היישום אינו מחובר לאינטרנט

תיאטרון הצללים הבאלינזי (Wayang) - מסורת אומנותית פילוסופית

עבודה מס' 067301

מחיר: 338.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: דיון באספקטים שונים הקשורים במסורתו האמנותית של תיאטרון הצלליות הבאלינזי הנקרא Wayang.

5,374 מילים ,3 מקורות ,2008

תקציר העבודה:

כוונתה של עבודתי הינה להתייחס באופן רוחבי לאספקטים שונים בתיאטרון הצלליות לאור המסורת האמנותית הקשורה בם. במהלך העבודה אדון במאזן היחסים שבין המסורת האומנותית והמסורת הדתית כפי שהם באים לידי ביטוי באמנות זו.
אדון גם במסורת האמנותית של תיאטרון הצלליות מבחינת מידת השמירה על הכללים הלא כתובים של מסורת זו.
כמו כן, אתייחס לעיסוקים אמנותיים נלווים הקשורים לתיאטרון זה כמו מלאכת הכנת הבובות והליווי המוסיקלי של ההופעה. גם כאן, אין כוונתי לתאר באופן מלא את העושר האמנותי הכרוך באמנויות אלו אלא להתייחס למסורת האמנותית הקשורה בם.
לסיום, אציג את קווי הדמיון והשוני בין אמנויות מסורתיות נוספות באי באלי לבין תיאטרון ה Wayang.

תוכן העניינים:
1.מבנה המחזה
2. מקורותיו של הטקסט
3. שפת המחזה
4. המאסטר והחניך באמנות ה Dalang
5. הכנת הבובות
6. הליווי המוסיקלי
7. תיאטרון הצלליות ואמנויות מסורתיות אחרות בבאלי
8. סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

המונח המשמש את אמן הבובות (Dalang) וכן את קהלו לשם דיון או כתיבה אודות המבנה האבסטרקטי של עלילות המחזות השונים בתיאטרון ה Wayang נקרא Lampahan . המונח הוא דו משמעי: מצד אחד, הוא מסמן את הקו הסיפורי המרכזי שננקט ע"י ה Dalang בהופעה ספציפית. במובן זה משמש המונח, למשל, בעת שיחת חולין בין שני צופים אשר ישוחחו אודות ה Lampahan אשר הוצג אתמול בכפרם.
במובן שני, והוא המובן שעליו ארחיב, המונח Lampahan אינו חייב להתייחס למבנה העלילה של תוכן טקסטואלי ספציפי, אלא עשוי להציג את החלוקה הטיפוסית בין הפרקים השונים ואופן ההתקדמות מפרק לפרק - המשותפים למחזות רבים.

תגים:

תיאטרון · אמנות מזרח מערב · באלי · אפלטון · מחזות · תרבות

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "תיאטרון הצללים הבאלינזי (Wayang) - מסורת אומנותית פילוסופית ", סמינריון אודות "תיאטרון הצללים הבאלינזי (Wayang) - מסורת אומנותית פילוסופית " או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.