היישום אינו מחובר לאינטרנט

התגבשות התרבות האקולוגית באמריקה

עבודה מס' 070479

מחיר: 175.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: בחינת הרומנטיציזם הטרנסנדנטי מבית מדרשו של ת'ורו, מסורת היציאה אל הטבע הפראי ולאחר מכן השימור הסלקטיבי של ג'ון מיור, וגישת "ניהול הטבע" של פינצ'וט ואלדו ליאופולד.

2,939 מילים ,6 מקורות ,2014

תקציר העבודה:

ניתן לומר כי בסוף המאה ה-18 הרומנטיקה הציעה סוג של אלטרנטיבה - אופוזיציה למול האינסטרומנטליות של הנאורות ושל הרציונאליות. אופוזיציה למחשבות של התועלתנות, אופוזיציה למכניזציה של החברה והטבע. הרומנטיקה הושפעה בעיקר מעליית ההמון ושל התחזקות חברה מטריאליסטית. אחד האובייקטים החשובים שהרומנטיקה העמידה במרכז היה של אידיאה של התהליך, במקום המושג המכאני של מנגנון הפעולה היא רצתה להציג מדע משל עצמה שבו יש חזון אורגני והוליסטי השייך לנפש העולם. התיאוריה המכאנית מרסקת את החיים לרסיסים קטנים, ובעולם כזה תפקיד הרומנטיקן הוא לאחד את הכל. המחשבה הרומנטית ייחסה לטבע משמעות שלא קשורה כלל וכלל למוסכמות. היופי הוא לא רק בעיני המתבונן אלא הוא מהות שקיימת בפני עצמה. בטבע ישנו יופי שהוא לא ניתן למדידה. נוכל לראות כיצד רעיונות הוליסטיים של התאמה לסביבה וגם קטסטרופה שמרחפת מעל הרומנטיקה, בכתיבה של סופרים רומנטיים. האקולוגיה הרומנטית לא מסתיימת בטבע אלא היא גם עוברת אל תחום החברתי והאנושי. לכן, רעיון ההתפתחות הרומנטית מושלך על מבנים חברתיים שצריכים להתפתח באופן אורגני וספונטני.
בעבודה זו אציג את גישותיהם של מספר הוגים בהם המסורת של הרומנטיציזם הטרנסנדנטי של הנרי ת'ורו, בהמשך את מסורת היציאה אל הטבע הפראי והשימור הסלקטיבי של ג'ון מיור ואסיים עם גישת ניהול הטבע של פינצ'וט ואלדו ליאופולד.

קטע מהעבודה:

ת'ורו טען כי "אנו צריכים את המחזוריות וההרמוניה של הטבע הפראי...לעולם לא נדע מספיק מהטבע"(2). ת'ורו נחשב לקדוש סביבתי, סמל של בדידות מרצון אשר מלווה בהתבוננות עמוקה בטבע תוך הסתפקות במועט ודחייה כמעט מוחלטת של אורח חיים הישגי. הוא סימל את התופעה של לצאת לבד לטבע, הוא משטח את חייו בבדידות לצד אגם קטן בספרו המפורסם וולדן כמו כן, לפי המלצתו של מורו, אמרסון, הוא כתב יומן.

תגים:

אקולוגיה · רומנטיקה · אמריקה · טבע · פילוסופיה · הוגים · הנרי ת'ורו · ג'ון מיור · פינצ'וט · אלדו ליאופולד · פילוסופיה · ירוקים · סביבה · סביבתנות · סביבתנים

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "התגבשות התרבות האקולוגית באמריקה", סמינריון אודות "התגבשות התרבות האקולוגית באמריקה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.