היישום אינו מחובר לאינטרנט

דינמיקה של משא ומתן

עבודה מס' 070223

מחיר: 120.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: סקירת ספרות וניתוח מקרה שאירע באונ' וינדזור.

3,843 מילים ,10 מקורות ,2015

תקציר העבודה:

לחץ של זמן הוא ההכרח לסיים משימה או פעולה במהירות.
לחץ של זמן משפיע על כל האספקטים של החיים שלנו ומשנה את התנהגותנו, לדוגמא: לחץ של זמן לפני מבחן כנראה יגרום לנו ללמוד בתדירות יותר גדולה; לחץ של זמן בתצורה של פחד לאחר לפגישה עלול לגרום לנו לנסוע יותר מהר ולחץ של זמן במשא ומתן משפיע על הדינמיקה של המשתתפים, על התנהגותם ועל התוצאות הנצפות.
בחרתי בנושא זה מכיוון שעניין אותי כיצד מתבטא לחץ של זמן במשא ומתן ומה ניתן ללמוד מזה על חיי היום יום בפרט ועל התנהגות של בני אנוש בכלל.
בעבודה זו אציין מהו לחץ של זמן במשא ומתן ומהן צורותיו השונות, איך משפיע לחץ של זמן על משא ומתן, מהם יתרונותיו ומהם חסרונותיו ואיך הוא משתלב בסיטואציות של משא ומתן יום יומי. בעבודה אנתח מקרה עדכני של משא ומתן תחת לחץ של זמן.
תחילה אביא סקירה כללית למושג לחץ של זמן תוך התייחסות לעלות זמן, מועד סופי, לחץ זמן במו"מ, תחושת הדחיפות במו"מ, קשר בין עוררות ללחץ של זמן ומחקרים שונים שנערכו על לחץ של זמן במשא ומתן. לאחר מכן, אמנה היבטים שונים של יתרונות וחסרונות של מועד סופי במו"מ. לבסוף, אציג מקרה מעולם ההשכלה הגבוהה שבו התקיים מצב של שימוש במועד סופי ואנתח אותו כפי שבא לידי ביטוי מהתיאוריות והסקירות הספרותיות השונות שיוצגו במהלך העבודה.

תוכן עניינים:
מבוא
פרק א' - סקירה וניתוח של לחץ של זמן במו''מ
לחץ של זמן סקירה כללית
לחץ של זמן מועד סופי
היתרונות וחסרונות של גילוי מועד סופי
תחושת דחיפות במשא ומתן
ויתור ושיתוף פעולה במו''מ
הקשר בין לחץ של זמן לעוררות
מחקר על משא ומתן במו''מ
לחץ של זמן -חסרון או יתרון

פרק ב' - יישום מקרה
תיאור המקרה
ניתוח המקרה

פרק ג' - דיון ומסקנות
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

לחץ של זמן - סקירה כללית:
משא ומתן כרוך בסדרה של החלטות הנעשות בסירוגין בין הצדדים . עם זאת, החלטות אלה לא נעשות בסביבה מבודדת. אם בצורה רציונלית או לא, משא ומתן מורכב מהנחות ושקילות של עלויות ותועלות של קבלת החלטות ובחירות. ישנן השפעות שונות על תהליכי קבלת החלטות אלה. השפעה ראויה לציון היא לחץ של זמן .לחץ של זמן הוא לעתים קרובות נתפס כשינוי עלויות לאורך זמן.
(Stuhlmacher, A. F., & Champagne, M. V. 2000)

לחץ של זמן יכול להיות מוגדר כרצון להגיע להסכם במהירות (Pruitt, 1981).
ישנם כמה תנאים שיכולים ליצור את החוויה של לחץ זמן, אחד מהם הוא קרבה למועד אחרון להגשה או סכום מקסימאלי מסוים של זמן העומד לרשות מנהל משא ומתן. דוגמאות לכך כוללות חוזה שיפוג בחצות, קונה נוסף שיגיש בקרוב את הצעתו, ונקודת זמן הנראית לעין שבה פעולות אמורות להתרחש.
הטקטיקה של נקיבה במועד אחרון משמשת לעתים קרובות צד שלישי בתהליך המשא והמתן, במטרה לאפשר פשרה (Carnevale, 1986). תחושה של לחץ הזמן נוצרת על ידי עלויות של משא ומתן מתמשך, כגון הזמן אבוד מעיסוקים אחרים, או כאשר הסחורות שעליהן מתנהל משא ומתן מאבדות את ערכן. דוגמאות לכך הן, דגים מתחילים לקלקל, או המשכו של מצב לא נעים (למשל, מלחמה או שביתה).
(Mosierd, I., & Rutte, C. G. 2000)

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "דינמיקה של משא ומתן ", סמינריון אודות "דינמיקה של משא ומתן " או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.