היישום אינו מחובר לאינטרנט

זמן ומרחב רומנטיים בזוגיות

עבודה מס' 070661

מחיר: 249.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: מהן תפיסותיהן של נשים בשנות העשרים לחייהן (21-27) כלפי ה'זמן הרומנטי' וה'מרחב הרומנטי' כפי שהם חוות אותם במערכת היחסים הזוגית שהן נמצאות בה כעת?

4,228 מילים ,4 מקורות ,2015

תקציר העבודה:

בעבודה זו נעסוק בנושא תפיסת הזמן הרומנטי והמרחב הרומנטי ובדרך שבה חוות אותם נשים בשנות ה-20 לחייהן שנמצאות בזוגיות.
שאלת מחקר:
מהן תפיסותיהן של נשים בשנות העשרים לחייהן (21-27) כלפי ה'זמן הרומנטי' וה'מרחב הרומנטי' כפי שהם חוות אותם במערכת היחסים הזוגית שהן נמצאות בה כעת?
הזמן והמרחב הרומנטי הנם מושגים משתנים בין תפיסה של אדם אחד למשנהו ובין אנשים שונים מתרבויות שונות ולהם תשובה ברורה או חד משמעית, אך על ידי מחקר של קבוצה 12 נשים בעלות מאפינים דומים ננסה לצמצם את טווח ההגדרות ולהגיע למספר מאפיינים שיעזרו לנו להבין מהי התפיסת הזמן והמרחב הרומנטי בעיניהן.
שיטת המחקר בעבודה זו מבוססת על ראיונות אישיים של 12 נשים שגילן נע בין 21- 27, רובן המוחלט סטודנטיות, הן אינן נשואות וללא ילדים וכולן נמצאות בזוגיות ארוכה מעשרה חודשים. הראיונות שהתקיימו עם הנשים נשענו על דף שאלות מנחות שניתן למצוא בנספחים. רוב השאלות התמקדו בנושא הזמן והמרחב הרומנטי כפי שהוא בא לידי ביטוי בזוגיות שלהן, שאלות נוספות התמקדו בנושא המחוות הרומנטיות ושאלות נוספות מתייחסות לתחום הרומנטי.
מטרת המחקר היא להבין מהם המאפיינים של הזמן הרומנטי והמרחב הרומנטי כפי שרואות אותם המרואיינות בחיי הזוגיות שלהן, לראות מהן המחוות הרומנטיות בעיניהן והן תופסות את הרומנטיקה בחיי הזוגיות שלהן.
הממצאים המרכזיים שנמצאו במהלך מחקר זה הם שישנם מספר מאפיינים לזמן הרומנטי והם שעות מסוימות במהלך היום שנתפסות בעינינו כשעות 'רומנטיות' שהן בעיקר שעות הערב ולעיתים גם שעות הבוקר. ממצא נוסף הוא שכלל הנשים אינן מאמינות בכך שהרומנטיקה תלוי בהוצאה כספית אך בשאלות מאוחרות יותר אנו מגלים כי המחוות שבעיניהן הרומנטיות ביותר הנן מחוות יקרות ביותר. בהקשר הזה, נמצא ממצא נוסף שהמרחב והזמן הרומנטי מתעצם בציון אירועים מסוימים כמו ימי הולדת של בני הזוג או ציון תקופת זוגיות. מבחינת מרחב הזוגיות נמצא נתון בולט כי ישנם מרחבים שנתפסים כרומנטים וחוזרים על עצמם והם: מסעדות, סרטים וכו' אך מפתיע מזה כי נמצא כי המרחב הדומיננטי ביותר הנו הבית.

תוכן העניינים:
מבוא
סקירת ספרות
מתודולוגיה
ממצאים
דיון ומסקנות
ביבליוגרפיה
נספחים

קטע מהעבודה:

לפי אילוז (2002) "האהבה הרומנטית היא בלתי רציונלית, חסרת תביעות ואינה מכוונת לרווח, אורגנית ולא תועלתנית, פרטית ולא ציבורית. (נראה כי האהבה הרומנטית חומקת מהקטגוריות המקובלות של התפיסה הקפיטליסטית". ההגדרה לאהבה הרומנטית היא "היכולת לממש ספונטניות ואהדה ביחסים ארוטיים" (אילוז, 2002, עמ' 16).
לטענתה אחד המאפיינים של האהבה הרומנטית הוא התחושה כי האדם שאותו אנו אוהבים הנו יחיד במינו וללא תחליף ותחושה זו גורמת לאהבה להיות דבר כה חשוב שהנו מתעלה מעל שאר הדברים בחיינו והופכת לעניין שלמענו יש להקריב כל שיקול אחר ובין היתר גם שיקולים כלכליים, עליהם נפרט בהמשך.
תרבויות רבות מתייחסים לאהבה רומנטית כמרכיב הכרחי לצורך הגשמה עצמית וחיים מאושרים, אולם אהבה רומנטית הנה מרכיב משמעותי גם בסבל ואומללותם של אנשים (בן זאב וגוסינסקי, 2012).

תגים:

רומנטיקה · אהבה · זוגיות · אוטופיה רומנטית · ראיון · ראיונות · רווקים · רווקות · רווק · יחסים · רומנטיים

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "זמן ומרחב רומנטיים בזוגיות", סמינריון אודות "זמן ומרחב רומנטיים בזוגיות" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.