היישום אינו מחובר לאינטרנט

ארץ יצורי הפרא מאת מוריס סנדק

עבודה מס' 063306

מחיר: 217.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: תקציר העלילה, מבנה הטקסט, היבט פסיכולוגי, הלקח בסיפור.

3,436 מילים ,3 מקורות ,2004

תקציר העבודה:

העלילה החיצונית מציגה אירוע שכיח מחיי היומיום של ילדים בטרם לכתם לישון. גיבור הסיפור הוא הילד מקס, שערב אחד לובש את בגדי הזאב שלו ואת ארשת הילד-זאב הפראית שלו ומתחיל להשתולל ו"עושה צרות ממין אחד וממין אחר..." ומכעיס בכך את אמו מאד".
היא מכנה אותו בשם "יצור פרא" ומונעת ממנו ארוחת ערב. תגובתו של מקס לא מאחרת לבוא - "אנ'יאכל אותך!" - הוא צועק אליה ונסוג לחדרו כעוס ונעלב.
מכאן ואילך מתרחשים דברים המהווים את העלילה הפנימית של הסיפור. כבר באותו לילה גדל בחדרו יער פרא, מאוכלס במפלצות שואגות, השולפות ציפורניים נוראות. היער ממשיך לגדול ולגדול עד אשר הוא מכסה את כל החדר הוא פורץ ממנו אל "העולם הגדול שבחוץ".
מקס הקטן, שכלל אינו נבהל מהמפלצות, מצליח להשתלט עליהם בתכסיס קסמים. הם קוראים לו "יצור הפרא הכי הכי פראי" ומכתירים אותו למלכם. ואז מתחילה "החגיגה האמיתית": מקס, המלך החדש, מצווה עליהם להשתולל. ההשתוללות מתרחשת בפראות עד אשר המלך מתעייף וקורא: "עכשיו מספיק! ושולח את כל יצורי הפרא בלי ארוחת ערב".
פתאום משתלטים עליו געגועים למקום שקט, "...מקום שבו יש מישהו שאוהב אותו יותר מכל... ואז החליט שדי, הוא לא רוצה יותר להיות מלך בארץ יצורי הפרא". ואילו הם, יצורי הפרא כלל לא רוצים להיפרד ממנו: "אוי, בבקשה, אל תלך- מתחשק לנו לאכול אותך- כל-כך אנחנו אוהבים אותך!". הם קוראים לו בקול תחנונים, אך מקס בשלו. עליו כבר לשוב הביתה, וכך עשה.
ובבית, חיכתה לו ארוחת הערב, והיא עדיין חמה.
בהשפעת הפסיכולוגיה, הספר עשוי מחומרים שמהם עשויים החלומות: רגש צרוף, דינמיות רבה, וחזות מרשימה. כמו חלום, הסיפור מטלטל, מושך ואף מפחיד, וכמו חלום טמון בו כוח רב.
בארץ יצורי הפרא מתעניין סנדק הסופר באופן שבו ילדים מתמודדים ביומיום עם בעיות תסכול, כעס וחוסר שליטה.
סיפור המעשה מפגיש את הילד הקורא עם אחת הבעיות השכיחות בגיל זה - ההתנגשות בין ילדים למבוגרים. הוא מאפשר לו לבטא רגשותיו, מחשבותיו ולנקוט עמדה בעניין. ארץ יצורי הפרא נותן לגיטימציה להמרת המציאות לצרכי פורקן וגדילה. גיבור הסיפור הצעיר חווה התנסות ומשחרר את ייצרו, אך גם מפגין שליטה ושב הביתה בתחושת הישג.
הילד בגיל הגן, החי במצבים שונים ומורכבים, בין דמיון ומציאות, ימצא בסיפורו של מקס תשקיף אותנטי לחוויותיו.

מקורות:

סרוף, א'; רוברט, ק'; גאני, ד'. (1998), "התפתחות הילד טבעה ומהלכה", אוניברסיטה פתוחה,מהדורה שלישית, תל-אביב.
רונן, ת'. (1997). "הדרך לשליטה עצמית"- מדריך לחינוך ילדים, הוצאת מודן, תל-אביב.
שביד, ס'. (2001). השרדות החלש בארץ יצורי הפרא- איורים לספרי ילדים. עיונים בספרות ילדים 11: 37-52.

תגים:

פסיכולוגיסטי

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "ארץ יצורי הפרא מאת מוריס סנדק", סמינריון אודות "ארץ יצורי הפרא מאת מוריס סנדק" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.