היישום אינו מחובר לאינטרנט

איש שנוי במחלוקת-קסטנר

עבודה מס' 071258

מחיר: 239.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: בחינת דמותו של קסטנר.

5,397 מילים ,18 מקורות ,2018

תקציר העבודה:

מה מיוחד בפרשת קסטנר? מדוע היא צפה ועולה לתודעה התקשורתית והציבורית אחת לכמה שנים, במשך שני דורות ומעלה? ככל הנראה, אפילו במסגרת אירועי השואה יש לסיפור זה ייחוד משלו: הצלת נפשות שקשה להשוותה למעשה גבורה אחר כלשהו, ואחריה - היווצרות מוסכמה ציבורית מתעתעת הרואה במציל בוגד. לסיפור זה יש משמעות עבורנו הן בקשר לסוגיית חופש הביטוי, ההסתה והשם הטוב, והן בקשר לסוגיית ההגנה על ערך חיי האדם, הגבורה בשואה בפרט ובחיינו בכלל.
מטרת המחקר הנוכחי הינה לבחון את דמותו של קסטנר כמי שהיה יהודי שחי בתקופת מלחמת העולם השניה אך עדותיו כלפי זוועות הנאצים במלחמה זו אינם הולמים את המציאות המשתקפת משאר היהודים אשר חוו את השואה ושרדו אותה.
על מנת לבחון את דמותו ואת סוגיית עדותיו כלפי פושעי מלחמה נאצים המחקר הנוכחי בנו ממספר שלבים: הפרק הראשון הינו פרק המתאר את השואה בכלליות והפתרון הסופי. הפרק השני מתאר את דמותו של קסטנר כיהודי שחווה את השואה. פרק זה יתאר את דמותו, מאפייני אישיותו ופועלו.
הפרק השלישי יסקור את פעולותיו של קסטנר במהלך מלחמת העולם השניה, ואילו הפרק הרביעי יציג למעשה את פרשת קסטלר כפי שבאה לידי ביטוי בעדויותיו השונות והשנויות במחלוקת כלפי פושעים נאצים שונים ואת הטענות שהחלו לצמוח כלפי קסטנר עצמו ואילו פרק פרק חמישי ואחרון סוקרים את השלכות משפט קסטנר מהיבטים משפטיים וחברתיים בישראל.
כלל פרקי המחקר השונים נועדו למעשה לתת מענה על שאלת המחקר המובילה את עבודה זו והיא: מהי פרשת קסטנר ומהן השלכותיה?
הבחירה שלי לעסוק ולחקור את נושא זה נובעת מתוך עניין אישי בשואה. השואה, על אף שאנו נמצאים כ-80 שנה לאחריה, עדיין חרוטה בזכרון זקני ישראל ומושרשת לדורות הבאים שמא לא נשכחל עולם את זוועות הגרמנים כלפי העם היהודי. בשואה היו מעורבים דמויות מפתח רבות אשר השפיעו על הרג יהודים אך גם על הצלתם כגון שינדלר ורבים אחרים אולם מעטים בציבור כיום יודעים או זוכרים את הפרשות השונות כגון קסטנר ועל כן מצאתי עניין בחקר דמותו ופועלו.

תוכן עניינים:
1. מבוא
2. סקירת ספרות
2.1 השואה ותוצאותיה כלפי היהודים
2.2 דמותו של קסטנר
2.3 שיתופי פעולה עם הנאצים
2.4 פרשת קסטנר
2.5 תוצאות פרשת קסטנר והשלכותיה
3. דיון
4. ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

ההצלחות הגרמניות עם פרוץ מלחמת העולם השניה, שעלו על כל דמיון, הביאו להחלטה להאיץ את רצח היהודים ולשתף בו את כל הרכיבים של צבא הפלישה במדינות הנכבשות ובינהן פולין וחלקים נרחבים מברית המועצות. על אנשי הצבא זה היה מקובל, כעניין מובן מאליו הואיל והיהודים הם אויב שיש להשמידו או לנטרלו באכזריות במסגרת אמונתם שגרמניה חייבת לכבוש את הטריטוריה הסובייטית הגדולה כדי להבטיח לעצמה 'מרחב מחיה' חיוני (אהרונסון, 2008).

תגים:

ישראל · שואה · תקשורת · ציבור · בגידה · בוגד · יהודי · נאצים · נאציזם · יהודים · קסטנר · הצלה · גרמניה · רצח.

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "איש שנוי במחלוקת-קסטנר", סמינריון אודות "איש שנוי במחלוקת-קסטנר" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.