקאית והברזילאית: היסטוריה וביקורת
אז והיום: ייצוג שחורים באופרות הסבון האמריקאיות ובטלנובלות הברזילאיות
אז: היסטוריה של ייצוג שחורים באופרות הסבון האמריקאיות מול הטלנובלות הברזליאיות
היום: צעירים חסרי מנוח מול טרה נוסטרה וקשרי משפחה - מקרה מבחן
סיכום
ביבליוגרפיה
פילמוגרפיה

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "ייצוג שחורים באופרות סבון אמריקאיות ובטלנובלות ברזילאיות", סמינריון אודות "ייצוג שחורים באופרות סבון אמריקאיות ובטלנובלות ברזילאיות" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.