היישום אינו מחובר לאינטרנט

דעוה - התשתית האזרחית של החמאס

עבודה מס' 070316

מחיר: 219.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: הצעה למחקר שיבחן את חשיבותו של מערך הדעוה בהפיכתה של תנועת החמאס לאחד משני הכוחות החזקים והמובילים בהנהגת הציבור הפלסטיני.

1,712 מילים ,12 מקורות ,2013

תקציר העבודה:

התשתית האזרחית של תנועת החמאס נקראת -דעוה. השם מבטא עיקרון מרכזי בדרך הפעולה של תנועת האחים המוסלמים ושל החמאס. האחים המוסלמים חתרו לכינונה של מדינת הלכה המושתתת על חוקי הקוראן, תוך טיהורה של החברה מאידיאולוגיות זרות, מדפוסי התנהגות ומנורמות שלא תאמו את הקוד האסלאמי. על-פי תפיסתם ניתן היה להשיג את המטרה רק בתהליך ממושך של חזרה בתשובה והקניית ערכי האסלאם לדור הצעיר. שלב זה הוא הכרחי לקראת מלחמת קודש - ג'יהאד - בכופרים. בכדי להצליח בג'יהאד יש לבצע בניה מקיפה של מוסדות דת ורווחה, מערכת חינוך ורשת להפצת מסרי התנועה.

המחקר המוצע מבקש לבחון את חשיבותו של מערך הדעוה בהפיכתה של תנועת החמאס לאחד משני הכוחות החזקים והמובילים בהנהגת הציבור הפלסטיני.
שאלת המחקר המרכזית היא: מהי תרומתה של הדעוה להפיכתה של תנועת החמאס לתנועה מובילה בהנהגת הציבור הפלסטיני בין השנים 2000-2006, אז התעצם כוחה עד לנקודת השיא של השתלטותה על ההנהגה ברצועת עזה?
פרק הזמן הנבחר הוא השנים 2000-2006 מאחר והן מהוות נקודת מפנה משמעותית בהפיכת התנועה, מתנועה משתרכת וקטנה בירכתי ההנהגה הפלסטינית (כדוגמת הג'יהאד האסלאמי) בעשור הקודם לכך, לתנועה מובילה בהנהגה. להתנהלות התנועה באינתפידאת אל-אקצה שפרצה בשלהי שנת 2000 יש משקל נכבד בהפיכתה לגורם מרכזי עד להשתלטותה על ההנהגה ברצועת עזה.

קטע מהעבודה:

עם הקמת תנועת החמאס בדצמבר 1987 והמעבר של האחים המוסלמים ברצועת עזה לפעילות אלימה נגד ישראל, הופרדה המערכת האזרחית מהמנגנון הצבאי של התנועה, והדעוה העניקה בנוסף לשירותים האזרחיים מעטפת התומכת בטרור. המסגדים והאוניברסיטאות שימשו לגיוס פעילים לפעילות הטרור של התנועה, כאשר הכספים למימון פעילות הטרור הגיעו מאגודות הצדקה.

תגים:

חמאס · דעוה · טרור · אסלאם · איסלם

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "דעוה - התשתית האזרחית של החמאס", סמינריון אודות "דעוה - התשתית האזרחית של החמאס" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.