היישום אינו מחובר לאינטרנט

כח מוסר וניהול מדינה-השוואה בן מקיאבלי ומרכס

עבודה מס' 010130

מחיר: 179.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: הגדרת מדינה והגדרתו של תפקיד המושל בנהול המדינה. השוואה בין מקקיאבלי ומרכס בסוגיה זו.

2,285 מילים ,8 מקורות ,1993

תקציר העבודה:

מאז ראשית העמים ניסו הרבה חוקרים והוגי דעות להגדיר את תפקידה של המדינה ואת תפקידו של המושל בניהול המדינה.רוב החוקרים לא הצליחו להגדיר הגדרות אשר עמדו במבחן הזמן והמציאות.
רבים מן ההוגים היו בני הזמן העתיק, אולם גם בימנו לא חסרו הוגים כדלעיל, ובינהם ניתן להזכיר את ניקולו מקיאבלי שהוא אבי תורת המדינה המודרנית. תורתו הינה די מיליטאנטית אולם עדיין קימת כיום ומוכיחה עצמה לא פעם (עיין ערך סאדם חוסיין).
מקיאבלי חי לפני כמה מאות בשנים ומאז קמו הרבה חולקים עליו. מרכס, שחי במאה ה-20, מרכס הסכים עימו בכמה נקודות אולם לא בכולם.
מטרת עבודתי זאת היא להשוות בין תורותיהם של מרכס ושל מקיאבלי בשתי נקודות השקפה:
1.כח ועוצמה.
2.הומניות ומוסריות.

שני הוגים אלו רצו לשנות את שיטות המשטר בארצם.בזמנו של מקיאבלי הבעיה באיטליה היתה לייסד מדינה בתוך חברה מושחתת ומקיאבלי היה בטוח כי בנתונים אלו לא היה מוצא כי אם מלוכה אבסולוטית.מרכס לעומתו חי בגרמניה בזמן הקיסרות הגרמנית וגם הוא ראה בה כמקור לא אכזב לשחיתויות ולעיוות המצב הרצוי.
למזלם של שני הוגים אלו התיאוריות שלהם לא הופרכו בחייהם כי אם אחרי מותם. התיאוריות של מרכס מתנפצות אל מול הקומוניזם המתפורר בכל העולם, שבעים שנה אחרי שאומץ ע"י המדינות הגדולות בעולם, וזאת מחוסר יכולת המנהיגים לתת תשובות לעם הפשוט על דרך החיים הקשה; והתיאוריות של מקיאבלי הולכות ונמוגות כקו מחשבה אצל רוב שליטי העולם (בעיקר השליטים הטוטליטריים) וזאת לאור כשלון הכח ברוב הארצות בהם יש שלטון דיקטטורי או כיבוש אגרסיבי.אין אני אומר כי תורותיהם מופרכות מלכתחילה אולם די היה קשה להם היום, לאחר שינוי האווירה בעולם הנאור, את עיקרי עמדותיהם.
העבודה תשווה בין שני הנ"ל תוך התייחסות לנקודות המוסר שבגישותיהם: המוחצנות והמופנמות וכן לרמת המוסר שהם מפגינים. כמובן שכל אחד טוען כי הוא מוסרי, והיות ומוסר אינו דבר קרדינאלי, לכן על נקודה זו נדון לפי שיקול דעת, לאחר ניתוח דעותיהם.

ראשי פרקים:
1. מבוא והצגת העבודה.
2. סקירת תורתו של מרכס.
3. סקירת תורתו של מקיאבלי.
4. ניסיון להשוות בינהם.
5. ביבליוגרפיה.

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "כח מוסר וניהול מדינה-השוואה בן מקיאבלי ומרכס", סמינריון אודות "כח מוסר וניהול מדינה-השוואה בן מקיאבלי ומרכס" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.