היישום אינו מחובר לאינטרנט

ריאליזם באמנות- ניתוח יצירתו של רנה מגריט The Human Condition

עבודה מס' 064031

מחיר: 349.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: איזה מסר מעביר מגריט בציורו "The Human Condition" כלפי בעיית הייצוג הריאליסטי באמנות, בעידן של שעתוק טכני?

2,132 מילים ,4 מקורות ,2005

תקציר העבודה:

איזה מסר מעביר מגריט בציורו "The Human Condition" כלפי בעיית הייצוג הריאליסטי באמנות, בעידן של שעתוק טכני?
בניסיון לחקור את השאלה, איעזר בשני מקורות עיקריים:
1. הפרק "The Human Condition" מתוך ספרה של סוזי גבליק (Suzi Gablik), "Magritte". בפרק זה דנה גבליק ברעיונות הפילוסופיים והמסרים אותם מציג מגריט בציור "The Human Condition" ובציורים נוספים בהם מופיע דימוי החלון וייצוג האובייקטים שמחוץ לחלון. טענתה העיקרית של גבליק היא שמגריט יוצר מתח בין מציאות לאשליה בציורים אלו כדי להגיע לפתרון הבעיה של ראייה ייצוגית וחיקוי ריאליסטי של המציאות.
2. מאמרו של וולטר בנימין "יצירת האמנות בעידן השעתוק הטכני". במאמר זה מתייחס בנימין, חוקר ופילוסוף ניאו-מרקסיסט שהשתייך ל"אסכולת פרנקפורט", לשינוי שחל במעמדה של יצירת האמנות עקב כניסתם של גורמים טכניים כמו צילום וקולנוע לזירה האמנותית. הוא טוען כי בעידן של שעתוק טכני, יצירת האמנות הופכת מדבר חד-פעמי למשהו המוני, דבר שמוריד את ערכה ומדלדל את ה"הילה" שלה.

קטע מהעבודה:

הצייר הבלגי רנה מגריט שפעל בעיקר במחצית הראשונה של המאה ה-20 ידוע בעיקר עקב השתייכותו לתנועת הסוריאליזם של התקופה. הסוריאליזם הייתה תנועת אוונגרד שמקורה בצרפת בשנות ה-20 וה-30, והשראת האמנים שפעלו תחתיה הייתה הן ממקורות כמו החלומות והתת-מודע, והן מהספרות הסוריאליסטית של התקופה. מקובל לחלק את התנועה לשני זרמים: סוריאליזם ביומורפי וסוריאליזם פיגורטיבי.

תגים:

בנימין · וולטר · חלון · טכני · מגריט · ריאליזם · שעתוק

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "ריאליזם באמנות- ניתוח יצירתו של רנה מגריט The Human Condition", סמינריון אודות "ריאליזם באמנות- ניתוח יצירתו של רנה מגריט The Human Condition" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.