היישום אינו מחובר לאינטרנט

דור שני לעליה מברית המועצות - זהות ולימינאליות

עבודה מס' 068732

מחיר: 205.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: מחקר אתנוגרפי איכותני, העוסק בשאלת הזהות של מתבגרים דור שני לעליה מברית המועצות, דרך מסגרת מושגית של לימינאליות.

4,263 מילים ,19 מקורות ,2011

תקציר העבודה:

המחקר הנוכחי עוסק במתבגרים שהם דור שני להגירה ההמונית של יוצאי ברה"מ בשנות ה-90, במבט של השלכות לאחר מעשה של הגירה זו. מחקרים רבים עסקו במהגרים עצמם ובילדיהם שהיגרו עמם, אך לא בילדים שנולדו להם בארץ. מטרת המחקר היא לבחון את מצבם של מתבגרים אלו במסגרת המושג לימינאליות, לבחון את רמת המודעות של המתבגרים למצב, מידת השיבוש שהמצב מהווה לחייהם ולהציג את דרכי ההתמודדות עם המצב. במחקר השתתפו 11 מתבגרים בגילאים 13-17 אשר נולדו בארץ או היגרו בגיל צעיר מאוד. ממצאי המחקר הראו כי רמת המודעות של המתבגרים למצבם הלימנאלי נמוכה יחסית, וכי קיימת אצלם הימנעות מהעיסוק בסיווגים של תרבויות ואתניות. למרות זאת העלו הנחקרים אפיזודות שמציגות קונפליקט בין החינוך שקיבלו בבית לבין מערכת החינוך הממלכתית והסביבה הישראלית בכלל, והציגו דרכי התמודדות עם קונפליקטים אלו, שהיה ניתן להכליל כהכחשה של אחד הצדדים בזהותם, מציאת קטגוריות ניטרליות, טשטוש של קטגוריות קיימות ושימוש בהומור. המחקר מעלה למודעות את הסוגיות הנלוות לאורך זמן להגירה המונית, ומציג באור ביקורתי את הסיווגים הקיימים בחברה הישראלית לגבי לאומיות, אתניות והגירה.

תוכן עניינים:
1. תקציר
2. מבוא
3. מתבגרים - מהגרים ומהגרים דור שני בישראל ובעולם
4. לימינאליות בעידן הפוסט מודרני
5. סיכום שאלת המחקר
6. שיטת המחקר
7. ממצאים
8. דיון
9. ביבליוגרפיה
10. נספח - טופס ראיון

קטע מהעבודה:

מחקרים העוסקים בתהליכי פיתוח זהות אישית ולאומית אצל מתבגרים מהגרים, גם כן מראים דפוסים אוניברסאליים של קושי בגיבוש האוטונומיות וההגדרה העצמית, לעומת בני גילם המקומיים (Mirsky 1990). בני הנוער מסווגים על פי שלוש קטגוריות של גיבוש זהות לאומית: קטגוריה של חסרי זהות, או "דיפוזיה אתנית" - אלו שעדיין לא חקרו את זהותם, ועליה שייכים רוב המתבגרים המהגרים, קטגוריה של אילו הנמצאים בתהליכי גילוי, כלומר בעלי נטייה לכיוון מסוים אך עדיין עם התלבטות, וקטגוריה של מיעוט - בעלי זהות לאומית מגובשת, בדרך כלל של ארצם הדשה (Phinney 1989). חלוקה זו אינה מתייחסת להיבטים השונים של זהות וביטויה, והממצאים נאספו על בסיס של שאלוני אישיות שעברו סטנדרטיזציה.

תגים:

עליה · זהות · מתבגרים · ברית המועצות · רוסיה · לימינאליות · אתנוגרפיה

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "דור שני לעליה מברית המועצות - זהות ולימינאליות", סמינריון אודות "דור שני לעליה מברית המועצות - זהות ולימינאליות" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.