היישום אינו מחובר לאינטרנט

הפשע היהודי המאורגן בארצות הברית בראשית שנות ה-20 של המאה ה-20.

עבודה מס' 070214

מחיר: 544.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: התמקדות בגנגסטרים היהודים והאיטלקים.

6,834 מילים ,16 מקורות ,2011

תקציר העבודה:

הפשע המאורגן הוא תופעת פשיעה המציינת צורה ייחודית של עבריינות מאורגנת ומקצועית, תוך כדי הסתייעות בבעלי תפקידים מרשויות השלטון.
במסגרת עבודתי יובהרו מונחים הקשורים לתופעת הפשע ומאפייניה, לעבריינות המאורגנת בכלל ולפשע המאורגן בפרט. אשרטט קווים לדמותם של הבולטים והמפורסמים מבין הפושעים היהודים.
במרוצת ההיסטוריה האמריקנית, חיי הפשע היו לאמצעי שבעזרתו יכול היה העני, חסר ההשכלה והזר, להגיע להצלחה חומרית ולעמדת השפעה. יהודים, כמהגרים וכקבוצות אתניות אחרות, השתמשו בפשע כבסולם לשם עלייה מהירה בחברה ולשם רכישת השפעה.
על רקע איסור ייצור ושיווק משקאות אלכוהוליים בתחילת שנות ה- 20 ומשבר כלכלי גדול שהחל בשנת 1929 ב"יום חמישי השחור" ונמשך עד אמצע שנות השלושים, המצב הכללי היה קשה. תחת תנאים אלו, השכבות החלשות של האוכלוסייה הידרדרו בקלות לעיסוק בפשע.
התקופה הנדונה נודעה כתקופה בלתי מוסרית וממשל ארצות הברית על אף ניסיונותיו, לא הצליח לבלום את מגמת אי המוסר ששררה בחברה האמריקאית.
עבודה זו סוקרת את התפתחות הפשע המאורגן היהודי בארצות הברית בתחילת המאה ה-20 ובמיוחד בשנות ה-20; מאפייני ההגירה של יהודים, בעיקר ממזרח אירופה, תנאי המחיה הקשים כמהגרים, הנקשרים בתיאוריות סוציולוגיות להתפתחות פשע; גדול הפשע היהודי באמריקה, מאיר לנסקי, ועוד דמויות בולטות אחרות. בין ראשי העולם התחתון נמנו גם יהודים ילידי ארצות הברית. במקביל להתפתחות הפשע המאורגן בארצות הברית, התבסס הפשע המאורגן האיטלקי. הקבוצות היהודיות והקבוצות האיטלקיות היו לאבן דרך בהתפתחות והתנהלות הפשע המאורגן.

שאלת מחקר
1. מהם הקווים המאפיינים לדמותם של הגנגסטרים היהודים?
2. מהם דפוסי פעילותם ומערכת יחסי הגומלין בין המאפיונרים היהודים, המאפיונרים האיטלקים לחברה האמריקאית בכלל, לקהילה היהודית בפרט.
כדי לענות על שאלות אלו אתמקד בגנגסטרים יהודים ידועים אשר פעלו בתקופה הנדונה בארצות הברית. אתמקד במאיר לנסקי, ארנולד רוטשטיין ובנג'ימין סיגל בגסי ואערוך השוואה בין מאפייניהם העיקריים בעולם התחתון.
בנוסף אסקור את הנסיבות ההיסטוריות של ארצות הברית שעודדו התפתחות הפשע במחצית הראשונה של המאה העשרים. אפרט נסיבות של היהודים והאיטלקים כמהגרים ל"ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות" שהיוו גורמי הנעה לעיסוק בפשיעה ובעבריינות בתקופה האמורה והפכו אותם לבעלי מעמד בעולם הפשע.

תוכן:
1. מבוא
שאלת מחקר
2. ארצות הברית בין שתי מלחמות עולם (1918-1939)
תקופת היובש
3. מאפייני ההגירה היהודית ממזרח אירופה לארצות הברית ובחינת הקשר בין הגירה לפשיעה
העידן הגרמני
העידן המזרח אירופי
השפעת הגירה על התפתחות פשע
4. הפשע המאורגן בארצות הברית
הפשע המאורגן בארצות הברית
מקום היהודים בפשע המאורגן בארצות הברית
מקום האיטלקים בפשע המאורגן בארצות הברית
5. קווים לדמותם של הגנגסטרים היהודים בארצות הברית-פשע מאורגן יהודי-אמריקאי-ישראלי
מאיר לנסקי
התהוותו כעבריין
לנסקי בעולם הפשע
לנסקי והימורים
לנסקי וישראל
בנג'ימין "בגסי" סיגל
לאס וגאס
ארנולד "המוח" רוטשטיין
פרשת הטיית התוצאות באליפות ארצות הברית בבייסבול
6. יחסה ומעורבותה של הקהילה היהודית בפשיעה המאורגנת
סוף תקופת הפשע היהודי המאורגן באמריקה, האמנם?
7. סיכום
ציר זמן
אפיון הגנגסטרים היהודים בארצות הברית
8. ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

בין השנים 1920 - 1933 נעשה ניסיון בלתי מוצלח, שנודע בשם "תקופת היובש" (Prohibition), להילחם בפשיעה ובשחיתות. דווקא האיסור שהוטל באמצעות תיקון לחוקה על מכירת משקאות אלכוהוליים, הביא לגאות בפשיעה ולהתעצמות חסרת תקדים של ארגוני הפשע ובראשם המאפיה.
(אביב חדש, אנציקלופדיה אינטרנטית)

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "הפשע היהודי המאורגן בארצות הברית בראשית שנות ה-20 של המאה ה-20.", סמינריון אודות "הפשע היהודי המאורגן בארצות הברית בראשית שנות ה-20 של המאה ה-20." או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.