היישום אינו מחובר לאינטרנט

השפעת ארץ מוצא ועוצמת אמונה על חשיבה מאגית

עבודה מס' 065444

מחיר: 302.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: אמונות תפלות וחוק "ההדבקות"

4,018 מילים ,6 מקורות ,2004

תקציר העבודה:

במחקרנו ביצענו מחקר המשך למחקרם של Subbotsky and Quinteros (2002),העוסק בקשר בין ארץ מוצא לחשיבה מאגית. בדקנו האם תמצא השפעה למוצא הנבדק ולעוצמת אמונתו על קיומה של חשיבה מאגית. שיערנו כי תמצא השפעה למוצא הנבדק על קיומה של חשיבה מאגית, כך שאצל נבדקים ממוצא ספרדי חשיבה מאגית תהיה נפוצה יותר לעומת נבדקים ממוצא אשכנזי. בנוסף, תמצא השפעה לעוצמת האמונה על חשיבה מאגית, כך שבקרב קהל מאמין יותר (חרדי) חשיבה מאגית תהיה נפוצה יותר, לעומת קהל פחות מאמין (חילוני). לבסוף, נשער כי תתקיים השפעה משולבת בין מוצא הנבדק לבין עוצמת האמונה על חשיבה מאגית, כך שאצל בעלי אמונה גבוהה, חשיבה מאגית תהיה נפוצה יותר, בקרב נבדקים ממוצא ספרדי, מאשר בקרב נבדקים ממוצא אשכנזי. במחקר השתתפו 100 נבדקים בין גלאי 18-30, 50 ממוצא אשכנזי ו-50 ממוצא ספרדי. גם בקבוצת הניסוי וגם בקבוצת הביקורת השתתפו 15 בעלי אמונה חרדית, 20 בעלי אמונה מסורתית ו-15 בעלי אמונה חילונית, ממקומות שונים בארץ, החשיבה המאגית נמדדה ע"י שאלון MTQ. כל השערתנו אוששו, מכאן הסקנו שכנראה ההשפעה העיקרית על החשיבה המאגית היא ארץ המוצא ועוצמת האמונה.

קטע מהעבודה:

מאז ומתמיד אנשים התנהגו בצורה כזו או אחרת בעקבות מקרים יומיומיים שפקדו אותם. מקרה כגון נוכחות של חתול שחור, גורר שלוש יריקות, או אמונה כי ראי שבור מוביל ל-7 שנים רעות. כל אלו חוזקו והשתמרו עם השנים על ידי כוח החשיבה המאגית. חשיבה מאגית (magical thinking) היא חשיבה המבוססת על הנחות שאינן רציונליות. זוהי אמונה המתבטאת בדפוס קבוע של מחשבות ואמונות בקשת רחבה של תרבויות. האמונה המאגית מתבטאת בשני חוקים עיקריים, המכילים בתוכם את קשת האירועים הגוררים את התגובה הלא רציונלית. החוק הראשון הוא "חוק ההדבקות" (Law of contagion) הגורס כי בעת התרחשות מגע בין שני אובייקטים הם מעבירים זה לזה תכונות. למגע בין שני האובייקטים עשויות להיות השלכות ארוכות טווח, אפילו זמן רב לאחר שהמגע עצמו הסתיים. החוק השני הוא "חוק הדמיון" (Law of similarity) הבא להשלים את החוק הראשון, וטוען כי אובייקטים הדומים חיצונית זה לזה חולקים תכונות משותפות (Rozin and Nemeroff, 2002).

תגים:

חוק הדימיון · חוק ההדבקות · אמונה תפלה · מגיה · אשכנזים · ספרדים · דתים · חילוניים

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "השפעת ארץ מוצא ועוצמת אמונה על חשיבה מאגית", סמינריון אודות "השפעת ארץ מוצא ועוצמת אמונה על חשיבה מאגית" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.